Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

FUTRO A300 - nowy Thin Client od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek FUTRO A300, urządzenie typu thin client, umożliwiające przedsiębiorstwom łatwe przejście na przetwarzanie oparte na serwerach. Jest również właściwym rozwiązaniem dla firm, które planują przejście na środowisko oparte na wirtualizacji desktopów (Virtual Desktop Infrastructure - VDI).


Dla przedsiębiorstw zainteresowanych korzyściami ekonomicznymi z takiego przejścia nowy, wszechstronny model Fujitsu jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją - w porównaniu ze standardowymi komputerami biurkowymi pozwala zmniejszyć koszty posiadania nawet o 80%.

Model Fujitsu FUTRO A300, który może być w prosty sposób wdrażany przez przedsiębiorstwa i instytucje, stanowi silny argument za modernizacją środowisk komputerowych. Przechodząc ze standardowych komputerów biurkowych na urządzenia Thin Client Fujitsu FUTRO A300, przedsiębiorstwa, bez względu na ich wielkość, mogą zmniejszyć początkowe koszty sprzętu oraz osiągać w całym okresie eksploatacji znaczne oszczędności na kosztach serwisu i energii elektrycznej.

Fujitsu oferuje całkowicie zautomatyzowane wdrażanie klientów FUTRO A300 i łatwe zarządzanie nimi dzięki pełnej obsłudze przez wydajne oprogramowanie do zarządzania Scout Enterprise. Oferta Fujitsu umożliwia prostą, szybką, bezpośrednią integrację urządzeń z dotychczasową infrastrukturą sieci komputerowej. Jest to szczególnie atrakcyjne dla firm, które chciałyby wdrożyć tego typu urządzenia, ale nie mają odpowiednich pracowników i niezbędnej wiedzy technicznej.

Klient Fujitsu FUTRO A300, zbudowany z wysokiej jakości elementów i niezawierający części ruchomych, gwarantuje długi, bezproblemowy okres eksploatacji oraz wysoką wydajność. Oferuje dużą szybkość, port DVI-I do pracy z dwoma monitorami oraz obsługę najnowszych systemów operacyjnych dla urządzeń thin client, takich jak eLux RL i Windows Embedded Compact 7. Zaawansowane, energooszczędne komponenty sprawiają, że Fujitsu FUTRO A300 pobiera o 60% mniejszą moc niż tradycyjny komputer PC. Daje to w całym okresie eksploatacji znaczne oszczędności na kosztach energii i przyczynia się do ochrony środowiska.

Dzięki zwartej konstrukcji Fujitsu FUTRO A300 może być umieszczony za monitorem, co zapewnia więcej miejsca na biurku i ułatwia utrzymanie porządku. Ponadto, urządzenie jest ciche, zwiększając tym samym  komfort pracy.

O silnym zaangażowaniu Fujitsu w obszarze urządzen thin Client świadczy niedawne przejęcie firmy UniCon Software GmbH, producenta szeroko stosowanego systemu operacyjnego do tych urządzeń, eLux RL, oraz oprogramowania zarządzającego SCOUT Enterprise.

"W czasach przetwarzania w chmurze uproszczone klienty okazują się idealnymi terminalami do środowisk wirtualnych pulpitów. Fujitsu FUTRO A300 to urządzenie solidne i stabilne. W połączeniu z naszym najlepszym w branży oprogramowaniem do zarządzania Scout Enterprise i systemem eLux RL zapewnia przejście na wyższy poziom przetwarzania w oparciu o serwery" - powiedział Klaus Strassner, dyrektor UniCon.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum