Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Windows Azure najszybszą chmurą w testach Compuware

CloudZ testów przeprowadzonych przez Compuware za pomocą narzędzi CloudSleuth wynika, że platforma chmurowa Microsoftu jest najszybszą chmurą na świecie. Windows Azure wygrał między innymi z takimi usługami jak Amazon EC2, Google App Engine, Rackspace GoGrid, SoftLayer i wieloma innymi.


Podczas testu 30 węzłów umieszczonych w najważniejszych miejscach Ziemi badało co 15 minut odpowiedzi usług działających w oparciu o cloud computing. W ciągu badań trwających od sierpnia 2010 do lipca 2011 r., przeprowadzono 515 tysięcy testów, polegających na wczytaniu testowego „sklepu internetowego”, zbudowanego z dwóch podstron, zawierających grafiki i opisy towarów.

Z analizy testów czasu połączenia z poszczególnymi chmurami wynika, że najwydajniejszym spośród badanych usług chmurowych jest chmura Windows Azure hostowana przez centrum danych Microsoftu w Chicago. Czas ukończenia testów przez chmurę Azure wyniósł 6072 milisekund. Wynik Google App Engine wyniósł 6450 milisekund, chmury RackSpace w Teksasie i Amazonu w Północnej Wirginii osiągnęły wyniki rzędu 7200 ms. Najsłabiej w testach z wynikiem 8110 ms spisało się kalifornijska chmura Amazon.

Firma Compuware przyznaje, że zakres testów był ograniczony, jednak podjęła starania by test był przeprowadzony w sposób neutralny i nie badano silnych stron żadnego z dostawców, nie korzystano również z możliwości akceleracji dostarczania treści.

„Wykorzystanie witryny webowej w testach powinno być postrzegane jako pierwszy krok w stronę zrozumienia kwestii dostępności i spójności dostawców usług cloud. Przyznajemy, że nasz test jest jednobarwny, szczególnie w świetle bogatej oferty dostawców chmur. Jednak nasz wybór podyktowany był spostrzeżeniem, że większość współczesnych aplikacji opiera mechanizmy transportowe na protokołach internetowych. Pozwoliło to nam na stworzenie małej i prostej aplikacji, dającej dobry wgląd w wydajność usług chmurowych. Co najważniejsze, może ona być w łatwy sposób zaimplementowana na chmurach IaaS i PaaS” - wyjaśnia Compuware w komunikacie.

Wielu spośród dostawców, których wyniki nie okazały się zadawalające podkreśla fakt, że istotną rolę odgrywa lokalizacja poszczególnych węzłów przeprowadzających testy. Ponadto część wyników istotnych z punktu widzenia potencjalnego klienta dostępna jest tylko za opłatą.

Jak widać, różnice pomiędzy najlepszymi usługodawcami są niewielkie, jednak nawet najmniejsze opóźnienia to dowód na gorszą wydajność, przynajmniej w tym zakresie, w jakim przeprowadzono badania.

Źródło: Arstechnica
Skomentuj na forum