Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Reforma UE zamknie władzom USA dostęp do chmurowych danych Europejczyków

Cloud ComputingZaproponowano zmianę europejskiej dyrektywy, która uniemożliwiłaby firmom amerykańskim przekazywanie dostępu do informacji osobowych o europejskich klientach na żądanie władz USA.


Kwestią poufności danych komisarze unijni zainteresowali się już na początku roku, gdy Microsoft i Google oświadczyły, że dane z europejskich centrów obliczeniowych zbudowanych na potrzeby cloud computing są dostępne dla władz USA.

W lipcu br. podczas prezentacji Microsoft Office 365, przedstawiciel giganta z Redmond zapytany o bezpieczeństwo danych europejskich klientów stwierdził, że firmy amerykańskie muszą postępować zgodnie z wytycznymi prawa Stanów Zjenoczonych, ponieważ ich główne siedziby są tam ulokowane. Firmy muszą w szczególności przestrzegać tzw. Patriot Act, dającego prokuraturze USA daleko idące prawo dostępu do danych.

Wówczas Thilo Weichert, szef Independent State Center for Data Protection z niemieckiego landu Schleswig Holstein, stwierdził, że w takiej sytuacji udostępnianie danych osobom spoza Unii Europejskiej jest w konflikcie z europejskimi regulacjami prawnymi w zakresie ochrony danych.

Komisarz ds. sprawiedliwości w Unii Europejskiej Viviane Reding i niemiecka minister ds. ochrony konsumentów Ilse Aigner, spotkały się i przedyskutowały plany nowej dyrektywy, która zrewiduje obowiązujące zasady sięgające jeszcze roku 1995. Oświadczenie dotyczące tej rozmowy mówi o tym że „Nowelizacja będzie maila głęboki wpływ na kwestie polityki prywatności i na to w jaki sposób dane osobowe traktowana są w Unii Europejsikiej i poza nią”.

Zarówno Reding i Aigner potwierdziły swój zamiar by „zapewnić ochronę danych dla wewnętrznego rynku europejskiego”. We wspólnym oświadczeniu powiedziały: „Obie wierzymy że firmy, które kierują swoje usługi do klientów europejskich powinny podlegać europejskiemu prawu ochrony danych. W przeciwnym wypadku nie będą mogły prowadzić działalności gospodarczej na rynku unijnym".

Nowe zasady obejmą sieci społecznościowe zarządzane spoza Unii ale obejmujące użytkowników z UE.

„Musimy mieć pewność, że wszystko jest zgodne z prawem UE i że prawo UE jest egzekwowane nawet jeśli dane znajdują się w państwie trzecim i  dane przechowywane są w chmurze obliczeniową" - stwierdziły komisarz i minister.Szczegółowe propozycje reformy mają zostać przedstawione do końca stycznia 2012 roku.

Skomentuj na forum