Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed zapowiada RiOS 7.0

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności infrastruktury IT, poinformowała o nowych usprawnieniach w platformie Riverbed Optimization System (RiOS), które rozszerzają wsparcie dla kluczowych aplikacji oraz wzmacniają pozycję lidera w dostarczaniu szybkich, skalowalnych, łatwych w obsłudze i bezpiecznych rozwiązań dla globalnie połączonych przedsiębiorstw.


Coraz więcej przedsiębiorstw skłania się ku wdrożeniu wirtualizacji desktopów w celu centralizacji istotnych danych oraz dostarczania zasobów IT w bardziej wydajny sposób. Tymczasem Riverbed dostarcza rozwiązania pomagające przezwyciężyć ograniczenia sieci WAN, takie jak opóźnienie, ograniczona przepustowość oraz niezdolność do nadawania priorytetów, które zmniejszają wydajność wirtualnych desktopów.
Rodzina produktów Steelhead pomaga organizacjom w pełni korzystać z wdrożeń wirtualnych desktopów optymalizując ruch poprzez szeroką gamę rozwiązań. Obecnie klienci Riverbed mogą zwiększać wydajność w Citrix XenApp i XenDesktop, VMware View, Microsoft RDP oraz RemoteFX.

Wraz z RiOS 7.0 Riverbed poszerza zestaw aplikacji optymalizujących o natywne wsparcie dla transferu wideo poprzez HTTP, wsparcie dla protokołów UDP (User Datagram Protocol) oraz IPv6, a także rozszerza wsparcie dla wirtualizacji desktopów (VDI). Usprawnienia w parametrach jakościowych (Quality of Service - QoS), skalowalności oraz bezpieczeństwie umożliwiają przedsiębiorstwom jeszcze większą kontrolę nad kluczowymi aplikacjami. Nowa wersja platformy RiOS potwierdza zaangażowanie Riverbed w optymalizację wszystkich typów aplikacji wykorzystywanych przez duże przedsiębiorstwa oraz dostarcza klientom wydajną platformę.

Dodatkowo, platforma RiOS 7.0 integruje funkcjonalność Cascade Shark w urządzeniu Steelhead, co umożliwia analizowanie ruchu w sieci oraz przechwytywanie pakietów, pozwalając klientom na wykorzystanie urządzenia Steelhead do monitoringu całej sieci wraz z oddziałami oraz jak najszybsze identyfikowanie oraz rozwiązywanie problemów. Riverbed jest jedynym producentem, który dostarcza tak wysoki poziom integracji pomiędzy optymalizacją sieci WAN, a rozwiązaniami do zarządzania wydajnością sieci (Network Performance Management - NPM).

Riverbed rozszerza możliwości dostarczania organizacjom kompleksowej optymalizacji wideo, zarówno przesyłu w czasie rzeczywistym, jak i na żądanie. Riverbed oferuje obecnie optymalizację zawartości przesyłu wideo poprzez natywną zdolność podziału strumienia w HTTP. W transferze na żądanie klienci mogą wykorzystywać jednocześnie optymalizację danych by przechowywać wideo na żądanie w oddziałach, QoS by nadawać priorytet wykorzystania przepustowości, a także wprowadzać wstępne ustawienia w celu proaktywnej poprawy wrażeń odbiorców sygnału wideo.

Riverbed jako pierwsza firma oferuje dzielenie strumienia wideo w Microsoft Silverlight, zestawie narzędzi do tworzenia i dostarczania aplikacji biznesowych oraz wysokiej jakości multimedialnych prezentacji.

Wraz z RiOS 7.0, organizacje otrzymują elastyczność w optymalizacji aplikacji korzystających zarówno  z TCP/IP, jak i UDP, w tym rozwiązań replikacyjnych. Te aplikacje mogą zużywać znaczą część przepustowości, tym samym wymuszając optymalizację “pakiet po pakiecie”. Dodatkowo, dzięki adaptacji IPv6, RiOS 7.0 sprawia, że organizacje mogą skorzystać z optymalizacji przepustowości dla ruchu UDP i TCP poprzez IPv6.

Aby ułatwić organizacjom wdrożenie infrastruktury wirtualnych desktopów oraz usprawnić doświadczenia użytkownika końcowego, Riverbed dostarcza nowe możliwości w RiOS 7.0, takie jak optymalizacja protokołu ICA (independent computing architecture) poprzez szyfrowany protokół SSL (secure socket layer). Dodatkowo, nowa funkcja - mapowanie dysku klienta - umożliwia organizacjom optymalizowanie zawartości, poprzez połączenie bezpośrednio z cienkim klientem, w tym również z pamięciami flash.

RiOS 7.0 będzie dostępny na polskim rynku na początku 2012 roku.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum