Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP B6200 StoreOnce - deduplikacja klasy korporacyjnej na dużą skalę

HP zaprezentował pierwsze w branży urządzenie klasy korporacyjnej do deduplikacji na dużą skalę - HP B6200 StoreOnce - zapewniające w pełni automatycznie wysoką dostępność oraz rekordową wydajność 28 TB na godzinę.


Obecnie przedsiębiorstwa muszą się zmierzyć z wyzwaniami dotyczącymi zarówno ilości, jak i różnorodności danych. Zaliczane są do nich zarówno dane usystematyzowane, podlegające łatwemu przetwarzaniu, jak i informacje nieusystematyzowane - zrozumiałe tylko dla człowieka - zawierające pomysły i koncepcje przekazywane sobie przez ludzi na bieżąco.

Ilość danych podwaja się średnio co 18 miesięcy, podnosząc wydatki operacyjne i inwestycyjne, a jednocześnie utrudnia ochronę informacji. Ze względu na rozproszenie pracowników w różnych oddziałach firmy, nawet 50% jej kluczowych danych może znajdować się poza główną siedzibą, co zwiększa złożoność operacyjną i sprawia, że firmy muszą przeznaczać nawet 70% zasobów działu IT na codzienne funkcjonowanie.

Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest zmniejszenie pojemności pamięci masowej potrzebnej do ochrony, a jednocześnie utrzymanie odpowiedniej dostępności danych.

Nowy system do tworzenia kopii zapasowych HP B6200 StoreOnce, powstały w oparciu o innowacje HP Labs - centralnego ośrodka badawczego HP, eliminuje liczne kopie zapasowe tych samych informacji. Obniża dzięki temu wymagania w zakresie pojemności pamięci masowej nawet o 95% i zapewnia szybkie odtwarzanie danych bez negatywnego wpływu na codzienne procesy.

HP B6200 StoreOnce eliminuje liczne kopie zapasowe tych samych informacji, obniżając dzięki temu wymagania w zakresie pojemności pamięci masowej nawet o 95%, zapewniając szybkie odtwarzanie danych bez negatywnego wpływu na codzienne procesy i minimalizując inwestycje w infrastrukturę informatyczną. HP B6200 StoreOnce jest odpowiedzią na rosnącą ilość danych, przekładającą się na wzrost wydatków operacyjnych i inwestycyjnych firm oraz trudności z ochroną informacji.

Nowy system do tworzenia kopii zapasowych HP B6200 StoreOnce udostępnia wiele wyjątkowych funkcji.
• Funkcja HP Rapid Restore przyspiesza odtwarzanie danych, dzięki czemu firma może szybciej powrócić do trybu online.
• Funkcja HP Autonomic Restart wykrywa problemy i przekierowuje tworzenie kopii zapasowych na urządzenia alternatywne, zapobiegając tym samym niepowodzeniom bez konieczności interwencji pracownika i ograniczając ryzyko biznesowe
• Funkcja HP Predictive Acceleration skraca ogólny czas tworzenia kopii zapasowych i przyspiesza analizy danych.
• Funkcja HP Adaptive Micro-Chunking dynamicznie dostosowuje rozmiar dopasowanego bloku danych do średniej 4 kB, obniżając koszty i redukując ilość zasobów potrzebnych do tworzenia kopii zapasowych.
• Funkcja zdalnego tworzenia kopii zapasowych i replikacji automatyzuje tworzenie kopii zapasowych danych z nawet 384 oddziałów, co obniża koszty i pozwala optymalnie wykorzystać zasoby administracyjne działu IT.

Dodatkowo wykorzystane w urządzeniu oprogramowanie HP Data Protector z technologią StoreOnce znacznie przyspiesza analizę danych i zmniejsza zapotrzebowanie na pamięć oraz intensywność dyskowych operacji I/O podczas procesu deduplikacji. W rezultacie zajmuje nawet o 90% mniej pamięci RAM niż konkurencyjne oprogramowanie, umożliwiając klientom podniesienie wydajności aplikacji.

Źródło: HP
Skomentuj na forum