Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kluczem do wirtualizacji nie hypervisor a zarządzanie

Jak co roku, w grudniu pojawia się wiele prognoz dotyczących rozwoju rynku IT w następnych latach. Jedną z nich, odnoszącą się do obszaru wirtualizacji w 2012 r. przedstawił Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam Software.


Rok 2012 ma przynieść znaczący postęp w rozwoju wirtualizacji, jednak o charakterze znacznie różniącym się od tego, z którym mieliśmy do czynienia do tej pory. Kluczową rolę w procesie zmian odegra zarządzanie infrastrukturą zwirtualizowaną.

Rozwiązywanie problemów zarządzania jest kolejnym logicznym krokiem w dojrzewaniu wirtualizacji. Oczywiście usprawnianie aplikacji i podnoszenie jakości usług IT będą także znaczącymi wyróżnikami w rozwoju wirtualizacji. Jasne jest jednocześnie to, że przeszkody w sprawnym zarządzaniu infrastrukturą, nie pozwalają na czerpanie maksimum korzyści z wirtualizacji.

„Mówi się, że realizacja potencjału wirtualizacji leży w jej zarządzaniu. Z mojej perspektywy jest to prawdą. Możliwości jakie niesie ze sobą wirtualizacja aplikacji jest oczywista. Zmniejszenie wymagań odnośnie miejsca i nakładów inwestycyjnych, a także konsolidacja sprzętu jest standardem w dzisiejszych środowiskach” - powiedział Ratmir Timashev.

Doskonałość operacyjna jest kluczowym wyróżnikiem, który dotyczy nie tylko tego jak organizacja radzi sobie z aspektami fizycznego data center ale również jak technologie wirtualizacyjne ujawniają się na co dzień. Budowa procesów wokół tych operacji wiąże się z analizą powiązań umiejętności pracowników i wskaźników zachodzących procesów. By stworzyć optymalne zwirtualizowane centrum danych, rok 2012 będzie krytycznym rokiem dla wirtualizacji w tych dziedzinach.

Osiągniecie doskonałości operacyjnej prowadzi do wielu pytań: Jak można efektywnie zarządzać takim środowiskiem? Jak szybko zainteresowane strony otrzymają potrzebne aplikacje? Do jakiej części stosu wirtualizacji mają wgląd administratorzy infrastruktury?

Odpowiedzi na te pytania wymagają bardziej wnikliwej analizy wirtualizacji i to nie tylko jako technologii żyjącej własnym życiem, a technologii w odniesieniu do całego środowiska w centrum danych. Firmy takie jak VMware, Microsoft, czy również niezależni dostawcy oprogramowania jak Veeam Software wkroczą na ścieżkę realizacji nowej wizji opartej o zaawansowane zarządzanie. Ta wizja stanie się rzeczywistością tak jak zarządzanie prywatną chmurą obliczeniową (Private cloud computing) lub udziałami w chmurze publicznej (public cloud), stając się klucze do sukcesu firm w wirtualizacyjnej podróży.

Jak podkreśla Ratmir Timashev, w nadchodzącym roku, menadżerowie i administratorzy IT nie będą mieli dylematów związanych z wyborem takiego czy innego hypervisora, gdyż takie decyzje podejmą szybko i z łatwością, a największą rolę w obszarze rozbudowy infrastruktury będą odgrywały decyzje związane z doborem odpowiedniego oprogramowania zarządzającego, usprawniającego i  maksymalizującego wydajność wirtualizacji.

Skomentuj na forum