Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Deduplikacja danych w pamięciach masowych EonNAS

Firma Infortrend wprowadza technologię deduplikacji danych do swoich zunifikowanych rozwiązań pamięciowych EonNAS. Deduplikacja pomoże korporacjom oraz firmom z sektora SMB zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni dyskowej poprzez eliminację nadmiarowych kopii tych samych danych, a w rezultacie znacznie obniżyć koszty pamięci masowej.


Blokowa technologia deduplikacji danych w locie wykonuje obliczenia w momencie, kiedy każdy nowy blok danych trafia do systemu EonNAS. Gdy system wykrywa, że na woluminie znajduje się już identyczny blok, odrzuca nowy i tworzy tylko wskaźnik do istniejącego.

Poziom oszczędności pamięci masowej dzięki deduplikacji zależy od sposobu wykorzystania oraz od typu danych. Ogólnie rzecz biorąc, deduplikacja pomaga użytkownikom EonNAS osiągnąć oszczędności rzędu 90 proc. w zastosowaniach związanych z kopiami zapasowymi, 70 proc. w środowiskach wirtualizacji i 40 proc. w przypadku składowania typowych plików biurowych.

Ograniczenie kosztów związane z deduplikacją danych wpływa na wiele aspektów działalności centrum danych. Efektywniejszy sposób przechowywania danych w systemach storage wpływa na wzrost zwrotu z inwestycji w pamięć masową. Ponadto, wraz z lepszym wykorzystaniem zasobów spada zapotrzebowanie na liczbę urządzeń do przechowywania danych, a w konsekwencji zmniejsza się zajmowana przez nie powierzchnia oraz wymagania w zakresie zasilania i chłodzenia.

"Deduplikacja oferuje oczywiste korzyści: pozwala przechowywać więcej danych w systemach pamięciowych i używać ich znacznie dłużej niż w rozwiązaniach, które nie eliminują nadmiarowych danych. Te zalety, w połączeniu z faktem, że nowa technologia jest dostępna bez dodatkowych kosztów, jeszcze bardziej zwiększają opłacalność naszych systemów EonNAS i umacniają je na pozycji jednego z najlepszych rozwiązań pamięciowych NAS, jakie jest obecnie dostępne na rynku" - powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend.

EonNAS oferuje użytkownikom zunifikowaną platformę pamięciową, która jednocześnie obsługuje aplikacje plikowe oraz blokowe; oferuje łatwe zarządzanie, wysoką dostępność, elastyczną skalowalność oraz konkurencyjny stosunek ceny do wydajności. EonNAS pomaga firmom każdej wielkości efektywnie spełniać zróżnicowane, zmieniające się wymagania w zakresie przechowywania danych - bez przekraczania budżetu.

Technologia deduplikacji danych jest obecnie dostępna w serii EonNAS 3000 i będzie zintegrowana z przyszłymi systemami EonNAS.

Źródło: Infortrend
Skomentuj na forum