Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco poprawia wydajność aplikacji obsługujących usługi cloud i VDI

Nowe rozwiązania WAAS firmy Cisco pomagają klientom poprawić wydajność aplikacji pod kątem zastosowań wymagających dużej przepustowości sieci, takich jak obsługa zwirtualizowanych desktopów (VDI), usług w chmurze, transmisji wideo i urządzeń mobilnych w oddziałach terenowych firm.

 

Rozwiązania WAAS w nowej wersji gwarantują nawet pięciokrotnie większą przepustowość i możliwość obsługi nawet trzykrotnie większej liczby użytkowników niż poprzednia generacja rozwiązań.


Dynamiczny rozwój aplikacji internetowych sprawia, że przedsiębiorstwa potrzebują odpowiedniego wsparcia w opracowywaniu większej liczby programów i treści multimedialnych, udostępnianych na szeroką skalę dla każdego użytkownika i urządzenia za pośrednictwem sieci, przy zachowaniu wysokiej jakości. Z myślą o realizacji tej koncepcji firma Cisco zaprezentowała następną generację rozwiązań do obsługi usług WAAS (ang. Wide Area Application Services) - linii produktów Cisco do optymalizacji sieci WAN.

Dowodem większej skalowalności nowych rozwiązań Cisco w zakresie optymalizacji sieci WAN może być fakt, że jedno nowe rozwiązanie pozwala firmie zatrudniającej 150 000 pracowników na jednoczesne korzystanie z komputerów wirtualnych za pośrednictwem urządzeń Apple iPad lub innych tabletów, przy zapewnieniu każdemu z pracowników możliwie najwyższego komfortu pracy. Rozwiązanie WAAS może również przyspieszyć proces pobierania typowej prezentacji PowerPoint na dowolny tablet dowolnego użytkownika znajdującego się w dowolnym oddziale terenowym firmy z 30 sekund do zaledwie 1 sekundy. Inną zaletą prezentowanego rozwiązania jest możliwość jednoczesnej transmisji strumieniowej 400 plików wideo w rozdzielczości HD do urządzeń używanych przez wszystkich 150 000 pracowników.

Rozwiązania do optymalizacji sieci WAN drugiej generacji poprawiają wydajność infrastruktury informatycznej i obniżają całkowity koszt posiadania, ograniczając o 66% stopień wykorzystania przepustowości sieci i liczbę urządzeń dotychczas eksploatowanych w przedsiębiorstwie. Prezentowane rozwiązania oparte są na spójnym i elastycznym modelu wdrożeniowym, pozwalającym uniknąć modernizacji infrastruktury sieciowej.

Urządzenia WAAS firmy Cisco
• Nowe urządzenia WAAS firmy Cisco obsługują infrastruktury wdrażane w oddziałach terenowych i centrach przetwarzania danych. Nowe urządzenia Cisco 294, 594 i 694 pozwalają oddziałom terenowym firm wdrażać maksymalnie osiem usług wirtualnych, takich jak transmisja wideo, infrastruktura komputerów wirtualnych (VDI) i udostępnianie systemu operacyjnego Windows za pośrednictwem usług WAAS, przy zapewnieniu pięciokrotnie wyższej przepustowości.
• Nowe urządzenia Cisco 694, 7541, 7571 i 8541 udostępniają dużym oddziałom terenowym firm i centrom przetwarzania danych najbardziej skalowalne rozwiązanie do optymalizacji sieci WAN, jakie można spotkać na rynku, oferujące przepustowość rzędu 10 gigabitów.
• Nowe urządzenia firmy Cisco, jak również usługi WAAS na żądanie, zintegrowane z routerami Cisco Integrated Services Router Generation 2, udostępniają przedsiębiorstwom najbardziej kompleksową w branży ofertę rozwiązań do optymalizacji sieci WAN. Linia routerów ISR G2 jest zgodna z koncepcją pracy w ramach sieci bez granic, dzięki zastosowaniu wirtualizacji usług, funkcji obsługujących transmisję wideo i wyjątkowej wydajności operacyjnej.
• Nowe urządzenia Cisco zarządzane są za pośrednictwem centralnego menedżera WAAS Cisco i obsługują zintegrowaną funkcję tworzenia raportów.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum