Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikaty VMware vSphere 5 dla macierzy Iomega

Firma Iomega Corporation, dostawca rozwiązań w zakresie przechowywania danych dla rynku SMB, ogłasza, że cała rodzina macierzy sieciowych Iomega StorCenter PX otrzymała certyfikat gotowości do współpracy z hostami VMware vSphere 5 - VMware Ready.


Macierze mogą pełnić rolę ekonomicznych pamięci masowych dla infrastruktury chmurowej (cloud computing) VMware i środowisk wirtualnych komputerów w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz firmach z rozproszonymi oddziałami.

"Uzyskanie certyfikatu VMware vSphere 5 przez rodzinę urządzeń PX umożliwia klientom Iomega korzystanie z najnowszej i najlepszej technologii VMware. Umożliwienie małym firmom skorzystania z zalet przystępnej cenowo infrastruktury chmurowej VMware jest kolejnym ważnym krokiem na drodze udostępniania macierzy sieciowych Iomega do poważnych zadań biznesowych. Umożliwienie korzystania z aplikacji klasy korporacyjnej w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz firmach z rozproszonymi oddziałami z wykorzystaniem ekonomicznych i solidnych pamięci sieciowych Iomega to nasze zadanie, jako części EMC" - powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega Corporation.

Rodzina produktów sieciowych Iomega PX została poddana testom uzyskując certyfikat zgodności VMware Ready z VMware vSphere 5 w kategorii iSCSI i NAS/NFS. Certyfikaty oznaczają, że użytkownicy mogą korzystać z funkcji VMware vSphere na macierzach sieciowych Iomega przeznaczonych dla małych i średnich firm oraz oddziałach firm do 250 użytkowników.

VMware vSphere 5 tworzy fundament środowisk wirtualizacji, a możliwość korzystania z dysków SSD przez urządzenia Iomega stanowi cenną zaletę dla klientów korzystających z niewielkich instalacji.

Niedawno wprowadzona rodzina urządzeń Iomega StorCenter PX certyfikowana przez VMware zawiera: wolnostojący czterodyskowy model Iomega® StorCenter px4-300d i sześciodyskowy model StorCenter px6-300d oraz przeznaczone do montażu w szafach rackowych Iomega StorCenter px4-300r i StorCenter px12-350r.

"Iomega była pomocna w procesie dostarczania macierzy sieciowych dla środowisk wirtualizacyjnych na rynek SMB. Firma zademonstrowała wydajne rozwiązania dla małych i średnich firm implementujących VMware View. Po zakończeniu procesu certyfikacji VMware vSpehere 5 rodziny urządzeń Iomega PX klienci mogą bezpiecznie korzystać  z najnowszych rozwiązań VMware na macierzach sieciowych tworząc własne systemy" - powiedział Parag Patel, vice president w Global Strategic Alliances, VMware.

Certyfikacja w kategorii NFS i iSCSI pozwala użytkownikom korzystać z zalet elastyczności macierzy sieciowych Iomega i możliwości VMware vSphere 5.  Certyfikacja iSCSI potwierdza możliwość korzystania przez serwery z VMware vSphere 5 z najnowszej wersji VMware VMFS, uzyskując ulepszoną skalowalność i wydajność oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni przez małe pliki. Certyfikacja NFS pozwala użytkownikom korzystać z firmowej technologii replikacji Iomega na poziomie plików w celu archiwizacji lub ochrony maszyn wirtualnych. Oba mechanizmy umożliwiają użytkownikom korzystanie z zaawansowanych funkcji VMware vSphere 5 wymagających sieciowych pamięci masowych.  Dodatkowo, macierze Iomega mogą korzystać z protokołu CIFS w celu przechowywania danych maszyn wirtualnych z systemem Microsoft Windows.

W skład rodziny macierzy Iomega StorCenter PX wchodzą cztery modele dostępne w wersji bez dysków, z niepełną konfiguracją lub w pełni wyposażone w dyski. Należą do nich nowy cztero i sześciodyskowy model wolnostojący Iomega StorCenter px4-300d i px6-300d o pojemności do 18TB oraz modele do szaf rackowych - Iomega StorCenter px4-300r i StorCenter px12-350r o pojemności do 36TB. Wszystkie modele serii StorCenter PX mogą korzystać z dysków SSD w celu uzyskania najwyższej wydajności. 

Wszystkie urządzenia Iomega StorCenter NAS korzystają z uznanego oprogramowania EMC LifeLine, będącego środowiskiem na bazie systemu operacyjnego Linux, wykorzystującego światowej klasy technologie EMC dostępne jedynie dla rozwiązań klasy korporacyjnej.

Wszystkie modele rodziny Iomega StorCenter PX są już dostępne na rynku. Ceny zestawów zaczynają się od 850 euro. Urządzenia chronione są standardową trzyletnią gwarancją (całościowa gwarancja na urządzenie łącznie z dyskami będącymi na jego fabrycznym wyposażeniu), bezpłatną nielimitowaną pomocą telefoniczną przez 9 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu (polskojęzyczne centrum wsparcia technicznego). Iomega oferuje także wiele opcjonalnych planów serwisowych dostosowanych do specyficznych potrzeb użytkowników produktów Iomega.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum