Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Innowacyjne rozwiązania od Cisco dla centrum danych

CiscoFirma Cisco zaprezentowała przełomowe rozszerzenia swojej oferty rozwiązań sieciowych dla centrów przetwarzania danych. Systemy te zapewniają wyjątkową elastyczność i skalowalność architektury w środowiskach fizycznych, wirtualizacji i cloud computing.


Ruch internetowy zwiększa się w tempie wykładniczym (przewiduje się, że w 2013 r. wzrośnie do 56 eksabajtów - czyli około 12,8 mld filmów online - miesięcznie), dlatego też centra przetwarzania danych, które przechowują i chronią aplikacje i dane, muszą być odpowiednio skalowalne, a przy tym bezpieczne.

Nowe przełączniki Cisco poszerzają dotychczasową ofertę Cisco Unified Fabric obejmującą przełączniki Nexus do centrum przetwarzania danych i przełączniki MDS do pamięci masowej, które bez problemów łączą serwery, pamięci masowe i sieci korporacyjne w centrum przetwarzania danych oraz w chmurze. Dodatkowo firma Cisco poinformowała o funkcjach nowej generacji w rozwiązaniach z serii Nexus 7000 oraz o obsłudze Cisco FabricPath w przełączniku Nexus 5500; łącznie ulepszenia te zapewniają największą w branży skalowalność infrastruktury centrum przetwarzania danych, do ponad 12 000 portów serwerowych 10GE - jest to dwukrotnie więcej w porównaniu z aktualną ofertą rynkową, przy o połowę niższych kosztach.

Ponadto firma Cisco dodała nowe przełączniki o opóźnieniu poniżej jednej mikrosekundy do serii przełączników z ultraniskim opóźnieniem Nexus 3000 oraz wprowadziła na rynek zwirtualizowaną wersję swojego popularnego urządzenia zabezpieczającego ASA, aby zapewnić solidne bezpieczeństwo środowisk wirtualnych i przetwarzania w chmurze.

Informacje te są kolejnym potwierdzeniem słuszności infrastrukturalnego podejścia Cisco, które polega na dostarczaniu rozwiązań spełniających zróżnicowane wymagania centrów przetwarzania danych, od niezwirtualizowanych środowisk czysto sprzętowych po zwirtualizowane centra przetwarzania danych, architektury przetwarzania w chmurze, Web 2.0 i środowiska „Big Data” zarządzające dużymi zbiorami danych.

• Funkcje nowej generacji przełączników z serii Cisco Nexus 7000. Wiele nowych aplikacji wymaga, aby centra przetwarzania danych były skalowalne w zakresie od kilkuset do kilku tysięcy węzłów serwerowych, a jednocześnie mogły funkcjonować w ramach nowych modeli informatycznych, takich jak przetwarzanie w chmurze, oraz w warunkach szybkiego wzrostu ruchu wideo i liczby urządzeń, a także rosnących oczekiwań coraz większej liczby użytkowników stacjonarnych i mobilnych. Platforma ta stanowi fundament centrów przetwarzania danych - tradycyjnych, zwirtualizowanych i działających w chmurze.

• Wprowadzenie obsługi Cisco FabricPath w przełącznikach Cisco Nexus 5500. Nexus 5500 zapewnia największą w branży gęstość portów 10GbE w obudowie montowanej u góry stelaża i będzie obsługiwać FabricPath, innowację systemu NX-OS. Technologia FabricPath zapewnia skalowalność na poziomie systemowym i rozwiązuje problemy dotyczące centrów przetwarzania danych i przetwarzania w chmurze, powodowane przez złożone wymagania wirtualizacji, potrzebę dynamicznego przenoszenia obciążeń oraz klastrowe środowiska aplikacji realizujące wydajne obliczenia. FabricPath wprowadza stabilność i skalowalność routingu do sieci Warstwy 2 oraz zapewnia wysoką skalowalność, elastyczność i wydajność całego centrum przetwarzania danych.

• Nowy przełącznik Cisco Nexus 7009 jest przeznaczony do stosowania w kluczowych środowiskach centrów przetwarzania danych i rdzeniach sieci kampusowych. Charakteryzuje się kompaktową obudową (14RU) i wysoką dostępnością oraz obsługuje wirtualizację. Nexus 7009 zapewnia ochronę inwestycji, ponieważ obsługuje wszystkie aktualnie dostępne na rynku moduły we/wy, superwizory i zasilacze Nexus 7000 za pomocą najlepszego w branży systemu operacyjnego Cisco dla centrów przetwarzania danych, NX-OS.

• Bezpieczeństwo środowisk zwirtualizowanych.  Firma Cisco rozszerzyła swoją ofertę zabezpieczeń dodając wirtualną zaporę chroniącą środowiska z obsługą wielu podmiotów i przetwarzaniem w chmurze. Cisco Adaptive Security Appliance (ASA), najczęściej wykorzystywana zapora, którą zainstalowało już ponad milion użytkowników, będzie dostępna jako urządzenie wirtualne - Cisco ASA 1000V, zintegrowane z przełącznikiem wirtualnym Nexus 1000V. ASA 1000V jako dopełnienie wirtualnej bramy bezpieczeństwa Cisco (Virtual Security Gateway - VSG) zwiększa możliwości zapory oraz zapewnia solidne bezpieczeństwo infrastruktur fizycznych, wirtualnych i przetwarzania w chmurze.

ASA oferuje najbardziej zaawansowane funkcje zapory, kompleksową ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym, efektywny, stały i bezpieczny dostęp zdalny oraz kompleksową ochronę sieci każdej wielkości. Zapora Cisco ASA 1000V stanowi uzupełnienie zabezpieczeń strefowych gwarantowanych przez bramę Cisco Virtual Security Gateway (VSG) i zapewnia ochronę brzegów sieci w środowiskach obsługujących wiele podmiotów, funkcję domyślnej bramy oraz ochronę przed atakami z sieci. Dynamiczne zarządzanie w oparciu o reguły środowiskiem obsługującym wiele podmiotów zapewnia Cisco Virtual Network Management Center (VNMC) - centrum zarządzania zarówno dla zapory Cisco ASA 1000V, jak i dla bramy Cisco Virtual Security Gateway.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum