Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

PRIMEHPC FX10 - superkomputer od Fujitsu

Firma Fujitsu poinformowała o globalnej dostępności superkomputera PRIMEHPC FX10, który jest skalowalny do teoretycznej szczytowej wydajności przetwarzania 23,2 petaflopa. Maszyna stanowi kolejne udoskonalenie technologii superkomputerów Fujitsu zastosowanej w komputerze K, który osiągnął najwyższą wydajność na świecie w czerwcu 2011 r.


Wszystkie elementy superkomputera - od procesorów po warstwę pośrednią - zostały opracowane przez Fujitsu, dzięki czemu charakteryzują się wysoką niezawodnością i doskonałą sprawnością. W zależności od potrzeb klientów system można skalować aż do konfiguracji 1024 stelaży, co pozwala osiągnąć ogromną wydajność na poziomie 23,2 petaflopa.

Obecnie symulacje komputerowe są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach, od badań podstawowych na uniwersytetach i w placówkach naukowych po projektowanie produktów w firmach. Przewiduje się, że w przyszłości takie symulacje będą używane do rozwiązywania problemów społecznych - w tym w pracach nad nowymi lekami, badaniach medycznych, analizie trzęsień ziemi i zjawisk pogodowych oraz opracowywaniu nowych źródeł energii. Superkomputery, które są platformą umożliwiającą symulację komputerową, stają się coraz wydajniejsze i bardziej skalowalne. W szczególności istnieje duże zapotrzebowanie na superkomputery wysokiej klasy o wydajności liczonej w petaflopach.

Nowy Superkomputer jest w znacznym stopniu zgodny z komputerem K - superkomputerem opracowywanym wspólnie przez firmy RIKEN i Fujitsu w ramach inicjatywy, którą kieruje japońskie Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT). W związku z tym doskonale nadaje się do tworzenia oprogramowania, które ma być używane na komputerze K.

1. Oferuje bardzo szybkie, skalowalne w szerokim zakresie środowisko obliczeniowe klasy światowej o wydajności do 23,2 petaflopa W swojej największej możliwej konfiguracji składającej się z 98 304 węzłów w 1024 stelażach superkomputer stanowi bardzo szybkie, skalowalne w szerokim zakresie środowisko obliczeniowe o wydajności teoretycznej do 23,2 petaflopa, z 6 petabajtami pamięci.

2. Procesory SPARC64 IXfx zapewniają wysoką wydajność przy niskim poborze mocy, są znacznie wydajniejsze od procesorów SPARC64 VIIIfx, na których są oparte i które pracują w komputerze K. Każdy procesor ma 16 rdzeni. Dzięki zastosowaniu chłodzenia wodnego i konstrukcji o wysokiej sprawności, która zwiększa wydajność w przeliczeniu na wat pobieranej mocy, osiąga wydajność autonomiczną klasy światowej 236,5 gigaflopa i wydajność na wat przekraczającą 2 gigaflopy.

3. Zapewnia wysoką wydajność produkcyjną dzięki uruchamianiu wielu aplikacji równocześnie oraz zmniejsza pracochłonność prac programistycznych. Skalowalne połączenia „Tofu” z 10 łączami, każde o wydajności 5 GB/s x 2 (w obu kierunkach), oraz oryginalna warstwa pośrednia HPC Fujitsu, Technical Computing Suite, z kompilatorem i biblioteką, dają wysoką wydajność wykonywania wielu równoległych aplikacji.

Technologia VISIMPACT umożliwia łatwe wdrożenie hybrydowego równoległego modelu programowania łączącego wątki z interfejsem przekazywania komunikatów, który zmniejsza pracochłonność projektowania aplikacji w trybie masowego programowania równoległego.

Dane techniczne produktu
1. Sprzęt
• Węzeł
 - Teoretyczna wydajność obliczeniowa - 236,5 gigaflopa
 - Procesor SPARC64 IXfx (1,848 GHz, 16 rdzeni) x 1
 - Pamięć 32 GB, 64 GB
 - Przepustowość pamięci 85 GB/s
 - Międzywęzłowa szybkość przesyłania danych 5 GB/s × 2 (dwukierunkowa)/łącze
• System
 - Liczba stelaży 4 ~ 1024
 - Liczba węzłów 384 ~ 98 304
 - Teoretyczna wydajność obliczeniowa 90,8 ~ 23 248 teraflopów
 - Całkowita pojemność pamięci    12 ~ 6 291 TB
 - Połączenia „Tofu”
 - Metoda chłodzenia - Bezpośrednie chłodzenie wodą + chłodzenie powietrzem (Opcjonalny moduł chłodzący z odprowadzaniem powietrza)
2. System operacyjny
 - Linux-based OS

Super komputer będzie dostępny na rynku od stycznia 2012 r. Fujitsu planuje sprzedać 50 systemów w ciągu najbliższych trzech lat.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum