Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

System Center Orchestrator 2012 RC

MicrosoftMicrosoft wydał wersję kandydującą (Release Candidate, RC) System Center Orchestrator 2012, rozwiązania usprawniającego automatyzację i optymalizację wirtualnej infrastruktury bazującej na hypervisorze Microsoft Hyper-V, upraszczającego tym samym budowę prywatnych chmur obliczeniowych.


System Center Orchestrator (SCO) zbudowany został na bazie technologii kanadyjskiej firmy Opalis, przejętej przez Microsoft w grudniu 2009 roku.

Nowe rozwiązanie od Microsoft pozwala na automatyzację procesów zachodzących w infrastrukturze IT oraz rozwiązaniach klasy Run Book Automation (RBA). Poszerzając skład rozwiązań rodziny System Center, rozszerzy jej możliwości o definiowanie, budowę, orkiestrację, zarządzanie i raportowanie przepływów informacji pomiędzy elementami infrastruktury zwirtualizowanej.

Przepływ pracy w SCO określane są przez tzw. projektanta przepływów dzięki dodatkom integracyjnym (Integration Pack) do innych rozwiązań Microsoft oraz produktów firm trzecich.

Wersję RC wyposażono w Integration Packi dla:
    - System Center 2007 Operations Manager
    - System Center 2010 Service Manager
    - System Center 2008 Virtual Machine Manager
    - System Center 2010 Data Protection Manager
    - System Center 2007 Configuration Manager
    - VMware vSphere
    - IBM Tivoli/Netcool/Omnibus

Orchestrator Integration Toolkit pozwala na samodzielne tworzenie nowych działań i pakietów integracyjnych dla SCO 2012.

W bieżącej odsłonie, rozwiązanie zyskało wiele drobnych usprawnień w zakresie obsługi i czytelności interfejsu użytkownika.

Microsoft System Center Orchestrator 2012 w znacznym stopniu usprawnia zarządzanie środowiskami heterogenicznymi, podniesie poziom niezawodności usług, przyczyniając się do jednocześnie do zmniejszenia liczby instrukcji i zadań podatnych na błędy.

Skomentuj na forum