Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Deduplikacja danych w pamięciach masowych EonNAS

Firma Infortrend wprowadza technologię deduplikacji danych do swoich zunifikowanych rozwiązań pamięciowych EonNAS. Deduplikacja pomoże korporacjom oraz firmom z sektora SMB zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni dyskowej poprzez eliminację nadmiarowych kopii tych samych danych, a w rezultacie znacznie obniżyć koszty pamięci masowej.


Blokowa technologia deduplikacji danych w locie wykonuje obliczenia w momencie, kiedy każdy nowy blok danych trafia do systemu EonNAS. Gdy system wykrywa, że na woluminie znajduje się już identyczny blok, odrzuca nowy i tworzy tylko wskaźnik do istniejącego.

Poziom oszczędności pamięci masowej dzięki deduplikacji zależy od sposobu wykorzystania oraz od typu danych. Ogólnie rzecz biorąc, deduplikacja pomaga użytkownikom EonNAS osiągnąć oszczędności rzędu 90 proc. w zastosowaniach związanych z kopiami zapasowymi, 70 proc. w środowiskach wirtualizacji i 40 proc. w przypadku składowania typowych plików biurowych.

Ograniczenie kosztów związane z deduplikacją danych wpływa na wiele aspektów działalności centrum danych. Efektywniejszy sposób przechowywania danych w systemach storage wpływa na wzrost zwrotu z inwestycji w pamięć masową. Ponadto, wraz z lepszym wykorzystaniem zasobów spada zapotrzebowanie na liczbę urządzeń do przechowywania danych, a w konsekwencji zmniejsza się zajmowana przez nie powierzchnia oraz wymagania w zakresie zasilania i chłodzenia.

"Deduplikacja oferuje oczywiste korzyści: pozwala przechowywać więcej danych w systemach pamięciowych i używać ich znacznie dłużej niż w rozwiązaniach, które nie eliminują nadmiarowych danych. Te zalety, w połączeniu z faktem, że nowa technologia jest dostępna bez dodatkowych kosztów, jeszcze bardziej zwiększają opłacalność naszych systemów EonNAS i umacniają je na pozycji jednego z najlepszych rozwiązań pamięciowych NAS, jakie jest obecnie dostępne na rynku" - powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend.

EonNAS oferuje użytkownikom zunifikowaną platformę pamięciową, która jednocześnie obsługuje aplikacje plikowe oraz blokowe; oferuje łatwe zarządzanie, wysoką dostępność, elastyczną skalowalność oraz konkurencyjny stosunek ceny do wydajności. EonNAS pomaga firmom każdej wielkości efektywnie spełniać zróżnicowane, zmieniające się wymagania w zakresie przechowywania danych - bez przekraczania budżetu.

Technologia deduplikacji danych jest obecnie dostępna w serii EonNAS 3000 i będzie zintegrowana z przyszłymi systemami EonNAS.

Źródło: Infortrend
Skomentuj na forum

 

 

Logowanie i rejestracja