Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed Whitewater z rozszerza wsparcie dla public cloud

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności infrastruktury IT, rozszerza ekosystem Riverbed Whitewater - rozwiązania z klasy Cloud Storage Gateway - zapewniającego ochronę danych w chmurze. Rozszerzone wsparcie obejmuje m.in. takie środowiska jak Windows Azure, Rackspace Cloud Files i OpenStack Object Storage (Swift).


Najnowszy produkt daje firmom dużą elastyczność, a ochrona danych przy użyciu taśm może być zastąpiona przez szybkie, bezpieczne i tanie rozwiązanie, które płynnie pozwala przenieść dane do środowiska cloud computing. Riverbed zwiększył do ponad piętnastu liczbę wspieranych przez Whitewater rozwiązań w zakresie przechowywania danych w chmurze, oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych oraz ochrony baz danych o wartości krytycznej, tym samym potrajając rozmiar ekosystemu w ostatnich sześciu miesiącach.

Poza wspieranymi już wcześniej (Amazon Simple Storage Service (S3), EMC Atmos Nirvanix oraz Cloud Delivery Network (CDN)) i wyżej wymienionymi rozwiązaniami do przechowywania danych w chmurze (Windows Azure, Rackspace Cloud Files i OpenStack Object Storage), ekosystem Whitewater został poszerzony o systemy do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych: CommVault Simpana for Backup and Recovery, HP Data Protector and Veeam Backup & Replication; jak również rozwiązania do ochrony baz danych o wartości krytycznej: Microsoft SQL Server backup and restore oraz Oracle Recovery Manager (RMAN). Oferując szerszy wybór Riverbed umożliwia klientom sprawne przejście na chmurę w celu udoskonalenia strategii ochrony danych, niezależnie od lokalizacji i stosowanych aplikacji, aby w pełni sprostać potrzebom organizacji.

Wspierając wielu dostawców, Whitewater oferuje przedsiębiorstwom elastyczność w wyborze rozwiązań do przechowywania danych w chmurze, które najlepiej spełniają ich wymagania w zakresie disaster recovery (DR), lokalizacji danych,  umów o poziomie usług (SLA) i kosztów.

Riverbed zwiększył również liczbę systemów ochrony danych wspieranych przez Whitewater. Wśród istniejących rozwiązań wyróżniamy CA ARCserve Backup, EMC NetWorker, IBM Tivoli Storage Manager, Quest vRanger, Symantec NetBackup i Backup Exec. Do listy obsługiwanych rozwiązań dołączają CommVault Simpana Backup and Recovery, HP Data Protector i Veeam Backup & Replication. Riverbed obsługuje teraz systemy producentów, które, według raportu Gartnera, stanowią 85% rynku oprogramowania ochrony danych. 

Rozwiązanie Whitewater deduplikuje, kompresuje i koduje dane w celu zredukowania kosztów przechowywania danych w chmurze. Whitewater pozwala organizacjom w prosty i bezpieczny sposób korzystać z takich zalet chmury jak: redukcja kosztów, elastyczność, skalowalność i płatność w zależności od zużycia bez konieczności wprowadzania zmian w istniejącej infrastrukturze. W przypadku awarii, kopia danych znajdująca się na chmurze może być przywrócona w dowolnej lokalizacji, co sprawia, że jest to rozwiązanie disaster recovery, które nie wymaga zakupu i utrzymania drogiego sprzętu w odległych lokalizacjach.

Whitewater można podłączyć bezpośrednio do popularnych systemów ochrony danych, jak również interfejsów programowania aplikacji (API) wiodących dostawców usług w chmurze, które nie wymagają kosztownej integracji lub złożonej konfiguracji. Organizacje mogą zainstalować rozwiązanie Whitewater i przenieść dane na chmurę w krócej niż godzinę (w niektórych przypadkach), co zapewnia szybki zwrot z inwestycji. Rozległy ekosystem Whitewater pozwala organizacjom elastycznie zmieniać dostawców cloud storage w przypadku zmiany wymagań w przyszłości. Przykładowi klienci Riverbed, którzy obecnie korzystają z rozwiązania Whitewater to GeoEngineers, Psomas, GeoEngineers, SM Energy i Northland Services.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum