Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Platforma do obsługi środowiska cloud od SUSE oparta na OpenStack

SUSEFirma SUSE udostępniła wczesną wersję roboczą rozwiązania obsługującego chmurę opartą na OpenStack - otwartym oprogramowaniu do budowania platform chmurowych, pierwsze w branży w pełni skonfigurowane urządzenie programowe (ang. software appliance) oparte na OpenStack.


SUSE Cloud powered by OpenStack to również pierwsza publiczna demonstracja opracowanego przez SUSE rozwiązania infrastrukturalnego dla środowisk typu cloud, które jest całkowicie niezależne od rodzaju hypervisora i systemu operacyjnego.

Udostępnienie wersji roboczej rozwiązania w SUSE Gallery pozwala klientom i partnerom zapoznać się z jej możliwościami, umożliwiającymi niezwykle szybkie i łatwe  tworzenie, wdrażanie i zarządzanie zarówno prywatną, jak i publiczną infrastrukturą typu cloud. W SUSE Cloud powered by OpenStack wykorzystano najnowszą wersję OpenStack - Diablo.

"SUSE od dwudziestu lat wprowadza na rynek komercyjne oprogramowanie open source. Dzięki nam 13 tysięcy klientów prowadzi swe firmy w sposób bardziej efektywny i ekonomiczny, gdyż korzysta na co dzień z systemu SUSE Linux Enterprise oraz naszych usług pomocy technicznej, uznawanych w niezależnych badaniach za najlepszą pomoc techniczną dla systemu Linux w branży. To, czego dokonaliśmy z systemem SUSE Linux Enterprise, zrobimy teraz z infrastrukturą dla środowisk typu cloud opartą na otwartym oprogramowaniu OpenStack" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny firmy SUSE.

Zobacz klip wideo demonstrujący SUSE Cloud powered by OpenStack:
Opracowane przez firmę SUSE rozwiązanie infrastrukturalne dla środowisk typu cloud computing oparte jest na wzajemnie powiązanych komponentach OpenStack. Działa w środowisku systemu SUSE Linux Enterprise Server i wykorzystuje sprawdzone narzędzia do wdrażania i zarządzania otwartym oprogramowaniem, takie jak SUSE Studio i SUSE Manager. Integracja narzędzi i platformy SUSE oraz OpenStack, w połączeniu z bogatym doświadczeniem SUSE w dziedzinie rozwiązań open source klasy korporacyjnej, eliminuje wiele problemów i kosztów związanych z tworzeniem i eksploatacją rozwiązań typu cloud.

"Zbudowanie rozwiązania typu cloud z wykorzystaniem komponentów OpenStack nie jest zadaniem trywialnym. Wprowadzając nowe Diablo, SUSE radykalnie ułatwia tworzenie opartych na open source prywatnych systemów typu cloud" - mówi Gary Chen, dyrektor ds. badań w dziale rozwiązań typu cloud i oprogramowania wirtualizacyjnego w firmie IDC.

"OpenStack zyskuje coraz większą popularność jako wartościowy, oparty na open source standard dla rozwiązań typu cloud. Cieszy nas aktywny udział SUSE w pracach społeczności OpenStack. Z nadzieją oczekujemy kolejnych działań na rzecz doskonalenia komponentów i tworzenia rozwiązań klasy korporacyjnej" - mówi Jonathan Bryce, założyciel Rackspace Cloud i przewodniczący rady projektu OpenStack.

Aby pobrać i przetestować SUSE Cloud powered by OpenStack odwiedź SUSE Gallery.

Źródło: SUSE
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja