Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP przyspiesza rozwój chmur obliczeniowych u klientów

HP zaprezentował nowe usługi i rozwiązania oparte na infrastrukturze konwergentnej HP, które pozwolą usługodawcom i firmom szybko udostępniać usługi za pośrednictwem chmur obliczeniowych, wykorzystać przy tym posiadaną już infrastrukturę, zminimalizować ryzyko i obniżyć koszty.


Wywierana na firmy presja na udostępnianie zasobów informatycznych na żądanie jest coraz silniejsza. Ma to im pozwolić uzyskać elastyczność, zwiększyć przewagę nad konkurencją i spełnić oczekiwania klientów. Starsze centra przetwarzania danych, mało elastyczne architektury informatyczne i niekontrolowane rozrastanie się technologii to główne przeszkody we wdrażaniu nowych modeli udostępniania usług, takich jak infrastruktura IT w formie usługi czy przetwarzanie w chmurze. Wdrożenie odpowiedniej strategii chmury dla konkretnej firmy ma kluczowe znaczenie dla jej sukcesu.

Nowa oferta HP obejmuje:
- Usługi doradztwa technologicznego HP w zakresie strategii, działania i ciągłości pracy centrów przetwarzania danych przyspieszają planowanie, projektowanie i budowę opartych na chmurze ośrodków obliczeniowych nawet o 40%. Jednocześnie zwiększają one koordynację między infrastrukturą informatyczną, działaniem ośrodka i aspektami biznesowymi.

- Rozszerzona oferta HP CloudSystem obejmuje rozwiązania finansowe, usługi, zasoby programistyczne i 100 nowych ośrodków HP Cloud Center of Excellence na całym świecie - w tym 50 w regionie Dalekiego Wschodu. Centra te umożliwiają klientom korzystanie z rozwiązania HP CloudSystem, najbardziej kompletnej, zintegrowanej i otwartej platformy do tworzenia i kontrolowania usług udostępnianych w chmurze w ramach środowisk prywatnych, publicznych i hybrydowych.

- HP VirtualSystem for Microsoft i HP VirtualSystem for Superdome 2/HP-UX to dwa nowe, gotowe do instalacji rozwiązania obejmujące sprzęt i oprogramowanie, które pozwalają szybko wdrażać zoptymalizowane, w pełni przetestowane środowiska aplikacji wirtualnych. HP oferuje też usługi doradztwa i pomocy technicznej dostosowane do potrzeb klientów, dzięki czemu mogą oni wdrażać standardowe zestawy aplikacji dla tysięcy użytkowników w ciągu kilku godzin, a nie miesięcy.
 
"Klienci potrzebują naszej pomocy, aby móc szybciej wdrożyć cloud computing za pomocą sprawdzonych metod i rozwiązań opartych na infrastrukturze konwergentnej HP. Chcą w ten sposób zwiększyć innowacyjność na swoich rynkach i lepiej obsługiwać swoich klientów. Nasza nowa oferta udostępnia najlepsze umiejętności i technologie HP, które wspierają klientów w rozwoju ich środowisk, redukując złożoność, koszty i ryzyko" - powiedział Dave Donatelli, wiceprezes i dyrektor działu serwerów, pamięci masowych, rozwiązań sieciowych i usług technologicznych (Enterprise Servers, Storage, Networking and Technology Services) w HP.

Aby przygotować starsze centra przetwarzania danych do obsługi chmur obliczeniowych, niezbędna jest zdecydowana transformacja. Ośrodki trzeba skonstruować w oparciu o krótsze cykle planowania, aby umożliwiały one natychmiastowe udostępnianie usług, a zarazem optymalizowały ich działanie i zwiększały niezawodność. Wymaga to lepszej koordynacji, komunikacji i planowania w całej firmie.
Oferowane przez HP usługi są ukierunkowane na strategie, działanie i ciągłość pracy centrów przetwarzania danych. Udostępniają one klientom doświadczenie, wskazówki i sprawdzone metody, które pozwolą im odnieść sukces.

HP CloudSystem to idealne rozwiązanie dla firm i usługodawców, którzy chcą udostępniać swoją ofertę w chmurach prywatnych i publicznych - od usług obliczeniowych po oprogramowanie oferowane w formie usługi. Dzięki rozwiązaniu HP CloudSystem klienci mogą wdrażać nowe usługi w chmurze obliczeniowej w ciągu minut lub godzin, a nie w ciągu tygodni lub miesięcy, jak to jest w przypadku metod ręcznej konfiguracji. Wartość systemu jeszcze bardziej podnoszą nowe rozwiązania finansowe, usługi i zasoby programistyczne.

- Oferta HP CloudSystem Financing to część programu HP, w ramach którego na projekty w zakresie chmur obliczeniowych przeznaczone zostaną nawet 2 mld USD. Uczestniczący w programie klienci mają do dyspozycji proste opcje, które umożliwiają im wdrożenie chmury obliczeniowej w ekonomiczny sposób. Najpierw mogą wybrać plan płatności, który pozwoli im zbudować środowisko chmury obliczeniowej bez dużych nakładów inwestycyjnych. Ma to kluczowe znaczenie dla dyrektorów finansowych i dyrektorów działów IT, którym zależy na przewidywalności kosztów prowadzonych inwestycji informatycznych. Dodatkowo w programie HP CloudAgile wybrani usługodawcy mogą skorzystać z planu płatności stopniowych, w ramach którego opłaty rozpoczynają się od mniejszych kwot i rosną w ciągu kolejnych 6-12 miesięcy. Dzięki temu usługodawcy mogą rozwinąć swoją działalność i lepiej dostosować wydatki do wzrostu przychodów.

- Usługi HP CloudSystem Enablement to zdefiniowana wstępnie oferta doradcza i integracyjna, która pozwala klientom szybciej stworzyć pierwszy zestaw usług udostępnianych w chmurze. Nowe centrum zasobów HP AllianceONE dla rozwiązań CloudSystem zapewnia niezależnym producentom oprogramowania, integratorom systemów i usługodawcom pakiet narzędzi szybkiego startu, który obejmuje przykłady kodu, prezentacje wideo i wskazówki ekspertów.

- W nowych ośrodkach HP Cloud Center of Excellence klienci mają szybki, wygodny dostęp do prezentacji rozwiązań HP opartych na chmurze. Te bazujące na rozwiązaniu HP CloudSystem demonstracje są przeprowadzane na żywo przez najważniejszych partnerów handlowych HP. W ten sposób klienci mogą łatwiej ocenić, przetestować i wdrożyć rozwiązania oparte na chmurze, a zarazem wyznaczyć optymalną ścieżkę wdrożenia tej technologii.

Wirtualizacja stanowi często podstawę budowy infrastruktury chmury obliczeniowej. Dzięki rozwiązaniom HP VirtualSystem firmy i usługodawcy mogą szybko wdrażać zestawy aplikacji i moc obliczeniową do obsługi tysięcy użytkowników. Korzystanie z najważniejszych aplikacji w środowisku wirtualnym podnosi elastyczność, zwiększa wydajność i obniża koszty.

- Rozwiązanie HP VirtualSystem for Microsoft przyspiesza wirtualizację i udostępnianie różnorodnych aplikacji o znaczeniu krytycznym, takich jak Microsoft SharePoint, Exchange i SQL Server. Za pomocą prostej konsoli klienci mogą monitorować usługi w zakresie aplikacji i wykrywać oraz rozwiązywać problemy bez przestojów w całej infrastrukturze sprzętowej, systemie operacyjnym, hiperwizorze i aplikacjach firmy Microsoft.

- Rozwiązanie HP Virtual System for Superdome 2/HP-UX przyspiesza wirtualizację kluczowych aplikacji, w tym systemów do zarządzania kontaktami z klientami (CRM), rozwiązań do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) i kluczowych aplikacji finansowych w systemach HP Integrity. Połączenie systemu HP-UX 11i v3 z serwerami HP Integrity Superdome 2 dostosowano do aplikacji o znaczeniu krytycznym, co zapewnia najwyższy poziom odporności na awarie, skalowalności i wydajności wirtualizacji.

W świecie stałej łączności infrastruktura konwergentna HP to kluczowy element umożliwiający wdrożenie koncepcji Instant-On Enterprise. Przedsiębiorstwa realizujące koncepcję Instant-On Enterprise wykorzystują technologie we wszystkich obszarach swojej działalności. Dzięki temu mogą natychmiast udostępniać wszelkie informacje, jakich potrzebują ich klienci, pracownicy, partnerzy czy obywatele.

W dniach 29 listopada -1 grudnia w Wiedniu odbędzie się nowa konferencja dla klientów HP o nazwie HP DISCOVER. Jej uczestnicy dowiedzą się, jak rozpocząć wdrażanie koncepcji Instant-On Enterprise w swoich firmach.

Źródło: HP
Skomentuj na forum