Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Elastyczne moduły do budowy chmur prywatnych

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek bloki dynamicznych infrastruktur (Dynamic Infrastructures Blocks - DI Blocks), które umożliwiają przedsiębiorstwom modułową konsolidację i modernizację centrów przetwarzania danych. Moduły DI Blocks to wyspecjalizowane urządzenia do wirtualizacji i budowy infrastruktur środowisk prywatnych klasy korporacyjnej.


Moduły DI Blocks składają się z dostosowanego serwera, pamięci masowej, sieci i technologii wirtualizacji oraz zintegrowanego oprogramowania do dynamicznego zarządzania zasobami. Pule zasobów infrastruktury w centrach przetwarzania danych umożliwiają przedsiębiorstwom szybkie i łatwe świadczenie usług informatycznych.

"Przedsiębiorstwa nie są w stanie przewidzieć przyszłego zapotrzebowania na zasoby systemów informatycznych. Moduły DI Blocks umożliwiają jednak budowę elastycznych, przyszłościowych systemów, które będą zaspokajać stale zmieniające się potrzeby. Jest to istotna zmiana podejścia, która umożliwia firmom patrzącym w przyszłość wykorzystywanie informatyki do zaspokajania swoich potrzeb biznesowych, bez ograniczeń nakładanych przez sztywne, przestarzałe systemy" - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu rozwoju produktów w firmie Fujitsu Technology Solutions.

W sytuacji gdy potrzeby biznesowe przedsiębiorstw ulegają zmianom, moduły DI Blocks pozwalają uwolnić się od złożoności i sztywności charakteryzującej technologię systemów odizolowanych. Centra przetwarzania danych przekształcają się w elastyczne i wydajne, zautomatyzowane pule zasobów komputerowych. Ponadto dział konsultacji i pomocy technicznej Fujitsu może zapewnić usługi integracji i serwisu sprzętu oraz systemu operacyjnego obejmujące cały cykl życia rozwiązania.

Wstępnie zintegrowane, fabrycznie skonfigurowane, dostosowane moduły DI Blocks umożliwiają przedsiębiorstwom migrację do skalowalnych, prywatnych środowisk obliczeniowych. Lepsze wykorzystanie serwera, pamięci masowej, oprogramowania i elementów sieciowych obniża całkowity koszt posiadania. Zasoby informatyczne mogą być przydzielane na żądanie, co zwiększa produktywność, ponieważ środowiska infrastruktury logicznej są konfigurowane w ciągu minut.

Oprogramowania Fujitsu ServerView Resource Orchestrator zapewnia zarządza wszystkimi elementami fizycznymi i wirtualnymi, w tym technologiami wirtualizacji partnerów Fujitsu - VMware i Microsoftu. ServerView Resource Orchestrator, w oparciu o doświadczenie Fujitsu w obszarze chmur publicznych, zapewnia elastyczne i sprawne wykorzystywanie zasobów informatycznych w środowiskach prywatnych przez dynamiczne zarządzanie fizycznymi i wirtualnymi zasobami komputerowymi.

Pierwszy zestaw modułów DI Blocks znajdzie się w sprzedaży na początku 2012 r. Dostępność może zależeć od regionu. Ceny mogą być różne w zależności od konfiguracji.

Konfiguracja systemu DI Blocks może obejmować od 48 rdzeni do ponad 1700 rdzeni procesorów z serii Intel Xeon 5600. Pamięć może mieć pojemność do prawie 21 000 GB, a dyskowa pamięć masowa może przekraczać 900 TB, co wymaga zastosowania sieci Ethernet 10 GB lub Fibre Chanel 8 GB.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja