Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Teradata Database 14 - łatwiejsza w obsłudze i bardziej wydajna

Teradata, firma oferująca rozwiązania z dziedziny analityki danych, wprowadziła platformę Teradata Database 14, przełomową bazę danych, sprawiającą, że środowisko analityczne przedsiębiorstwa działa szybciej, jest bardziej intuicyjne dla użytkownika i lepiej wspiera zaawansowaną analitykę.


Baza danych Teradata jest wysokowydajnym systemem analitycznym, który leży u podwalin całości rodziny platform Teradata dostosowanych do potrzeb klienta. Obejmuje ona hurtownię danych Teradata Active Enterprise Data Warehouse, aplikację Data Warehouse Appliance, wysokowydajną aplikację Extreme Performance Appliance, aplikację Extreme Data Appliance oraz aplikację Data Mart Appliance. Oprócz pięciu platform rodziny Teradata Purpose-Built Paltform dostosowanych do potrzeb klienta, system Teradata Database 14 dostępny jest także tylko jako oprogramowanie Data Mart Edition oraz jako system Teradata Express przeznaczony dla systemów przetwarzania w chmurze (cloud computing).

Teradata Database opracowano z myślą o złożoności problemów, z jakimi styka się informatyka w dobie ogromnych ilości danych, rosnących portfeli aplikacji, nacisków na bezpieczeństwo oraz gwałtownie rosnącego obciążenia systemów.

Dzięki rozszerzeniom i dodatkom do systemu Teradata Database, przedsiębiorstwa będą mogły o wiele szybciej wdrożyć swoje hurtownie danych oraz w krótszym czasie dostarczyć wartość biznesową dla użytkowników analitycznych. Zyskają nowe możliwości obrócenia skomplikowanych danych w dynamiczne rozwiązania pracujące z maksymalną wydajnością. Ponadto, dzięki ulepszeniom wbudowanej funkcjonalności, Teradata sprawia, że operacje na hurtowniach danych są o wiele prostsze, ograniczając wymagany nakład pracy wymagany dla uzyskania bezprecedensowej wydajności.

Korzystanie ze zintegrowanej hurtowni danych dla celów business intelligence wymaga “inteligencji.” Prócz kompetencji zawodowych analityków korporacyjnych i pracowników IT pracujących z systemem, baza danych wymaga inteligentnej automatyki wbudowanej do procedur zarządzania obciążeniem, bezpieczeństwem, obiegiem danych, kompresją oraz funkcjami związanymi z wymiarem czasu. Teradata Database rozszerza istniejące możliwości i dodaje zupełnie nowe funkcje we wszystkich tych obszarach.

Wszystkie nowe cechy i wszystkie ulepszenia systemu Teradata Database ukierunkowane były na potrzeby klientów, a każda z nich miała na celu wspieranie użytkowników korporacyjnych tworzących nową wartość czy też “aktywa danych” dla swoich przedsiębiorstw poprzez analitykę. Ulepszenia odzwierciedlają codzienne potrzeby oraz cele obecne w zaawansowanych środowiskach analitycznych.

Procedury zarządzania obciążeniami opracowane przez Teradata wspierają firmy starające się wykorzystać gwałtownie rosnące objętości danych - od dużych ilości tradycyjnych danych oraz pojawiających się danych typu ‘big data’ generowanych przez media społecznościowe, interakcję w sieci, handel elektroniczny, czujniki, sprzęt i urządzenia przenośne. System Teradata Database potrafi zareagować na nowe potrzeby wykorzystując różnorodne typy danych poprzez/stosując analitykę w czasie rzeczywistym.

Kompresja danych używanych z mniejszą częstotliwością - platforma Teradata Database rozszerzyła wykorzystanie hybrydowych metod przechowywania danych w celu uzyskania bardziej inteligentnego zarządzania danymi w zależności od ich wagi, przy czym dane “gorące” to te najpotrzebniejsze dane, a “chłodne” to te wykorzystywane najrzadziej. To jedyne w branży rozwiązanie zarządzające wirtualną przestrzenią dyskową, które automatycznie przenosi i kompresuje lub dekompresuje dane pomiędzy rodzajami dysków tak, by uzyskać optymalne wyniki i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dzięki temu dane nie stają się danymi martwymi.

System Teradata Database 14 w sposób inteligentny zarządza danymi tak, by uzyskać największą efektywność pracy, optymalizując zwrot z wykorzystania zasobów systemowych. Automatycznie kompresuje "najchłodniejsze", czyli najmniej użytkowane dane w systemie, aby zaoszczędzić na przestrzeni dyskowej. Przechowywanie danych w naturalnej, nieskompresowanej formie, gdy te są użytkowane, oznacza maksymalizację wydajności przez unikanie dodatkowego obciążenia procesorów zadaniami dekompresji. Automatyczna kompresja rzadziej używanych danych pozwala na przechowywanie największej ilości danych przy najbardziej optymalnych kosztach. Dzięki samozarządzającej konstrukcji systemu Teradata procedury te nie wymagają interwencji personelu.

Przy coraz powszechniej rosnących wolumenach przetwarzanych danych organizacje potrzebują systemów, które będą na tyle inteligentne, by dynamicznie zdecydować, które dane dla danej jednostki są „gorące”, a które „chłodne”. Dane, na które jest większe zapotrzebowanie muszą zostać przeniesione na najszybszą pamięć masową, a dane o niższym poziomie aktywności mogą być magazynowane na nośnikach wolniejszych. Dane chłodne kompresowane są aż pięciokrotnie, aby koszty ich przechowywania były jak najniższe. Dzięki bazie danych Teradata (Teradata Database) system wirtualnego przechowywania danych Teradata Virtual Storage usprawnia inteligentne zarządzanie danymi poprzez automatyczną dekompresję i relokację dotychczas chłodnych danych do szybszych urządzeń w miarę, jak zapotrzebowanie na nie rośnie. Przykładowo, baza danych Teradata rozpozna, w którym momencie archiwalne dane z tego samego miesiąca poprzedniego roku wymagać będą przeniesienia z archiwum i to bez pracochłonnej interwencji ze strony administratora bazy.

System Teradata Database 14 będzie dostępny od grudnia 2011, a wersja beta dostępna jest już teraz.

Źródło: Teradata
Skomentuj na forum