Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco poprawia wydajność aplikacji obsługujących usługi cloud i VDI

Nowe rozwiązania WAAS firmy Cisco pomagają klientom poprawić wydajność aplikacji pod kątem zastosowań wymagających dużej przepustowości sieci, takich jak obsługa zwirtualizowanych desktopów (VDI), usług w chmurze, transmisji wideo i urządzeń mobilnych w oddziałach terenowych firm.

 

Rozwiązania WAAS w nowej wersji gwarantują nawet pięciokrotnie większą przepustowość i możliwość obsługi nawet trzykrotnie większej liczby użytkowników niż poprzednia generacja rozwiązań.


Dynamiczny rozwój aplikacji internetowych sprawia, że przedsiębiorstwa potrzebują odpowiedniego wsparcia w opracowywaniu większej liczby programów i treści multimedialnych, udostępnianych na szeroką skalę dla każdego użytkownika i urządzenia za pośrednictwem sieci, przy zachowaniu wysokiej jakości. Z myślą o realizacji tej koncepcji firma Cisco zaprezentowała następną generację rozwiązań do obsługi usług WAAS (ang. Wide Area Application Services) - linii produktów Cisco do optymalizacji sieci WAN.

Dowodem większej skalowalności nowych rozwiązań Cisco w zakresie optymalizacji sieci WAN może być fakt, że jedno nowe rozwiązanie pozwala firmie zatrudniającej 150 000 pracowników na jednoczesne korzystanie z komputerów wirtualnych za pośrednictwem urządzeń Apple iPad lub innych tabletów, przy zapewnieniu każdemu z pracowników możliwie najwyższego komfortu pracy. Rozwiązanie WAAS może również przyspieszyć proces pobierania typowej prezentacji PowerPoint na dowolny tablet dowolnego użytkownika znajdującego się w dowolnym oddziale terenowym firmy z 30 sekund do zaledwie 1 sekundy. Inną zaletą prezentowanego rozwiązania jest możliwość jednoczesnej transmisji strumieniowej 400 plików wideo w rozdzielczości HD do urządzeń używanych przez wszystkich 150 000 pracowników.

Rozwiązania do optymalizacji sieci WAN drugiej generacji poprawiają wydajność infrastruktury informatycznej i obniżają całkowity koszt posiadania, ograniczając o 66% stopień wykorzystania przepustowości sieci i liczbę urządzeń dotychczas eksploatowanych w przedsiębiorstwie. Prezentowane rozwiązania oparte są na spójnym i elastycznym modelu wdrożeniowym, pozwalającym uniknąć modernizacji infrastruktury sieciowej.

Urządzenia WAAS firmy Cisco
• Nowe urządzenia WAAS firmy Cisco obsługują infrastruktury wdrażane w oddziałach terenowych i centrach przetwarzania danych. Nowe urządzenia Cisco 294, 594 i 694 pozwalają oddziałom terenowym firm wdrażać maksymalnie osiem usług wirtualnych, takich jak transmisja wideo, infrastruktura komputerów wirtualnych (VDI) i udostępnianie systemu operacyjnego Windows za pośrednictwem usług WAAS, przy zapewnieniu pięciokrotnie wyższej przepustowości.
• Nowe urządzenia Cisco 694, 7541, 7571 i 8541 udostępniają dużym oddziałom terenowym firm i centrom przetwarzania danych najbardziej skalowalne rozwiązanie do optymalizacji sieci WAN, jakie można spotkać na rynku, oferujące przepustowość rzędu 10 gigabitów.
• Nowe urządzenia firmy Cisco, jak również usługi WAAS na żądanie, zintegrowane z routerami Cisco Integrated Services Router Generation 2, udostępniają przedsiębiorstwom najbardziej kompleksową w branży ofertę rozwiązań do optymalizacji sieci WAN. Linia routerów ISR G2 jest zgodna z koncepcją pracy w ramach sieci bez granic, dzięki zastosowaniu wirtualizacji usług, funkcji obsługujących transmisję wideo i wyjątkowej wydajności operacyjnej.
• Nowe urządzenia Cisco zarządzane są za pośrednictwem centralnego menedżera WAAS Cisco i obsługują zintegrowaną funkcję tworzenia raportów.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum