Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed zapowiada RiOS 7.0

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności infrastruktury IT, poinformowała o nowych usprawnieniach w platformie Riverbed Optimization System (RiOS), które rozszerzają wsparcie dla kluczowych aplikacji oraz wzmacniają pozycję lidera w dostarczaniu szybkich, skalowalnych, łatwych w obsłudze i bezpiecznych rozwiązań dla globalnie połączonych przedsiębiorstw.


Coraz więcej przedsiębiorstw skłania się ku wdrożeniu wirtualizacji desktopów w celu centralizacji istotnych danych oraz dostarczania zasobów IT w bardziej wydajny sposób. Tymczasem Riverbed dostarcza rozwiązania pomagające przezwyciężyć ograniczenia sieci WAN, takie jak opóźnienie, ograniczona przepustowość oraz niezdolność do nadawania priorytetów, które zmniejszają wydajność wirtualnych desktopów.
Rodzina produktów Steelhead pomaga organizacjom w pełni korzystać z wdrożeń wirtualnych desktopów optymalizując ruch poprzez szeroką gamę rozwiązań. Obecnie klienci Riverbed mogą zwiększać wydajność w Citrix XenApp i XenDesktop, VMware View, Microsoft RDP oraz RemoteFX.

Wraz z RiOS 7.0 Riverbed poszerza zestaw aplikacji optymalizujących o natywne wsparcie dla transferu wideo poprzez HTTP, wsparcie dla protokołów UDP (User Datagram Protocol) oraz IPv6, a także rozszerza wsparcie dla wirtualizacji desktopów (VDI). Usprawnienia w parametrach jakościowych (Quality of Service - QoS), skalowalności oraz bezpieczeństwie umożliwiają przedsiębiorstwom jeszcze większą kontrolę nad kluczowymi aplikacjami. Nowa wersja platformy RiOS potwierdza zaangażowanie Riverbed w optymalizację wszystkich typów aplikacji wykorzystywanych przez duże przedsiębiorstwa oraz dostarcza klientom wydajną platformę.

Dodatkowo, platforma RiOS 7.0 integruje funkcjonalność Cascade Shark w urządzeniu Steelhead, co umożliwia analizowanie ruchu w sieci oraz przechwytywanie pakietów, pozwalając klientom na wykorzystanie urządzenia Steelhead do monitoringu całej sieci wraz z oddziałami oraz jak najszybsze identyfikowanie oraz rozwiązywanie problemów. Riverbed jest jedynym producentem, który dostarcza tak wysoki poziom integracji pomiędzy optymalizacją sieci WAN, a rozwiązaniami do zarządzania wydajnością sieci (Network Performance Management - NPM).

Riverbed rozszerza możliwości dostarczania organizacjom kompleksowej optymalizacji wideo, zarówno przesyłu w czasie rzeczywistym, jak i na żądanie. Riverbed oferuje obecnie optymalizację zawartości przesyłu wideo poprzez natywną zdolność podziału strumienia w HTTP. W transferze na żądanie klienci mogą wykorzystywać jednocześnie optymalizację danych by przechowywać wideo na żądanie w oddziałach, QoS by nadawać priorytet wykorzystania przepustowości, a także wprowadzać wstępne ustawienia w celu proaktywnej poprawy wrażeń odbiorców sygnału wideo.

Riverbed jako pierwsza firma oferuje dzielenie strumienia wideo w Microsoft Silverlight, zestawie narzędzi do tworzenia i dostarczania aplikacji biznesowych oraz wysokiej jakości multimedialnych prezentacji.

Wraz z RiOS 7.0, organizacje otrzymują elastyczność w optymalizacji aplikacji korzystających zarówno  z TCP/IP, jak i UDP, w tym rozwiązań replikacyjnych. Te aplikacje mogą zużywać znaczą część przepustowości, tym samym wymuszając optymalizację “pakiet po pakiecie”. Dodatkowo, dzięki adaptacji IPv6, RiOS 7.0 sprawia, że organizacje mogą skorzystać z optymalizacji przepustowości dla ruchu UDP i TCP poprzez IPv6.

Aby ułatwić organizacjom wdrożenie infrastruktury wirtualnych desktopów oraz usprawnić doświadczenia użytkownika końcowego, Riverbed dostarcza nowe możliwości w RiOS 7.0, takie jak optymalizacja protokołu ICA (independent computing architecture) poprzez szyfrowany protokół SSL (secure socket layer). Dodatkowo, nowa funkcja - mapowanie dysku klienta - umożliwia organizacjom optymalizowanie zawartości, poprzez połączenie bezpośrednio z cienkim klientem, w tym również z pamięciami flash.

RiOS 7.0 będzie dostępny na polskim rynku na początku 2012 roku.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum