Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

20 lat obecności HP na polskim rynku

HP Polska obchodzi w tym roku 20 lat działalności. Powstanie oddziału firmy przypadło na ważny czas zmian na polskim rynku, dynamiczny rozwój gospodarki w latach 90. oraz szanse realizacji najważniejszych projektów informatycznych zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Kilka z nich można uznać za kamienie milowe w rozwoju polskiego rynku informatycznego.


Na początku lat 90. najważniejszymi produktami w portfolio HP Polska były instrumenty medyczne oraz rozwiązania dla przedsiębiorstw. Przez kolejne lata portfolio HP rozszerzało się w wyniku fuzji o komputery firmy Compaq, zaawansowane oprogramowanie biznesowe Mercury i ArcSight, usługi outsourcingowe EDS, macierze 3PAR czy przełączniki 3Com. Przejęć było znacznie więcej, ale te znakomicie podkreślają kierunek rozwoju firmy globalnie, co oczywiście przełożyło się na działania na polskim rynku. Jednocześnie firma wycofała się z rynku medycznego, aparatów cyfrowych, projektorów i procesorów PA-RISC. W pierwszym roku działalności obroty firmy wynosiły 5 milionów dolarów, a warszawskie biuro zatrudniało 50 osób.

Wśród najważniejszych inwestycji firmy w Polsce, należy wymienić Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu, w którym obecnie zatrudnionych jest ponad 2000 specjalistów, obsługujących klientów z całego regionu EMEA. W ofercie Centrum znajdują się m.in. usługi z zakresu finansów, HR, łańcucha dostaw  i marketingu. Złożoność usług świadczonych przez wrocławskie GCB, a także skala jego działalności sprawia, że jest to jedno z najważniejszych tego typu centrów w Europie.

Pierwszym kontraktem, który firma zalicza do swoich najważniejszych sukcesów, był projekt budowy Systemu Informatycznego dla Lasów Państwowych, podpisany  w 1991 roku. Jego budowa wiązała się m.in. z instalacją serwerów w ponad 300 nadleśnictwach oraz ze stworzeniem sieci obsługi serwisowej - co pozwoliło firmie uzyskać dużą przewagę nad konkurencją i poznać uwarunkowania funkcjonowania administracji państwowej.

Kolejne wdrożenia objęły sektor finansowy. Najważniejsze z nich to budowa systemu centralnego dla Narodowego Banku Polskiego, stworzenie systemu IT dla Polskiego Banku Inwestycyjnego, a później dla Lukas Banku, Inteligo i Alior Banku. Oznacza to kilka rewolucji, takich jak: odmiejscowienie klienta, stworzenie podstaw bankowości elektronicznej oraz, przy coraz szybciej rosnących oczekiwaniach klientów, stworzenie elastycznej skalowalnej platformy.

Na początku 2000 roku HP pozyskał kontrakty, które bezpośrednio przełożyły się na komfort życia obywateli. Od 2001 r., dzięki wdrożonemu przez HP systemowi informatycznemu, wymieniono w Polsce ponad 12 mln starych praw jazdy.

Jednym z najważniejszych wyzwań informatycznych dla polskiego oddziału było stworzenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (IACS). Ten system kontroli unijnych dopłat do krajowej produkcji rolnej HP stworzył dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do dzisiaj umożliwił on wypłatę 112 mld złotych 2 mln polskich rolników.

Technologie HP wspierają również policję w kluczowym dla bezpieczeństwa państwa i społeczeństwa wykrywaniu sprawców przestępstw. System informatyczny Krajowego Centrum Informacji Kryminalnej rocznie pozwala zarządzać dwoma milionami informacji kryminalnych pochodzącymi z 18 służb i urzędów, co poważnie skróciło czas przetwarzania danych. KCIK znacznie usprawnił też współpracę służb.

HP przyczynił się też do tego, że możemy poruszać się po Europie bez paszportów, stwarzając System Informacyjny Schengen drugiej generacji. Do systemu codziennie trafia około 340 tys. zapytań. Platforma obsługuje różne typy danych i integruje różne aplikacje, dzięki czemu tylko w 2010 r. system opracowany przez HP umożliwił szybsze i bezpieczniejsze podróżowanie ok. 100 milionom ludzi.

Od 14 lat HP Polska jest największą firmą technologiczną w Polsce, zatrudniającą kilka tysięcy pracowników i współpracującą z licznym gronem partnerów działających na obszarze całego kraju, którzy świadczą usługi organizacjom działającym we wszystkich branżach.

HP jest powszechnie znany z urządzeń drukujących i do dziś firma zajmuje pozycję lidera w tym segmencie rynku. Co druga sprzedana drukarka, ma logo HP. Ponadto HP jest liderem na rynku usług IT, serwerów x86 i komputerów stacjonarnych.

"Moje losy są ściśle związane z HP. Zostałem zatrudniony w firmie na samym początku i mam pierwszy numer pracowniczy. Także przez te 20 lat od wewnątrz obserwuję jak HP się zmienia i rośnie. Po tylu latach wiem jedno; sukcesem każdej organizacji są przede wszystkim ludzie" - mówi Paweł Czajkowski, Prezes HP Polska.

Źródło: HP
Skomentuj na forum