Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Innowacyjne rozwiązania od Cisco dla centrum danych

CiscoFirma Cisco zaprezentowała przełomowe rozszerzenia swojej oferty rozwiązań sieciowych dla centrów przetwarzania danych. Systemy te zapewniają wyjątkową elastyczność i skalowalność architektury w środowiskach fizycznych, wirtualizacji i cloud computing.


Ruch internetowy zwiększa się w tempie wykładniczym (przewiduje się, że w 2013 r. wzrośnie do 56 eksabajtów - czyli około 12,8 mld filmów online - miesięcznie), dlatego też centra przetwarzania danych, które przechowują i chronią aplikacje i dane, muszą być odpowiednio skalowalne, a przy tym bezpieczne.

Nowe przełączniki Cisco poszerzają dotychczasową ofertę Cisco Unified Fabric obejmującą przełączniki Nexus do centrum przetwarzania danych i przełączniki MDS do pamięci masowej, które bez problemów łączą serwery, pamięci masowe i sieci korporacyjne w centrum przetwarzania danych oraz w chmurze. Dodatkowo firma Cisco poinformowała o funkcjach nowej generacji w rozwiązaniach z serii Nexus 7000 oraz o obsłudze Cisco FabricPath w przełączniku Nexus 5500; łącznie ulepszenia te zapewniają największą w branży skalowalność infrastruktury centrum przetwarzania danych, do ponad 12 000 portów serwerowych 10GE - jest to dwukrotnie więcej w porównaniu z aktualną ofertą rynkową, przy o połowę niższych kosztach.

Ponadto firma Cisco dodała nowe przełączniki o opóźnieniu poniżej jednej mikrosekundy do serii przełączników z ultraniskim opóźnieniem Nexus 3000 oraz wprowadziła na rynek zwirtualizowaną wersję swojego popularnego urządzenia zabezpieczającego ASA, aby zapewnić solidne bezpieczeństwo środowisk wirtualnych i przetwarzania w chmurze.

Informacje te są kolejnym potwierdzeniem słuszności infrastrukturalnego podejścia Cisco, które polega na dostarczaniu rozwiązań spełniających zróżnicowane wymagania centrów przetwarzania danych, od niezwirtualizowanych środowisk czysto sprzętowych po zwirtualizowane centra przetwarzania danych, architektury przetwarzania w chmurze, Web 2.0 i środowiska „Big Data” zarządzające dużymi zbiorami danych.

• Funkcje nowej generacji przełączników z serii Cisco Nexus 7000. Wiele nowych aplikacji wymaga, aby centra przetwarzania danych były skalowalne w zakresie od kilkuset do kilku tysięcy węzłów serwerowych, a jednocześnie mogły funkcjonować w ramach nowych modeli informatycznych, takich jak przetwarzanie w chmurze, oraz w warunkach szybkiego wzrostu ruchu wideo i liczby urządzeń, a także rosnących oczekiwań coraz większej liczby użytkowników stacjonarnych i mobilnych. Platforma ta stanowi fundament centrów przetwarzania danych - tradycyjnych, zwirtualizowanych i działających w chmurze.

• Wprowadzenie obsługi Cisco FabricPath w przełącznikach Cisco Nexus 5500. Nexus 5500 zapewnia największą w branży gęstość portów 10GbE w obudowie montowanej u góry stelaża i będzie obsługiwać FabricPath, innowację systemu NX-OS. Technologia FabricPath zapewnia skalowalność na poziomie systemowym i rozwiązuje problemy dotyczące centrów przetwarzania danych i przetwarzania w chmurze, powodowane przez złożone wymagania wirtualizacji, potrzebę dynamicznego przenoszenia obciążeń oraz klastrowe środowiska aplikacji realizujące wydajne obliczenia. FabricPath wprowadza stabilność i skalowalność routingu do sieci Warstwy 2 oraz zapewnia wysoką skalowalność, elastyczność i wydajność całego centrum przetwarzania danych.

• Nowy przełącznik Cisco Nexus 7009 jest przeznaczony do stosowania w kluczowych środowiskach centrów przetwarzania danych i rdzeniach sieci kampusowych. Charakteryzuje się kompaktową obudową (14RU) i wysoką dostępnością oraz obsługuje wirtualizację. Nexus 7009 zapewnia ochronę inwestycji, ponieważ obsługuje wszystkie aktualnie dostępne na rynku moduły we/wy, superwizory i zasilacze Nexus 7000 za pomocą najlepszego w branży systemu operacyjnego Cisco dla centrów przetwarzania danych, NX-OS.

• Bezpieczeństwo środowisk zwirtualizowanych.  Firma Cisco rozszerzyła swoją ofertę zabezpieczeń dodając wirtualną zaporę chroniącą środowiska z obsługą wielu podmiotów i przetwarzaniem w chmurze. Cisco Adaptive Security Appliance (ASA), najczęściej wykorzystywana zapora, którą zainstalowało już ponad milion użytkowników, będzie dostępna jako urządzenie wirtualne - Cisco ASA 1000V, zintegrowane z przełącznikiem wirtualnym Nexus 1000V. ASA 1000V jako dopełnienie wirtualnej bramy bezpieczeństwa Cisco (Virtual Security Gateway - VSG) zwiększa możliwości zapory oraz zapewnia solidne bezpieczeństwo infrastruktur fizycznych, wirtualnych i przetwarzania w chmurze.

ASA oferuje najbardziej zaawansowane funkcje zapory, kompleksową ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym, efektywny, stały i bezpieczny dostęp zdalny oraz kompleksową ochronę sieci każdej wielkości. Zapora Cisco ASA 1000V stanowi uzupełnienie zabezpieczeń strefowych gwarantowanych przez bramę Cisco Virtual Security Gateway (VSG) i zapewnia ochronę brzegów sieci w środowiskach obsługujących wiele podmiotów, funkcję domyślnej bramy oraz ochronę przed atakami z sieci. Dynamiczne zarządzanie w oparciu o reguły środowiskiem obsługującym wiele podmiotów zapewnia Cisco Virtual Network Management Center (VNMC) - centrum zarządzania zarówno dla zapory Cisco ASA 1000V, jak i dla bramy Cisco Virtual Security Gateway.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja