Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

3PAR Utility Storage uzyskuje rekordowy wynik w testach

System pamięci masowej HP 3PAR P10000 V800 ustanowił światowy rekord w dziedzinie przetwarzania transakcji w trybie online w teście SPC-1 przeprowadzonym przez organizację Storage Performance Council. Niezwykle wysoka wydajność obsługi aplikacji biznesowych, technologii wirtualizacji i centrów przetwarzania danych warstwy 1 pozwoli klientom skonsolidować ich wirtualną infrastrukturę informatyczną na olbrzymią skalę.


Zaprezentowane w sierpniu systemy pamięci masowej HP P10000 3PAR są wyposażone w zaawansowane funkcje, które umożliwiają udostępnianie korporacyjnej infrastruktury informatycznej warstwy 1 w chmurach publicznych i prywatnych w ramach modelu infrastruktury IT jako usługi. Funkcje te obejmują obsługę wielu instancji w celu konsolidacji nieprzewidywalnych obciążeń oraz rozszerzone technologie uproszczone (thin), zapewniające wydajne wykorzystanie pojemności i autonomiczne równoważenie obciążenia, aby zwiększyć elastyczność działania firm.

"Podniesienie poprzeczki dla elastycznej, wydajnej pamięci masowej udostępnianej jako usługa było celem HP od momentu przejęcia firmy 3PAR rok temu. Chcemy w dalszym ciągu zapewniać użytkownikom systemów 3PAR najlepszą wydajność na świecie, która przekroczy ich oczekiwania. To nie tylko nasz cel, ale także sposób na generowanie nieustannego wzrostu przychodów" - powiedział David Scott, wiceprezes i dyrektor działu pamięci masowych (HP Storage) w HP.

Benchmark SPC-1 to przeprowadzane pod nadzorem pomiary wydajności przetwarzania transakcji online w środowisku rzeczywistym. Oferują one klientom źródło obiektywnych, użytecznych i możliwych do zweryfikowania danych porównawczych dotyczących wydajności pamięci masowej. W objętym niezależnym nadzorem teście SPC-1 system HP 3PAR V800 uzyskał najwyższą wydajność odnotowaną kiedykolwiek przez organizację Storage Performance Council.

Podczas testów SPC-1 standardową, dostępną na rynku wersję systemu HP 3PAR V800 skonfigurowano do obsługi pojemności odpowiadającej tysiącom maszyn wirtualnych. Rozwiązanie uzyskało wynik 450 212,66 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) - to najwyższa wydajność uzyskana w testach SPC-1 przez pojedynczy system i o 100% szybciej niż wynik najlepszego jak dotąd rozwiązania HP 3PAR.

Oprócz rekordowej wydajności przetwarzania operacji online, wynik testu SPC-1 uwidacznia łatwość obsługi i niezależność funkcji zarządzania w systemie HP 3PAR V800. Proste, standardowe polecenia wystarczyły, by rozwiązanie automatycznie skonfigurowało i udostępniło zasoby niezbędne do przeprowadzenia testu. Dowodzi to, że klienci mogą szybko konfigurować i wdrażać systemy HP 3PAR V800, aby obsługiwać wysokie poziomy usług, eliminując zarazem złożoność związaną z zarządzaniem.

Klienci korzystający z oferowanych przez konkurencję macierzy pamięci masowej uzyskują zwykle poziom wykorzystania zapisanych danych sięgający zaledwie 10-20%. Test SPC-1 wykazał, że system HP 3PAR V800 zapewnia rekordowy poziom wykorzystania 80% pojemności. Rozwiązanie to pozwala więc klientom obniżyć koszty kapitałowe i spełnić wymagania związane z poziomem kluczowych usług.

Systemy HP 3PAR Utility Storage są częścią infrastruktury konwergentnej HP, która jest kluczowym elementem koncepcji Instant-On Enterprise. Obecnie firmy są w ciągłym kontakcie ze światem, wobec czego przedsiębiorstwa realizujące koncepcję Instant-On Enterprise wykorzystują technologie we wszystkich obszarach swojej działalności.

HP poinformował również, że w ciągu pierwszych trzech kwartałów od przejęcia przez HP firmy 3PAR we wrześniu 2010 r. liczba klientów korzystających z systemów 3PAR Utility Storage w formie usługi wzrosła ponad dwukrotnie, a firma odnotowała z tego tytułu 3-cyfrowy wzrost przychodów w stosunku do ubiegłego roku.

Źródło: HP
Skomentuj na forum