Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Project Moonshot - energooszczędne rozwiązania przyszłości

HP zaanonsował nowy program o nazwie Project Moonshot, zaprojektowany w oparciu o infrastrukturę konwergentną HP, torujący drogę dla energooszczędnych rozwiązań obliczeniowych przyszłości, stworzonych z myślą o rozwijających się środowiskach sieciowych, chmurach obliczeniowych i przetwarzaniu na skalę masową.


Zadaniem programu Project Moonshot jest przyspieszenie rozwoju energooszczędnych technologii dla serwerów, a zarazem promowanie współpracy w branży, co otwiera nowe możliwości przed środowiskami obliczeniowymi działającymi w „hiperskali”, jak cloud computing i przetwarzanie na żądanie.

Dzięki temu wydajność centrów przetwarzania danych może osiągnąć nowe poziomy dla wybranych obciążeń i aplikacji. Ośrodki obliczeniowe mogą zużywać do 89% mniej energii i zajmować o 94% mniejsza powierzchnię, przy spadku kosztów nawet o 63% w stosunku do nakładów ponoszonych na utrzymanie tradycyjnych systemów serwerowych.

Program Project Moonshot bazuje na doświadczeniu zdobytym przez HP podczas opracowywania czołowych, energooszczędnych innowacji, takich jak rozwiązanie HP Data Center Smart Grid, umożliwiające klientom podwojenie lub potrojenie pojemności centrum przetwarzania danych, czy zaprezentowany niedawno system HP EcoPOD, który jest najwydajniejszym centrum przetwarzania danych na świecie. Infrastruktura Project Moonshot to rozszerzenie najlepszej w branży marki serwerów HP ProLiant, wyposażonych w tradycyjne procesory x86 firmy Intel i AMD, które od ponad 15 lat są najpopularniejszymi serwerami na świecie.

"Firmy, których środowiska obliczeniowe funkcjonują w hiperskali, stoją przed kryzysem pojemnościowym, wymagającym zasadniczych zmian na poziomie architektury. HP ma duże doświadczenie we wdrażaniu zmian na rynku, dzięki którym nasi klienci mogą pozostać w technologicznej czołówce, zmaksymalizować swoją innowacyjność i przyspieszyć wprowadzanie na rynek nowych usług, obniżając przy tym koszty i zużycie energii" - powiedział Paul Santeler, wiceprezes i dyrektor pionu środowisk działających w hiperskali w dziale serwerów i oprogramowania zgodnego ze standardami branżowymi (Industry Standard Servers and Software) w HP.

Project Moonshot to wieloletni, wieloetapowy program, który wykorzystuje doświadczenie HP w dziedzinie rozwoju największych chmur obliczeniowych na świecie i 10 lat szeroko zakrojonych badań nad energooszczędną infrastrukturą obliczeniową prowadzonych przez HP Labs, centralny ośrodek badawczy firmy.

W ramach programu Project Moonshot na nowo zaprojektowano dotychczasowe podejście do infrastruktury centrum przetwarzania danych, wykorzystując jako jej podstawę infrastrukturę konwergentną. Dzięki temu program pozwala w pełni wykorzystać możliwości nowych, bardzo energooszczędnych serwerów. Łączy zasoby w zintegrowanym środowisku, aby zdecydowanie zmniejszyć niezbędną przestrzeń, złożoność zarządzania i zużycie energii. Program obejmuje trzy kluczowe elementy, które pomogą całej branży wdrożyć przetwarzanie w hiperskali:

- HP Redstone Server Development Platform to pierwsza z serii platforma serwerowa HP, która udostępnia niezwykle energooszczędne procesory do serwerów. Pierwsze platformy wyposażono w procesory Calxeda EnergyCore ARM Cortex, przyszłe wersje systemów Redstone będą natomiast wykorzystywać procesory oparte na technologii Intel Atom i innych. Platformę HP Redstone zaprojektowano z myślą o testowaniu i przeprowadzaniu dowodu poprawności koncepcji. Integruje ona w jednym stelażu ponad 2800 serwerów, co ogranicza ilość kabli i przełączników oraz konieczność stosowania urządzeń peryferyjnych, a zarazem obniża złożoność o 97%(1). Pierwsze wersje platformy HP Redstone mają być dostępne w ograniczonych ilościach dla wybranych klientów w pierwszej połowie przyszłego roku.

- Laboratorium HP Discovery Lab pozwala klientom eksperymentować, testować i porównywać działanie aplikacji w systemie HP Redstone Server Development Platform i na innych energooszczędnych platformach, a także na serwerach tradycyjnych. Pierwsze laboratorium ma zostać otwarte w styczniu w Houston (USA), planowane są też dodatkowe ośrodki w Europie i Azji. Poprzez dostęp zdalny lub pracę na miejscu klienci mogą współpracować bezpośrednio z inżynierami HP i innymi firmami z branży, aby poznać korzyści z zastosowania niezwykle energooszczędnych serwerów do obsługi ich konkretnych potrzeb w dziedzinie aplikacji.

 

- HP Pathfinder Program, część programu partnerskiego HP AllianceONE, pozwoli klientom lepiej poznać nowe elementy całego centrum przetwarzania danych. Zachęca też do opracowywania rozwiązań dla infrastruktury Project Moonshot w ramach otwartych standardów branżowych. W programie uczestniczą niezależni producenci oprogramowania - partnerzy w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, pamięci masowej i sieci, którzy wniosą do niego swoje doświadczenie w zakresie sprzętu, oprogramowania i technologii. Do pierwszych uczestników mają należeć AMD, ARM Holdings, Calxeda, Canonical i Red Hat, a w miarę rozwoju programu będą dołączać kolejne firmy.

Źródło: HP
Skomentuj na forum