Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed wprowadza grupę produktów Stingray

Riverbed Technology wprowadza na rynek Riverbed Stingray, portfolio produktów obejmujące oprogramowanie asymetryczne i rozwiązania w zakresie wirtualizacji, w tym kontrolery dostarczania aplikacji (ADC), optymalizację zawartości stron internetowych (WCO) oraz zabezpieczenia aplikacji sieciowych.


Grupa produktów Stingray bazuje na technologiach przejętych wraz z firmami Zeus Technology oraz Aptimize Limited w lipcu 2011 roku. Tym samym uzupełnia wielokrotnie nagradzane produkty optymalizacji sieci WAN Riverbed o rozwiązania w obszarze zarządzania wydajnością sieci (NPM) oraz cloud storage gateway.

Dzięki szerokiemu wyborowi produktów, Riverbed może dobrać najbardziej optymalne podejście, aby umożliwić użytkownikom końcowym korzystanie z wydajnych aplikacji, podnosząc efektywność pracy, redukując koszty infrastruktury IT w centrum danych, chmurze i oddziałach firmy.

Grupa produktów Stingray obejmuje Stingray Traffic Manager, Stingray Web Application Firewall oraz Stingray Aptimizer i jest dostępna w wielu opcjach cenowych dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz innych firm, w tym w nowym modelu subskrypcji w cenie poniżej $200 za Stingray Traffic Manager.

Przedsiębiorstwa inwestują w infrastrukturę, która umożliwia im nowe, elastyczne podejście do wirtualizacji centrów danych i migracji w chmurę. Wyzwaniem, które pojawia się przy przechodzeniu do środowiska prywatnej, publicznej lub hybrydowej chmury jest konieczność optymalizacji aplikacji i danych przesyłanych między centrum danych a użytkownikiem końcowym, znajdującymi się na dwóch krańcach kraju lub nawet globu. Riverbed umożliwia przedsiębiorstwom czerpanie jak największych korzyści z migracji do nowoczesnych architektur centrów danych, zapewniając im elastyczny dostęp do aplikacji w prywatnej i publicznej chmurze.

Dzięki Riverbed Stingray firmy mogą przechowywać aplikacje w dowolnym fizycznym, wirtualnym albo znajdującym się w chmurze środowisku oraz skalować ich akcelerację oraz optymalizację kiedy zajdzie taka potrzeba, tym samym zmniejszając koszty.    

Stingray Traffic Manager - dostępny w wersji wirtualnej oraz opartej na oprogramowaniu, to niezwykle wydajny wirtualny ADC, który umożliwia elastyczne, skupione w jednym miejscu zarządzanie akceleracją firmowych aplikacji przechowywanych na serwerach. Dzięki niemu operatorzy sieci i twórcy aplikacji otrzymują możliwość zaawansowanego skryptowania oraz funkcjonalność na poziomie przedsiębiorstwa (TrafficScript, globalne balansowanie przepływu danych, zarządzanie szerokością pasma, kształtowanie ruchu, monitorowanie poziomu usług).

Stingray Traffic Manager jest dostępny w nowym modelu subskrypcji, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą szybko, bez podejmowania długotrwałych zobowiązań, przyspieszać i optymalizować przechowywane w chmurze aplikacje. Miesięczna opłata za subskrypcję zaczyna się już od mniej niż $200 i pozostaje w zgodzie z tendencją konsumentów do przechodzenia z CapEx do OpEx. Ten nowy model uzupełnia istniejącą ofertę dostawców chmury publicznej Riverbed, którzy oferują subskrypcję usług dla ADC opartych na Stingray.

Stingray Web Application Firewall - dodatkowa ochrona przy wykorzystaniu podejścia opartego na oprogramowaniu. Wraz z przechodzeniem firm do środowisk chmury, zwiększa się złożoność systemu, co powoduje, że kwestie bezpieczeństwa stają się jeszcze większym wyzwaniem. Riverbed oferuje Stingray Web Application Firewall, aby wesprzeć firmy w tej sytuacji. Rozwiązanie to zapewnia ochronę aplikacji internetowych przed zagrożeniami i ułatwia przedsiębiorstwom spełnienie ich wymogów bezpieczeństwa, w tym standardu ochrony danych PCI-DSS. Stingray Web Application Firewall jest dostępny jako dodatek, który może być zarządzany przez Stingray Traffic Manager oraz jako samodzielne rozwiązanie.

Stingray Aptimizer - upraszcza optymalizację i akcelerację złożonych stron. To wiodące rozwiązanie WCO, dzięki któremu firmy mogą znacznie szybciej dostarczać zarówno wewnętrzne aplikacje internetowe, jak Microsoft SharePoint, jak i zewnętrzne aplikacje, jak np. strony e-commerce. Typowa strona otrzymuje 50-200 zapytań o plik i dla każdego zapytania, obok latencji sieci, wydajność strony może znacznie się pogorszyć. Stingray Aptimizer skraca czas wczytywania się strony oraz zmniejsza obciążenie pasma, natychmiast przekształcając zawartość (formaty obrazków, javascript, pliki CSS, etc.) przekazywaną z serwera sieciowego do odbiorcy witryny, tym samym zwiększając wydajność działania strony aż do 400%.

"Rozwiązania optymalizujące Riverbed to inteligentna warstwa, która funkcjonuje ponad całą infrastrukturą IT firmy, umożliwiając każdemu pracownikowi, klientowi czy partnerowi taką wydajność, jakby pracowali oni w sieci lokalnej. Nasi klienci już w tej chwili czerpią korzyści z wiodących rozwiązań do optymalizacji i zarządzania wydajnością sieci WAN. Jako zaufany partner, wraz z rozwojem ich środowisk IT, oferujemy wsparcie w pokonywaniu nowych wyzwań w zakresie wydajności" - powiedział Apurva Davé, wicedyrektor marketingu i zarządzania produktami, Stingray Business Unit, Riverbed.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum