Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kluczem do wirtualizacji nie hypervisor a zarządzanie

Jak co roku, w grudniu pojawia się wiele prognoz dotyczących rozwoju rynku IT w następnych latach. Jedną z nich, odnoszącą się do obszaru wirtualizacji w 2012 r. przedstawił Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam Software.


Rok 2012 ma przynieść znaczący postęp w rozwoju wirtualizacji, jednak o charakterze znacznie różniącym się od tego, z którym mieliśmy do czynienia do tej pory. Kluczową rolę w procesie zmian odegra zarządzanie infrastrukturą zwirtualizowaną.

Rozwiązywanie problemów zarządzania jest kolejnym logicznym krokiem w dojrzewaniu wirtualizacji. Oczywiście usprawnianie aplikacji i podnoszenie jakości usług IT będą także znaczącymi wyróżnikami w rozwoju wirtualizacji. Jasne jest jednocześnie to, że przeszkody w sprawnym zarządzaniu infrastrukturą, nie pozwalają na czerpanie maksimum korzyści z wirtualizacji.

„Mówi się, że realizacja potencjału wirtualizacji leży w jej zarządzaniu. Z mojej perspektywy jest to prawdą. Możliwości jakie niesie ze sobą wirtualizacja aplikacji jest oczywista. Zmniejszenie wymagań odnośnie miejsca i nakładów inwestycyjnych, a także konsolidacja sprzętu jest standardem w dzisiejszych środowiskach” - powiedział Ratmir Timashev.

Doskonałość operacyjna jest kluczowym wyróżnikiem, który dotyczy nie tylko tego jak organizacja radzi sobie z aspektami fizycznego data center ale również jak technologie wirtualizacyjne ujawniają się na co dzień. Budowa procesów wokół tych operacji wiąże się z analizą powiązań umiejętności pracowników i wskaźników zachodzących procesów. By stworzyć optymalne zwirtualizowane centrum danych, rok 2012 będzie krytycznym rokiem dla wirtualizacji w tych dziedzinach.

Osiągniecie doskonałości operacyjnej prowadzi do wielu pytań: Jak można efektywnie zarządzać takim środowiskiem? Jak szybko zainteresowane strony otrzymają potrzebne aplikacje? Do jakiej części stosu wirtualizacji mają wgląd administratorzy infrastruktury?

Odpowiedzi na te pytania wymagają bardziej wnikliwej analizy wirtualizacji i to nie tylko jako technologii żyjącej własnym życiem, a technologii w odniesieniu do całego środowiska w centrum danych. Firmy takie jak VMware, Microsoft, czy również niezależni dostawcy oprogramowania jak Veeam Software wkroczą na ścieżkę realizacji nowej wizji opartej o zaawansowane zarządzanie. Ta wizja stanie się rzeczywistością tak jak zarządzanie prywatną chmurą obliczeniową (Private cloud computing) lub udziałami w chmurze publicznej (public cloud), stając się klucze do sukcesu firm w wirtualizacyjnej podróży.

Jak podkreśla Ratmir Timashev, w nadchodzącym roku, menadżerowie i administratorzy IT nie będą mieli dylematów związanych z wyborem takiego czy innego hypervisora, gdyż takie decyzje podejmą szybko i z łatwością, a największą rolę w obszarze rozbudowy infrastruktury będą odgrywały decyzje związane z doborem odpowiedniego oprogramowania zarządzającego, usprawniającego i  maksymalizującego wydajność wirtualizacji.

Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja