Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Procesory AMD w najważniejszych superkomputerach

AMDKolejne zaawansowane superkomputery z wiodących instytutów badawczych i uczelni będą wykorzystywały szerokie spektrum rozwiązań AMD m.in. 16-rdzeniowe procesory o nazwie kodowej "Interlagos", układy APU z rodziny AMD Fusion oraz AMD Opteron Serii 6100.


Wśród najnowszych wdrożeń znalazły się zbudowane przez Inc. (Nasdaq: CRAY) superkomputery na Uniwersytecie w Edynburgu (HECToR), Oak Ridge National Laboratory (ORNL), University of Stuttgart (HLRS) oraz Swiss National Supercomputing Centre (CSCS).

"Systemy HPC to unikatowe rozwiązania, które wymagają najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Niezależnie, czy mówimy o procesorach ‘Interlagos’, energooszczędnych układach APU, unikatowych rozwiązaniach AMD opartych na architekturze x86 czy najwyższej klasy procesorach graficznych, z dumą możemy powiedzieć, że stanowią serce najszybszych systemów i pozwalają wkroczyć na nowy poziom wydajności mierzonej w exaflopach" - powiedział Paul Struhsaker, corporate vice president and general manager, Commercial Business w AMD.

ORNL jest w trakcie aktualizacji systemu “Jaguar” dla superkomputera Cray XK6 nazywanego również “Titan”. Napędzany procesorami “Interlagos”, Titan może osiągnąć przedział od 10 do 20 petaflopów (kwadrylion operacji matematycznych na sekundę) mocy obliczeniowej.

„W ramach upgrade’u systemu Jaguar do Titan w ciągu najbliższych kilku miesięcy ORNL wykorzysta ponad 25,000 procesorów ‘Interlagos’. Nasi użytkownicy są zachwyceni podniesieniem wydajności, jaki udało nam się osiągnąć w stosunku do wykorzystywanej wcześniej poprzedniej generacji procesorów natomiast nasi sponsorzy są zadowoleni z oszczędności energii. Dzięki zastosowanych rozwiązaniom Titan plasuje się wśród najmocniejszych i najbardziej efektywnych narzędzi badawczych na świecie" - powiedział Buddy Bland, project director ORNL’s Leadership Computing Facility.

Oprócz superkomputera Titan, Cray korzysta z wydajności, skalowalności procesorów “Interlagos” oraz architektury “Bulldozer” do stworzenia systemów HPC dla najważniejszych instytucji badawczych i naukowych:
• HECToR - Działający na Uniwersytecie w Edynburgu, ufundowany przez Engineering and Physical Sciences Research Council, HECToR pełni rolę narodowego centrum HPC i służy wielu naukowcom w całej Europie;
• HLRS - High Performance Computing Center na Uniwersytecie w Stuttgardzie w ramach Partnership for Advanced Computing in Europe (PRACE) stanowi podstawowe narzędzie badawcze dla naukowców, badaczy i inżynierów w całej Europie;
• CSCS - Znajdujący się w Manno CSCS pełni rolę centrum HPC w Szwajcarii;
• NAMEM - Zlokalizowany w Ułan Bator w Mongolii - NAMEM wykorzystywany jest do tworzenia prognoz pogody oraz modeli klimatycznych.

"Podczas tworzenia projektu superkomputera drobiazgowo opracowujemy najlepszą kombinację mocy i efektywności. Procesory ‘Interlagos’ oferują niezwykły poziom wydajności, widzimy też coraz większe zainteresowanie naszymi superkomputerami Cray XE6 i Cray XK6, które wykorzystują 16-rdzeniowy procesor x86 oraz niezwykle wydajną architekturę AMD Flex FP" - powiedział Barry Bolding, vice president Cray’s product division.

Co więcej, firma Penguin Computing zbudowała w Sandia National Labs w Albuquerque pierwszy na świecie klaster HPC napędzany przez układy APU firmy AMD. Zaprojektowany z myślą o energooszczędności, działający w oparciu o AMD A8-3850 APU, Altus 2A00 będzie wspierał badanie zaawansowanych modeli programistycznych a w przyszłości ma szansę stać się kluczowym komponentem mających powstać w przyszłości systemów exascale.

Procesor AMD Opteron Serii 6100 będzie zasilał nowe wdrożenia w Los Alamos National Laboratory (LANL) nieopodal Santa Fe jak również te na Uniwersytecie w São Paulo. Wydział Astronomii Uniwersytetu w Sao Paulo wykorzysta system SGI Altix ICE (1 500 procesorów AMD Operon w jednym racku) do zaawansowanych badań astronomicznych prowadzonych w Brazylii.

Źródło: AMD
Skomentuj na forum