Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed wprowadza grupę produktów Stingray

Riverbed Technology wprowadza na rynek Riverbed Stingray, portfolio produktów obejmujące oprogramowanie asymetryczne i rozwiązania w zakresie wirtualizacji, w tym kontrolery dostarczania aplikacji (ADC), optymalizację zawartości stron internetowych (WCO) oraz zabezpieczenia aplikacji sieciowych.


Grupa produktów Stingray bazuje na technologiach przejętych wraz z firmami Zeus Technology oraz Aptimize Limited w lipcu 2011 roku. Tym samym uzupełnia wielokrotnie nagradzane produkty optymalizacji sieci WAN Riverbed o rozwiązania w obszarze zarządzania wydajnością sieci (NPM) oraz cloud storage gateway.

Dzięki szerokiemu wyborowi produktów, Riverbed może dobrać najbardziej optymalne podejście, aby umożliwić użytkownikom końcowym korzystanie z wydajnych aplikacji, podnosząc efektywność pracy, redukując koszty infrastruktury IT w centrum danych, chmurze i oddziałach firmy.

Grupa produktów Stingray obejmuje Stingray Traffic Manager, Stingray Web Application Firewall oraz Stingray Aptimizer i jest dostępna w wielu opcjach cenowych dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz innych firm, w tym w nowym modelu subskrypcji w cenie poniżej $200 za Stingray Traffic Manager.

Przedsiębiorstwa inwestują w infrastrukturę, która umożliwia im nowe, elastyczne podejście do wirtualizacji centrów danych i migracji w chmurę. Wyzwaniem, które pojawia się przy przechodzeniu do środowiska prywatnej, publicznej lub hybrydowej chmury jest konieczność optymalizacji aplikacji i danych przesyłanych między centrum danych a użytkownikiem końcowym, znajdującymi się na dwóch krańcach kraju lub nawet globu. Riverbed umożliwia przedsiębiorstwom czerpanie jak największych korzyści z migracji do nowoczesnych architektur centrów danych, zapewniając im elastyczny dostęp do aplikacji w prywatnej i publicznej chmurze.

Dzięki Riverbed Stingray firmy mogą przechowywać aplikacje w dowolnym fizycznym, wirtualnym albo znajdującym się w chmurze środowisku oraz skalować ich akcelerację oraz optymalizację kiedy zajdzie taka potrzeba, tym samym zmniejszając koszty.    

Stingray Traffic Manager - dostępny w wersji wirtualnej oraz opartej na oprogramowaniu, to niezwykle wydajny wirtualny ADC, który umożliwia elastyczne, skupione w jednym miejscu zarządzanie akceleracją firmowych aplikacji przechowywanych na serwerach. Dzięki niemu operatorzy sieci i twórcy aplikacji otrzymują możliwość zaawansowanego skryptowania oraz funkcjonalność na poziomie przedsiębiorstwa (TrafficScript, globalne balansowanie przepływu danych, zarządzanie szerokością pasma, kształtowanie ruchu, monitorowanie poziomu usług).

Stingray Traffic Manager jest dostępny w nowym modelu subskrypcji, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą szybko, bez podejmowania długotrwałych zobowiązań, przyspieszać i optymalizować przechowywane w chmurze aplikacje. Miesięczna opłata za subskrypcję zaczyna się już od mniej niż $200 i pozostaje w zgodzie z tendencją konsumentów do przechodzenia z CapEx do OpEx. Ten nowy model uzupełnia istniejącą ofertę dostawców chmury publicznej Riverbed, którzy oferują subskrypcję usług dla ADC opartych na Stingray.

Stingray Web Application Firewall - dodatkowa ochrona przy wykorzystaniu podejścia opartego na oprogramowaniu. Wraz z przechodzeniem firm do środowisk chmury, zwiększa się złożoność systemu, co powoduje, że kwestie bezpieczeństwa stają się jeszcze większym wyzwaniem. Riverbed oferuje Stingray Web Application Firewall, aby wesprzeć firmy w tej sytuacji. Rozwiązanie to zapewnia ochronę aplikacji internetowych przed zagrożeniami i ułatwia przedsiębiorstwom spełnienie ich wymogów bezpieczeństwa, w tym standardu ochrony danych PCI-DSS. Stingray Web Application Firewall jest dostępny jako dodatek, który może być zarządzany przez Stingray Traffic Manager oraz jako samodzielne rozwiązanie.

Stingray Aptimizer - upraszcza optymalizację i akcelerację złożonych stron. To wiodące rozwiązanie WCO, dzięki któremu firmy mogą znacznie szybciej dostarczać zarówno wewnętrzne aplikacje internetowe, jak Microsoft SharePoint, jak i zewnętrzne aplikacje, jak np. strony e-commerce. Typowa strona otrzymuje 50-200 zapytań o plik i dla każdego zapytania, obok latencji sieci, wydajność strony może znacznie się pogorszyć. Stingray Aptimizer skraca czas wczytywania się strony oraz zmniejsza obciążenie pasma, natychmiast przekształcając zawartość (formaty obrazków, javascript, pliki CSS, etc.) przekazywaną z serwera sieciowego do odbiorcy witryny, tym samym zwiększając wydajność działania strony aż do 400%.

"Rozwiązania optymalizujące Riverbed to inteligentna warstwa, która funkcjonuje ponad całą infrastrukturą IT firmy, umożliwiając każdemu pracownikowi, klientowi czy partnerowi taką wydajność, jakby pracowali oni w sieci lokalnej. Nasi klienci już w tej chwili czerpią korzyści z wiodących rozwiązań do optymalizacji i zarządzania wydajnością sieci WAN. Jako zaufany partner, wraz z rozwojem ich środowisk IT, oferujemy wsparcie w pokonywaniu nowych wyzwań w zakresie wydajności" - powiedział Apurva Davé, wicedyrektor marketingu i zarządzania produktami, Stingray Business Unit, Riverbed.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum