Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Elastyczne moduły do budowy chmur prywatnych

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek bloki dynamicznych infrastruktur (Dynamic Infrastructures Blocks - DI Blocks), które umożliwiają przedsiębiorstwom modułową konsolidację i modernizację centrów przetwarzania danych. Moduły DI Blocks to wyspecjalizowane urządzenia do wirtualizacji i budowy infrastruktur środowisk prywatnych klasy korporacyjnej.


Moduły DI Blocks składają się z dostosowanego serwera, pamięci masowej, sieci i technologii wirtualizacji oraz zintegrowanego oprogramowania do dynamicznego zarządzania zasobami. Pule zasobów infrastruktury w centrach przetwarzania danych umożliwiają przedsiębiorstwom szybkie i łatwe świadczenie usług informatycznych.

"Przedsiębiorstwa nie są w stanie przewidzieć przyszłego zapotrzebowania na zasoby systemów informatycznych. Moduły DI Blocks umożliwiają jednak budowę elastycznych, przyszłościowych systemów, które będą zaspokajać stale zmieniające się potrzeby. Jest to istotna zmiana podejścia, która umożliwia firmom patrzącym w przyszłość wykorzystywanie informatyki do zaspokajania swoich potrzeb biznesowych, bez ograniczeń nakładanych przez sztywne, przestarzałe systemy" - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu rozwoju produktów w firmie Fujitsu Technology Solutions.

W sytuacji gdy potrzeby biznesowe przedsiębiorstw ulegają zmianom, moduły DI Blocks pozwalają uwolnić się od złożoności i sztywności charakteryzującej technologię systemów odizolowanych. Centra przetwarzania danych przekształcają się w elastyczne i wydajne, zautomatyzowane pule zasobów komputerowych. Ponadto dział konsultacji i pomocy technicznej Fujitsu może zapewnić usługi integracji i serwisu sprzętu oraz systemu operacyjnego obejmujące cały cykl życia rozwiązania.

Wstępnie zintegrowane, fabrycznie skonfigurowane, dostosowane moduły DI Blocks umożliwiają przedsiębiorstwom migrację do skalowalnych, prywatnych środowisk obliczeniowych. Lepsze wykorzystanie serwera, pamięci masowej, oprogramowania i elementów sieciowych obniża całkowity koszt posiadania. Zasoby informatyczne mogą być przydzielane na żądanie, co zwiększa produktywność, ponieważ środowiska infrastruktury logicznej są konfigurowane w ciągu minut.

Oprogramowania Fujitsu ServerView Resource Orchestrator zapewnia zarządza wszystkimi elementami fizycznymi i wirtualnymi, w tym technologiami wirtualizacji partnerów Fujitsu - VMware i Microsoftu. ServerView Resource Orchestrator, w oparciu o doświadczenie Fujitsu w obszarze chmur publicznych, zapewnia elastyczne i sprawne wykorzystywanie zasobów informatycznych w środowiskach prywatnych przez dynamiczne zarządzanie fizycznymi i wirtualnymi zasobami komputerowymi.

Pierwszy zestaw modułów DI Blocks znajdzie się w sprzedaży na początku 2012 r. Dostępność może zależeć od regionu. Ceny mogą być różne w zależności od konfiguracji.

Konfiguracja systemu DI Blocks może obejmować od 48 rdzeni do ponad 1700 rdzeni procesorów z serii Intel Xeon 5600. Pamięć może mieć pojemność do prawie 21 000 GB, a dyskowa pamięć masowa może przekraczać 900 TB, co wymaga zastosowania sieci Ethernet 10 GB lub Fibre Chanel 8 GB.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum