Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kluczem do wirtualizacji nie hypervisor a zarządzanie

Jak co roku, w grudniu pojawia się wiele prognoz dotyczących rozwoju rynku IT w następnych latach. Jedną z nich, odnoszącą się do obszaru wirtualizacji w 2012 r. przedstawił Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam Software.


Rok 2012 ma przynieść znaczący postęp w rozwoju wirtualizacji, jednak o charakterze znacznie różniącym się od tego, z którym mieliśmy do czynienia do tej pory. Kluczową rolę w procesie zmian odegra zarządzanie infrastrukturą zwirtualizowaną.

Rozwiązywanie problemów zarządzania jest kolejnym logicznym krokiem w dojrzewaniu wirtualizacji. Oczywiście usprawnianie aplikacji i podnoszenie jakości usług IT będą także znaczącymi wyróżnikami w rozwoju wirtualizacji. Jasne jest jednocześnie to, że przeszkody w sprawnym zarządzaniu infrastrukturą, nie pozwalają na czerpanie maksimum korzyści z wirtualizacji.

„Mówi się, że realizacja potencjału wirtualizacji leży w jej zarządzaniu. Z mojej perspektywy jest to prawdą. Możliwości jakie niesie ze sobą wirtualizacja aplikacji jest oczywista. Zmniejszenie wymagań odnośnie miejsca i nakładów inwestycyjnych, a także konsolidacja sprzętu jest standardem w dzisiejszych środowiskach” - powiedział Ratmir Timashev.

Doskonałość operacyjna jest kluczowym wyróżnikiem, który dotyczy nie tylko tego jak organizacja radzi sobie z aspektami fizycznego data center ale również jak technologie wirtualizacyjne ujawniają się na co dzień. Budowa procesów wokół tych operacji wiąże się z analizą powiązań umiejętności pracowników i wskaźników zachodzących procesów. By stworzyć optymalne zwirtualizowane centrum danych, rok 2012 będzie krytycznym rokiem dla wirtualizacji w tych dziedzinach.

Osiągniecie doskonałości operacyjnej prowadzi do wielu pytań: Jak można efektywnie zarządzać takim środowiskiem? Jak szybko zainteresowane strony otrzymają potrzebne aplikacje? Do jakiej części stosu wirtualizacji mają wgląd administratorzy infrastruktury?

Odpowiedzi na te pytania wymagają bardziej wnikliwej analizy wirtualizacji i to nie tylko jako technologii żyjącej własnym życiem, a technologii w odniesieniu do całego środowiska w centrum danych. Firmy takie jak VMware, Microsoft, czy również niezależni dostawcy oprogramowania jak Veeam Software wkroczą na ścieżkę realizacji nowej wizji opartej o zaawansowane zarządzanie. Ta wizja stanie się rzeczywistością tak jak zarządzanie prywatną chmurą obliczeniową (Private cloud computing) lub udziałami w chmurze publicznej (public cloud), stając się klucze do sukcesu firm w wirtualizacyjnej podróży.

Jak podkreśla Ratmir Timashev, w nadchodzącym roku, menadżerowie i administratorzy IT nie będą mieli dylematów związanych z wyborem takiego czy innego hypervisora, gdyż takie decyzje podejmą szybko i z łatwością, a największą rolę w obszarze rozbudowy infrastruktury będą odgrywały decyzje związane z doborem odpowiedniego oprogramowania zarządzającego, usprawniającego i  maksymalizującego wydajność wirtualizacji.

Skomentuj na forum