Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco poprawia wydajność aplikacji obsługujących usługi cloud i VDI

Nowe rozwiązania WAAS firmy Cisco pomagają klientom poprawić wydajność aplikacji pod kątem zastosowań wymagających dużej przepustowości sieci, takich jak obsługa zwirtualizowanych desktopów (VDI), usług w chmurze, transmisji wideo i urządzeń mobilnych w oddziałach terenowych firm.

 

Rozwiązania WAAS w nowej wersji gwarantują nawet pięciokrotnie większą przepustowość i możliwość obsługi nawet trzykrotnie większej liczby użytkowników niż poprzednia generacja rozwiązań.


Dynamiczny rozwój aplikacji internetowych sprawia, że przedsiębiorstwa potrzebują odpowiedniego wsparcia w opracowywaniu większej liczby programów i treści multimedialnych, udostępnianych na szeroką skalę dla każdego użytkownika i urządzenia za pośrednictwem sieci, przy zachowaniu wysokiej jakości. Z myślą o realizacji tej koncepcji firma Cisco zaprezentowała następną generację rozwiązań do obsługi usług WAAS (ang. Wide Area Application Services) - linii produktów Cisco do optymalizacji sieci WAN.

Dowodem większej skalowalności nowych rozwiązań Cisco w zakresie optymalizacji sieci WAN może być fakt, że jedno nowe rozwiązanie pozwala firmie zatrudniającej 150 000 pracowników na jednoczesne korzystanie z komputerów wirtualnych za pośrednictwem urządzeń Apple iPad lub innych tabletów, przy zapewnieniu każdemu z pracowników możliwie najwyższego komfortu pracy. Rozwiązanie WAAS może również przyspieszyć proces pobierania typowej prezentacji PowerPoint na dowolny tablet dowolnego użytkownika znajdującego się w dowolnym oddziale terenowym firmy z 30 sekund do zaledwie 1 sekundy. Inną zaletą prezentowanego rozwiązania jest możliwość jednoczesnej transmisji strumieniowej 400 plików wideo w rozdzielczości HD do urządzeń używanych przez wszystkich 150 000 pracowników.

Rozwiązania do optymalizacji sieci WAN drugiej generacji poprawiają wydajność infrastruktury informatycznej i obniżają całkowity koszt posiadania, ograniczając o 66% stopień wykorzystania przepustowości sieci i liczbę urządzeń dotychczas eksploatowanych w przedsiębiorstwie. Prezentowane rozwiązania oparte są na spójnym i elastycznym modelu wdrożeniowym, pozwalającym uniknąć modernizacji infrastruktury sieciowej.

Urządzenia WAAS firmy Cisco
• Nowe urządzenia WAAS firmy Cisco obsługują infrastruktury wdrażane w oddziałach terenowych i centrach przetwarzania danych. Nowe urządzenia Cisco 294, 594 i 694 pozwalają oddziałom terenowym firm wdrażać maksymalnie osiem usług wirtualnych, takich jak transmisja wideo, infrastruktura komputerów wirtualnych (VDI) i udostępnianie systemu operacyjnego Windows za pośrednictwem usług WAAS, przy zapewnieniu pięciokrotnie wyższej przepustowości.
• Nowe urządzenia Cisco 694, 7541, 7571 i 8541 udostępniają dużym oddziałom terenowym firm i centrom przetwarzania danych najbardziej skalowalne rozwiązanie do optymalizacji sieci WAN, jakie można spotkać na rynku, oferujące przepustowość rzędu 10 gigabitów.
• Nowe urządzenia firmy Cisco, jak również usługi WAAS na żądanie, zintegrowane z routerami Cisco Integrated Services Router Generation 2, udostępniają przedsiębiorstwom najbardziej kompleksową w branży ofertę rozwiązań do optymalizacji sieci WAN. Linia routerów ISR G2 jest zgodna z koncepcją pracy w ramach sieci bez granic, dzięki zastosowaniu wirtualizacji usług, funkcji obsługujących transmisję wideo i wyjątkowej wydajności operacyjnej.
• Nowe urządzenia Cisco zarządzane są za pośrednictwem centralnego menedżera WAAS Cisco i obsługują zintegrowaną funkcję tworzenia raportów.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum