Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza na rynek Oracle WebLogic Server 12c

Firma Oracle zaprezentowała oprogramowanie Oracle WebLogic Server 12c - najnowszą wersję serwera aplikacji przeznaczonego do obsługi systemów konwencjonalnych i sprzętowo-programowych oraz środowisk cloud computing.


Oracle WebLogic Server jest podstawowym elementem platformy Oracle Cloud Application Foundation, stanowi także trzon serii produktów Oracle Fusion Middleware. Kolejne wersje tego serwera oferują innowacyjne, nowe funkcje do tworzenia, wdrażania i uruchamiania aplikacji na platformie Java Enterprise Edition (Java EE).

Oracle WebLogic Server 12c posiada certyfikat zgodności operacyjnej ze specyfikacją platformy Java EE 6, która zapewnia większą wydajność programistów dzięki opartym na standardach, nowoczesnym interfejsom programowania API, takim jak Servlet 3.0, JAX-RS 1.1, Java Server Faces 2.1, EJB 3.1, Context and Dependency Injection for Java i wiele innych.

Programiści korzystający z serwera Oracle WebLogic Server mają teraz do dyspozycji funkcje platformy Java Standard Edition (Java SE) 7, co pozwala im tworzyć bardziej przejrzysty i łatwiejszy w obsłudze kod.

Z serwerem Oracle WebLogic Server 12c można zintegrować bezpośrednio oprogramowanie Oracle Traffic Director (OTD). Jest to nowy komponent platformy Fusion Middleware, który wyposaża ten serwer w możliwości rutingu ruchu z dużą wydajnością i dostępnością, a także w funkcje dynamicznie konfigurowalnego buforowania, równoważenia obciążenia i obsługi serwera proxy na potrzeby aplikacji opartych na protokole HTTP.

Wykorzystując narzędzia graficzne i otwarte interfejsy programowania API usług internetowych PaaS, narzędzie Oracle Virtual Assembly Builder umożliwia uproszczone konfigurowanie i łączenie w pakiety wielowarstwowych aplikacji biznesowych w środowiskach zwirtualizowanych z wykorzystaniem systemu Oracle VM.

Oracle WebLogic Server 12c oferuje:
- lepszą integrację między serwerem Oracle WebLogic Server a technologią Oracle Real Application Clusters (RAC) pozwalając automatycznie wykrywać i korygować błędy w węzłach bazy danych
- nowe możliwości odtwarzania po awarii wraz z opcją umożliwiającą zapisywanie w bazie danych dzienników transakcji
- zwiększono bezpieczeństwo aplikacji za pomocą technologii Transport Layer Security (TLS) 1.2, następcy technologii SSL.

Oracle Traffic Director może zapewnić 3-4-krotny wzrost wydajności aplikacji działających na serwerze aplikacji Oracle WebLogic Server i platformie Oracle Fusion Middleware w porównaniu z tradycyjnymi architekturami internetowymi.

Serwer Oracle WebLogic Server osiągnął ostatnio rekordowe wyniki w teście SPECjEnterprise2010, a w tym: światowy rekord w konfiguracji wielowęzłowej; najwyższą liczbę EjOPS na rdzeń oraz światowy rekord w konfiguracji dwuwęzłowej.

Oracle WebLogic Server stanowi kluczowy komponent nowego rozwiązania Oracle Java Cloud Service - korporacyjnej platformy do opracowywania i wdrażania aplikacji w technologii Java EE. Platforma ta wspomaga opracowywanie i wdrażanie aplikacji z poziomu różnych, opartych na technologii Java środowisk Integrated Development Environment (IDE), w tym środowisk Oracle JDeveloper, NetBeans IDE i Eclipse.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum