Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Solaris 11 - zaprojektowany z myślą o przetwarzaniu w chmurze

Firma oracle zaprezentowała system operacyjny Oracle Solaris 11, zaprojektowany z myślą o spełnieniu wymagań środowisk chmury obliczeniowej (cloud computing) w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i skalowalności. System pozwala użytkować nawet najbardziej wymagające aplikacje biznesowe w chmurze prywatnej, hybrydowej lub publicznej.


Oracle Solaris 11 jako pierwszy w pełni zwirtualizowany system operacyjny, udostępnia kompleksowe, wbudowane możliwości wirtualizacji zasobów systemu operacyjnego, sieci i pamięci masowej. Oprócz wbudowanych możliwości wirtualizacji Oracle Solaris 11 umożliwia też wirtualizację serwerów Oracle VM w systemach opartych na architekturze x86 i SPARC, dzięki czemu zapewnia elastyczne wdrażanie i bezpieczną migrację podczas pracy.

Technologia wirtualizacji Oracle Solaris Zones umożliwia skalowanie do poziomu nawet setek stref na węzeł fizyczny, przy czym koszty ogólne tej operacji są 15‑krotnie niższe niż w przypadku systemu VMware. Technologia ta nie nakłada też sztucznych limitów na zasoby pamięci, sieci, procesorów i pamięci masowej.

Oprogramowanie Oracle Enterprise Manager Ops Center, dołączone teraz do systemu jako jedno z narzędzi pomocniczych, zapewnia kompleksowe zarządzanie systemami, umożliwiając sprawowanie scentralizowanej kontroli nad sprzętem, systemem operacyjnym i zasobami do wirtualizacji.

System plików Oracle Solaris ZFS stanowi podstawowe rozwiązanie do zarządzania danymi i pamięcią masową pod kontrolą systemu Oracle Solaris 11. Zapewnia maksymalną spójność danych, szyfrowanie z maksymalną szybkością, na jaką pozwala łącze, oraz skalowalność w zakresie umożliwiającym przechowywanie nieograniczonych ilości danych oraz zarządzanie nimi. Dzięki funkcji deduplikacji oferowanej przez system plików Oracle Solaris ZFS klienci mogą aż 10-krotnie zmniejszyć swoje zapotrzebowanie na pamięć masową w zwirtualizowanych środowiskach.

System Oracle Solaris 11 udostępnia funkcje wdrażania w chmurze i w tradycyjnych centrach przetwarzania danych, w tym funkcję uruchamiania, a także oparty na rolach dostęp z uprawnieniami administratora oraz niezakłócającą pracy funkcję audytu. Wbudowany w system Oracle Solaris 11 akcelerator szyfrowania zapewnia wydajność szyfrowania 4-krotnie wyższą od zapewnianej przez system IBM AIX.

Zespoły odpowiedzialne za rozwój systemu Oracle Solaris pracowały intensywnie nad zapewnieniem jego zgodności operacyjnej z innymi produktami. Celem było zwiększenie wydajności, dostępności i bezpieczeństwa aplikacji opartych na bazie danych Oracle 11g, platformie Oracle Fusion Middleware 11g i technologii Java, pracujących pod kontrolą tego systemu, a także zapewnienie łatwiejszego zarządzania tymi aplikacjami.

Wśród nowych rozszerzeń systemu Oracle Solaris 11 znalazły się funkcje do zoptymalizowanego zarządzania pamięcią współużytkowaną, udoskonalenia do systemu wejścia-wyjścia, zintegrowane narzędzia do zarządzania zasobami oraz mechanizm przenoszenia przetwarzania zaszyfrowanych zasobów z serwera do interfejsu sieciowego (crypto off-load).

Oracle Solaris 11 to platforma nadająca się znakomicie do uruchamiania aplikacji w środowiskach zwirtualizowanych wdrożonych na różnego typu serwerach o architekturze SPARC i x86. Klienci mają do wyboru następujące możliwości:
• Mogą użytkować dowolne produkty z oferty ponad 11 tys. aplikacji obsługiwanych dziś przez system Oracle Solaris 11; pogram Oracle Solaris Binary Application Guarantee gwarantuje przy tym zgodność ze starszymi wersjami.
• Mogą też chronić wcześniejsze inwestycje, wykorzystując narzędzia P2V i V2V do przeniesienia swoich istniejących środowisk systemu Oracle Solaris 10 do strefy Oracle Solaris 10 Zone, uzyskując jednocześnie dostęp do najnowszych rozszerzeń do systemu Oracle Solaris 11.

System Oracle Solaris zapewnia wysoką wydajność:
• System Oracle Solaris 11 pobił ostatnio światowy rekord w teście SPECjvm2008 - ogólnym, wielowątkowym teście środowiska Javy. W połączeniu z oferowanym przez Oracle serwerem SPARC T4-2 i rozwiązaniem Oracle HotSpot Java Virtual Machine, system Oracle Solaris 11 zapewnia wydajność o 41% wyższą od wyniku uzyskanego poprzednio w teście przeprowadzonym z wykorzystaniem systemu Oracle Solaris 10.
• System Oracle Solaris pobił już wiele światowych rekordów w testach wzorcowych przeprowadzonych na szerokiej gamie aplikacji. Należy do nich 10 światowych rekordów uzyskanych ostatnio na serwerach SPARC T4 firmy Oracle.

System Oracle Solaris 11 działa już w środowiskach produkcyjnych ponad 700 najbardziej liczących się firm z całego świata. Wdrożono go też w tysiącach rozwiązań Oracle Sun ZFS Storage Appliance oraz na maszynach bazodanowych Oracle Exadata X2-2 i X2-8, a także w specjalnie zaprojektowanych systemach Oracle Exalogic Elastic Cloud.

Oracle Solaris 11 posiada certyfikat zgodności operacyjnej z platformami opartymi na architekturze SPARC i X86 jako produkt zgodny ze standardem UNIX 03, który został wprowadzony 8 listopada 2011 r. przez konsorcjum The Open Group.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum