Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

FUTRO A300 - nowy Thin Client od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek FUTRO A300, urządzenie typu thin client, umożliwiające przedsiębiorstwom łatwe przejście na przetwarzanie oparte na serwerach. Jest również właściwym rozwiązaniem dla firm, które planują przejście na środowisko oparte na wirtualizacji desktopów (Virtual Desktop Infrastructure - VDI).


Dla przedsiębiorstw zainteresowanych korzyściami ekonomicznymi z takiego przejścia nowy, wszechstronny model Fujitsu jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją - w porównaniu ze standardowymi komputerami biurkowymi pozwala zmniejszyć koszty posiadania nawet o 80%.

Model Fujitsu FUTRO A300, który może być w prosty sposób wdrażany przez przedsiębiorstwa i instytucje, stanowi silny argument za modernizacją środowisk komputerowych. Przechodząc ze standardowych komputerów biurkowych na urządzenia Thin Client Fujitsu FUTRO A300, przedsiębiorstwa, bez względu na ich wielkość, mogą zmniejszyć początkowe koszty sprzętu oraz osiągać w całym okresie eksploatacji znaczne oszczędności na kosztach serwisu i energii elektrycznej.

Fujitsu oferuje całkowicie zautomatyzowane wdrażanie klientów FUTRO A300 i łatwe zarządzanie nimi dzięki pełnej obsłudze przez wydajne oprogramowanie do zarządzania Scout Enterprise. Oferta Fujitsu umożliwia prostą, szybką, bezpośrednią integrację urządzeń z dotychczasową infrastrukturą sieci komputerowej. Jest to szczególnie atrakcyjne dla firm, które chciałyby wdrożyć tego typu urządzenia, ale nie mają odpowiednich pracowników i niezbędnej wiedzy technicznej.

Klient Fujitsu FUTRO A300, zbudowany z wysokiej jakości elementów i niezawierający części ruchomych, gwarantuje długi, bezproblemowy okres eksploatacji oraz wysoką wydajność. Oferuje dużą szybkość, port DVI-I do pracy z dwoma monitorami oraz obsługę najnowszych systemów operacyjnych dla urządzeń thin client, takich jak eLux RL i Windows Embedded Compact 7. Zaawansowane, energooszczędne komponenty sprawiają, że Fujitsu FUTRO A300 pobiera o 60% mniejszą moc niż tradycyjny komputer PC. Daje to w całym okresie eksploatacji znaczne oszczędności na kosztach energii i przyczynia się do ochrony środowiska.

Dzięki zwartej konstrukcji Fujitsu FUTRO A300 może być umieszczony za monitorem, co zapewnia więcej miejsca na biurku i ułatwia utrzymanie porządku. Ponadto, urządzenie jest ciche, zwiększając tym samym  komfort pracy.

O silnym zaangażowaniu Fujitsu w obszarze urządzen thin Client świadczy niedawne przejęcie firmy UniCon Software GmbH, producenta szeroko stosowanego systemu operacyjnego do tych urządzeń, eLux RL, oraz oprogramowania zarządzającego SCOUT Enterprise.

"W czasach przetwarzania w chmurze uproszczone klienty okazują się idealnymi terminalami do środowisk wirtualnych pulpitów. Fujitsu FUTRO A300 to urządzenie solidne i stabilne. W połączeniu z naszym najlepszym w branży oprogramowaniem do zarządzania Scout Enterprise i systemem eLux RL zapewnia przejście na wyższy poziom przetwarzania w oparciu o serwery" - powiedział Klaus Strassner, dyrektor UniCon.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja