Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Teradata Database 14 - łatwiejsza w obsłudze i bardziej wydajna

Teradata, firma oferująca rozwiązania z dziedziny analityki danych, wprowadziła platformę Teradata Database 14, przełomową bazę danych, sprawiającą, że środowisko analityczne przedsiębiorstwa działa szybciej, jest bardziej intuicyjne dla użytkownika i lepiej wspiera zaawansowaną analitykę.


Baza danych Teradata jest wysokowydajnym systemem analitycznym, który leży u podwalin całości rodziny platform Teradata dostosowanych do potrzeb klienta. Obejmuje ona hurtownię danych Teradata Active Enterprise Data Warehouse, aplikację Data Warehouse Appliance, wysokowydajną aplikację Extreme Performance Appliance, aplikację Extreme Data Appliance oraz aplikację Data Mart Appliance. Oprócz pięciu platform rodziny Teradata Purpose-Built Paltform dostosowanych do potrzeb klienta, system Teradata Database 14 dostępny jest także tylko jako oprogramowanie Data Mart Edition oraz jako system Teradata Express przeznaczony dla systemów przetwarzania w chmurze (cloud computing).

Teradata Database opracowano z myślą o złożoności problemów, z jakimi styka się informatyka w dobie ogromnych ilości danych, rosnących portfeli aplikacji, nacisków na bezpieczeństwo oraz gwałtownie rosnącego obciążenia systemów.

Dzięki rozszerzeniom i dodatkom do systemu Teradata Database, przedsiębiorstwa będą mogły o wiele szybciej wdrożyć swoje hurtownie danych oraz w krótszym czasie dostarczyć wartość biznesową dla użytkowników analitycznych. Zyskają nowe możliwości obrócenia skomplikowanych danych w dynamiczne rozwiązania pracujące z maksymalną wydajnością. Ponadto, dzięki ulepszeniom wbudowanej funkcjonalności, Teradata sprawia, że operacje na hurtowniach danych są o wiele prostsze, ograniczając wymagany nakład pracy wymagany dla uzyskania bezprecedensowej wydajności.

Korzystanie ze zintegrowanej hurtowni danych dla celów business intelligence wymaga “inteligencji.” Prócz kompetencji zawodowych analityków korporacyjnych i pracowników IT pracujących z systemem, baza danych wymaga inteligentnej automatyki wbudowanej do procedur zarządzania obciążeniem, bezpieczeństwem, obiegiem danych, kompresją oraz funkcjami związanymi z wymiarem czasu. Teradata Database rozszerza istniejące możliwości i dodaje zupełnie nowe funkcje we wszystkich tych obszarach.

Wszystkie nowe cechy i wszystkie ulepszenia systemu Teradata Database ukierunkowane były na potrzeby klientów, a każda z nich miała na celu wspieranie użytkowników korporacyjnych tworzących nową wartość czy też “aktywa danych” dla swoich przedsiębiorstw poprzez analitykę. Ulepszenia odzwierciedlają codzienne potrzeby oraz cele obecne w zaawansowanych środowiskach analitycznych.

Procedury zarządzania obciążeniami opracowane przez Teradata wspierają firmy starające się wykorzystać gwałtownie rosnące objętości danych - od dużych ilości tradycyjnych danych oraz pojawiających się danych typu ‘big data’ generowanych przez media społecznościowe, interakcję w sieci, handel elektroniczny, czujniki, sprzęt i urządzenia przenośne. System Teradata Database potrafi zareagować na nowe potrzeby wykorzystując różnorodne typy danych poprzez/stosując analitykę w czasie rzeczywistym.

Kompresja danych używanych z mniejszą częstotliwością - platforma Teradata Database rozszerzyła wykorzystanie hybrydowych metod przechowywania danych w celu uzyskania bardziej inteligentnego zarządzania danymi w zależności od ich wagi, przy czym dane “gorące” to te najpotrzebniejsze dane, a “chłodne” to te wykorzystywane najrzadziej. To jedyne w branży rozwiązanie zarządzające wirtualną przestrzenią dyskową, które automatycznie przenosi i kompresuje lub dekompresuje dane pomiędzy rodzajami dysków tak, by uzyskać optymalne wyniki i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dzięki temu dane nie stają się danymi martwymi.

System Teradata Database 14 w sposób inteligentny zarządza danymi tak, by uzyskać największą efektywność pracy, optymalizując zwrot z wykorzystania zasobów systemowych. Automatycznie kompresuje "najchłodniejsze", czyli najmniej użytkowane dane w systemie, aby zaoszczędzić na przestrzeni dyskowej. Przechowywanie danych w naturalnej, nieskompresowanej formie, gdy te są użytkowane, oznacza maksymalizację wydajności przez unikanie dodatkowego obciążenia procesorów zadaniami dekompresji. Automatyczna kompresja rzadziej używanych danych pozwala na przechowywanie największej ilości danych przy najbardziej optymalnych kosztach. Dzięki samozarządzającej konstrukcji systemu Teradata procedury te nie wymagają interwencji personelu.

Przy coraz powszechniej rosnących wolumenach przetwarzanych danych organizacje potrzebują systemów, które będą na tyle inteligentne, by dynamicznie zdecydować, które dane dla danej jednostki są „gorące”, a które „chłodne”. Dane, na które jest większe zapotrzebowanie muszą zostać przeniesione na najszybszą pamięć masową, a dane o niższym poziomie aktywności mogą być magazynowane na nośnikach wolniejszych. Dane chłodne kompresowane są aż pięciokrotnie, aby koszty ich przechowywania były jak najniższe. Dzięki bazie danych Teradata (Teradata Database) system wirtualnego przechowywania danych Teradata Virtual Storage usprawnia inteligentne zarządzanie danymi poprzez automatyczną dekompresję i relokację dotychczas chłodnych danych do szybszych urządzeń w miarę, jak zapotrzebowanie na nie rośnie. Przykładowo, baza danych Teradata rozpozna, w którym momencie archiwalne dane z tego samego miesiąca poprzedniego roku wymagać będą przeniesienia z archiwum i to bez pracochłonnej interwencji ze strony administratora bazy.

System Teradata Database 14 będzie dostępny od grudnia 2011, a wersja beta dostępna jest już teraz.

Źródło: Teradata
Skomentuj na forum

 

 

Logowanie i rejestracja