Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP ułatwia przejście na chmurę obliczeniową

HP zaprezentował nowe rozwiązania dla chmur obliczeniowych (cloud computing), które przyspieszają wdrażanie prywatnych, publicznych i hybrydowych środowisk tego typu, umożliwiając firmom, operatorom i instytucjom wykorzystanie pojawiających się możliwości rynkowych.


HP pomaga klientom wydobyć maksymalne korzyści z hybrydowego modelu świadczenia usług, ograniczając zarazem jego złożoność. Dla wielu firm przeszkodą w migracji na infrastrukturę chmury obliczeniowej są jednak w dalszym ciągu obawy o bezpieczeństwo środowiska i brak umiejętności ich pracowników.

Operatorzy dostrzegają, że hybrydowy model świadczenia usług wymaga nowych modeli biznesowych opartych na chmurze, które pozwolą im dostarczać i udostępniać klientom technologię na wiele sposobów. HP zauważa zapotrzebowanie na ofertę partnera technologicznego, który pomoże im wykorzystać tę szansę.

Rozwiązania HP dla chmur obliczeniowych opierają się na infrastrukturze konwergentnej HP. Obejmują sprzęt, aplikacje, usługi i programy, które umożliwią operatorom, firmom i instytucjom szybkie i bezpieczne udostępnianie infrastruktury IT w formie usługi.

"Klienci chcą rozumieć, planować, budować i obsługiwać chmury obliczeniowe w sposób, który pozwoli im uzyskać elastyczność, obniżyć ryzyko, utrzymać kontrolę i zapewnić bezpieczeństwo. Nowa oferta to efekt doświadczenia HP w dziedzinie dostarczania innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz usług i kompetencji niezbędnych do korzystania z tych produktów" - powiedział Steve Dietch, wiceprezes HP ds. marketingu w zakresie rozwiązań i infrastruktury chmur obliczeniowych (Marketing, Cloud Solutions and Infrastructure).

Budowa środowiska hybrydowego
Firmy starają się stworzyć elastyczny model świadczenia usług, co wymaga od nich opracowywania, wdrażania, kontrolowania i zabezpieczania usług informatycznych w chmurach publicznych i prywatnych, a także w tradycyjnych modelach udostępniania infrastruktury IT.

HP rozszerza swoje środowisko rozwiązań dla chmur obliczeniowych, włączając w nie nowych partnerów, rozwiązania i programy.
• Rozwiązanie HP CloudSystem integrations jest teraz zintegrowane z produktami firmy Alcatel-Lucent, dzięki czemu operatorzy mogą oferować wysokiej jakości usługi przetwarzania w chmurze za pośrednictwem sieci i rozwiązań informatycznych klasy operatorskiej. Połączenie infrastruktury IT, oprogramowania i sieci telekomunikacyjnych pozwala operatorom zautomatyzować udostępnianie zasobów i zarządzanie zasobami chmur obliczeniowych poprzez sieć o wysokiej niezawodności.
• Program dla operatorów HP CloudAgile pozwala operatorom na zwiększenie zasięgu sprzedaży, zoptymalizowanie oferty usług i przyspieszenie przebiegu cyklu handlowego poprzez bezpośredni dostęp do sprzedawców HP na całym świecie. HP rozszerzył program o pierwszych partnerów europejskich i nowe, certyfikowane opcje hostingu, dzięki którym operatorzy będą mogli udostępniać niezawodne, bezpieczne chmury prywatne oparte na rozwiązaniu HP CloudSystem.
• HP CloudSystem Matrix 7.0 to kluczowe środowisko operacyjne, na którym bazuje rozwiązanie HP CloudSystem, pozwalające klientom tworzyć hybrydowe chmury obliczeniowe. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, by uzyskać dostęp do dodatkowych, zewnętrznych zasobów informatycznych opartych na chmurze - jest to możliwe dzięki pierwszej w branży dostępnej w standardzie funkcji o nazwie „bursting”. Rozwiązanie to umożliwia też automatyczne przydzielanie pamięci masowej HP 3PAR na żądanie, co pozwala zredukować liczbę błędów i skraca wdrażanie nowych usług do zaledwie minut.
• Kompleksowy program zabezpieczenia chmury obliczeniowej HP Cloud Protection Program obejmuje, pracowników, procesy, strategie i technologie, aby zapewnić ten sam poziom bezpieczeństwa środowiska hybrydowego, co w przypadku prywatnych środowisk IT. Nowy program ma pomóc pokonać jedną z największych przeszkód stojących na drodze firm wdrażających chmury obliczeniowe. Obejmuje on wszechstronną strategię, plan rozwoju oraz usługi projektowe i wdrożeniowe oparte na wspólnej architekturze referencyjnej. Program jest wspierany przez centrum doskonałości w dziedzinie ochrony chmur obliczeniowych (Cloud Protection Center of Excellence), które umożliwia klientom przetestowanie rozwiązań HP oraz produktów partnerów i innych producentów, zapewniając ochronę chmur obliczeniowych i środowisk wirtualnych.

Chmura dla przedsiębiorstw klasy korporacyjnej
Obecnie firmom potrzebny jest szybki i bezpieczny dostęp do usług obliczeniowych, które sprawnie dostosują się do szczytowych obciążeń bez nadmiernych nakładów kapitałowych. Aby sprostać tym wymaganiom, HP oferuje nowe, dedykowane dla przedsiębiorstw, usługi pozwalające udostępniać infrastrukturę chmury obliczeniowej na żądanie.
• Usługi przetwarzania w chmurze HP dla dużych przedsiębiorstw HP Enterprise Cloud Services-Compute automatyzują rozkładanie obciążenia generowanego przez aplikacje na wiele serwerów, poprawiając tym samym wydajność programów. Klienci mogą też zwiększyć bezpieczeństwo danych dzięki nowym opcjom tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych po awarii oraz obsługiwać i kontrolować w ramach swoich chmur dodatkowe wirtualne sieci lokalne. Nowy program predykcji i weryfikacji umożliwia natomiast klientom ewaluację usługi pod kątem bieżących obciążeń jeszcze przed zakupem.
• Usługi przetwarzania w chmurze HP dla dużych przedsiębiorstw korzystających ze środowisk SAP Development i Sandbox HP Enterprise Cloud Services for SAP Development and Sandbox Solution pozwalają klientom ocenić i stworzyć prototyp funkcjonalności oprogramowania ERP firmy SAP w środowisku wirtualnej chmury prywatnej w ramach elastycznego modelu opartego o poziom wykorzystania.

Niwelowanie ograniczeń w prowadzeniu transformacji do chmury
Aby dostosować starsze centra przetwarzania danych do przetwarzania w chmurze przez poprawienie umiejętności pracowników, klienci mogą skorzystać ze wskazówek i szkoleń HP. Nowe usługi HP w tej dziedzinie obejmują wiele rozwiązań.
• Trzy certyfikaty HP ExpertONE certifications - HP ASE Cloud Architect, HP ASE Cloud Integrator i HP ASE Master Cloud Integrator - to pierwsze programy certyfikacji w dziedzinie chmur obliczeniowych, które uwzględniają zarówno aspekty biznesowe, jak i techniczne.
• Rozszerzony program HP ExpertONE obejmuje pięć największych niezależnych, komercyjnych instytucji szkoleniowych, które udostępniają rozwiązania szkoleniowe HP na całym świecie. HP Institute oferuje program akademicki umożliwiający kształcenie certyfikowanych ekspertów HP poprzez tradycyjne programy dwu- i czteroletnie, natomiast HP Press oferuje klientom rozszerzone opcje do samodzielnej nauki.
• Oferowany przez dział usług edukacyjnych HP program szkoleniowy w dziedzinie chmur obliczeniowych HP Cloud Curriculum from HP Education Services udostępnia materiały szkoleniowe w wielu językach, prezentujące strategie w tym zakresie, które z powodzeniem zwiększają elastyczność działania firmy i obniżają koszty. Program nauki obejmuje wirtualne laboratoria dostępne w trybie online, naukę samodzielną, kursy z instruktorem oraz zajęcia w wirtualnych klasach i na miejscu.
• Organizowane przez dział usług finansowych HP (HP Financial Services) spotkania na temat chmur obliczeniowych dla dyrektorów finansowych HP Financial Services, HP Chief Financial Officer (CFO) Cloud Roundtables pomagają im zrozumieć korzyści i czynniki ryzyka związane z chmurą oraz dostosować programy technologiczne i finansowe ich firm.
• Usługi doradcze HP w dziedzinie pamięci masowej dla chmur obliczeniowych HP Storage Consulting Services for Cloud obejmują zagadnienia projektowe i modernizacyjne.. Pozwalają klientom zweryfikować ich wymagania w zakresie pamięci masowej dla prywatnych chmur obliczeniowych i opracować architekturę, która spełni ich potrzeby.
• Usługi HP Cloud Applications Services for Windows Azure przyspieszają opracowywanie lub przenoszenie aplikacji na platformę Microsoft Windows Azure oferowaną w formie usługi.

W świecie stałej łączności infrastruktura konwergentna HP stanowi kluczowy element umożliwiający wdrożenie koncepcji „Instant-On Enterprise”. Przedsiębiorstwa realizujące koncepcję „Instant-On Enterprise” wykorzystują technologie we wszystkich obszarach swojej działalności. Dzięki temu mogą natychmiast udostępniać wszelkie informacje, jakich potrzebują ich klienci, pracownicy i partnerzy.

Źródło: HP
Skomentuj na forum