Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

3PAR Utility Storage uzyskuje rekordowy wynik w testach

System pamięci masowej HP 3PAR P10000 V800 ustanowił światowy rekord w dziedzinie przetwarzania transakcji w trybie online w teście SPC-1 przeprowadzonym przez organizację Storage Performance Council. Niezwykle wysoka wydajność obsługi aplikacji biznesowych, technologii wirtualizacji i centrów przetwarzania danych warstwy 1 pozwoli klientom skonsolidować ich wirtualną infrastrukturę informatyczną na olbrzymią skalę.


Zaprezentowane w sierpniu systemy pamięci masowej HP P10000 3PAR są wyposażone w zaawansowane funkcje, które umożliwiają udostępnianie korporacyjnej infrastruktury informatycznej warstwy 1 w chmurach publicznych i prywatnych w ramach modelu infrastruktury IT jako usługi. Funkcje te obejmują obsługę wielu instancji w celu konsolidacji nieprzewidywalnych obciążeń oraz rozszerzone technologie uproszczone (thin), zapewniające wydajne wykorzystanie pojemności i autonomiczne równoważenie obciążenia, aby zwiększyć elastyczność działania firm.

"Podniesienie poprzeczki dla elastycznej, wydajnej pamięci masowej udostępnianej jako usługa było celem HP od momentu przejęcia firmy 3PAR rok temu. Chcemy w dalszym ciągu zapewniać użytkownikom systemów 3PAR najlepszą wydajność na świecie, która przekroczy ich oczekiwania. To nie tylko nasz cel, ale także sposób na generowanie nieustannego wzrostu przychodów" - powiedział David Scott, wiceprezes i dyrektor działu pamięci masowych (HP Storage) w HP.

Benchmark SPC-1 to przeprowadzane pod nadzorem pomiary wydajności przetwarzania transakcji online w środowisku rzeczywistym. Oferują one klientom źródło obiektywnych, użytecznych i możliwych do zweryfikowania danych porównawczych dotyczących wydajności pamięci masowej. W objętym niezależnym nadzorem teście SPC-1 system HP 3PAR V800 uzyskał najwyższą wydajność odnotowaną kiedykolwiek przez organizację Storage Performance Council.

Podczas testów SPC-1 standardową, dostępną na rynku wersję systemu HP 3PAR V800 skonfigurowano do obsługi pojemności odpowiadającej tysiącom maszyn wirtualnych. Rozwiązanie uzyskało wynik 450 212,66 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) - to najwyższa wydajność uzyskana w testach SPC-1 przez pojedynczy system i o 100% szybciej niż wynik najlepszego jak dotąd rozwiązania HP 3PAR.

Oprócz rekordowej wydajności przetwarzania operacji online, wynik testu SPC-1 uwidacznia łatwość obsługi i niezależność funkcji zarządzania w systemie HP 3PAR V800. Proste, standardowe polecenia wystarczyły, by rozwiązanie automatycznie skonfigurowało i udostępniło zasoby niezbędne do przeprowadzenia testu. Dowodzi to, że klienci mogą szybko konfigurować i wdrażać systemy HP 3PAR V800, aby obsługiwać wysokie poziomy usług, eliminując zarazem złożoność związaną z zarządzaniem.

Klienci korzystający z oferowanych przez konkurencję macierzy pamięci masowej uzyskują zwykle poziom wykorzystania zapisanych danych sięgający zaledwie 10-20%. Test SPC-1 wykazał, że system HP 3PAR V800 zapewnia rekordowy poziom wykorzystania 80% pojemności. Rozwiązanie to pozwala więc klientom obniżyć koszty kapitałowe i spełnić wymagania związane z poziomem kluczowych usług.

Systemy HP 3PAR Utility Storage są częścią infrastruktury konwergentnej HP, która jest kluczowym elementem koncepcji Instant-On Enterprise. Obecnie firmy są w ciągłym kontakcie ze światem, wobec czego przedsiębiorstwa realizujące koncepcję Instant-On Enterprise wykorzystują technologie we wszystkich obszarach swojej działalności.

HP poinformował również, że w ciągu pierwszych trzech kwartałów od przejęcia przez HP firmy 3PAR we wrześniu 2010 r. liczba klientów korzystających z systemów 3PAR Utility Storage w formie usługi wzrosła ponad dwukrotnie, a firma odnotowała z tego tytułu 3-cyfrowy wzrost przychodów w stosunku do ubiegłego roku.

Źródło: HP
Skomentuj na forum