Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware i Cisco współpracują w ramach rozwiązań cloud

Firmy VMware i Cisco zaprezentowały nowe, innowacyjne technologie i udoskonalenia zintegrowanych rozwiązań w zakresie wirtualizacji, które ułatwiają klientom szybsze przejście na infrastrukturę typu cloud.


W wyniku trwającego już ponad cztery lata sojuszu strategicznego i współpracy w zakresie opracowywania nowych produktów firmy, razem ze swoimi partnerami branżowymi, zaprezentowały przełomowe rozwiązanie w zakresie wirtualizacji sieci, które rozszerzy zakres mobilności maszyn wirtualnych w ramach wielu centrów przetwarzania danych i środowisk typu cloud. Firmy poinformowały również o udoskonaleniu wielu rozwiązań w zakresie wirtualizacji komputerów i infrastruktury typu cloud, opracowanych z myślą o wyższym poziomie skalowalności, bezpieczeństwa i wydajności.

VXLAN: przełom w dziedzinie wirtualizacji sieci

• Wirtualna rozszerzalna sieć lokalna VXLAN (ang. Virtual Extensible Local Area Network) to kolejny krok w kierunku wirtualnych sieci logicznych, które można tworzyć na życzenie, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać moc obliczeniową i pamięć masową do obsługi aplikacji o znaczeniu strategicznym - bez względu na lokalizację.
• W przypadku aplikacji działających w chmurze szefowie działów informatycznych muszą kontrolować dostęp każdego użytkownika do danych i aplikacji za pośrednictwem sieci logicznych dla każdej instancji takich aplikacji.
• Sieć VXLAN będzie również obsługiwać aplikacje działające w chmurach hybrydowych, w których moc obliczeniowa pochodzi z pul zasobów mogących należeć do chmur prywatnych i publicznych. Sieć VXLAN będzie udostępniać technikę enkapsulacji sieci przy użyciu identyfikatorów segmentów, pozwalających tworzyć miliony sieci logicznych i swobodnie przenosić procesy pomiędzy centrami przetwarzania danych i infrastrukturami typu cloud.
• Wspomniane segmenty sieciowe będą wspierać infrastruktury typu cloud obsługujące wiele podmiotów wymagających segmentacji w celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa i zgodności z przepisami.
• Wniosek o standaryzację sieci VXLAN, wspieranej przez wielu producentów o ugruntowanej pozycji na rynku, został złożony w siedzibie stowarzyszenia Internet Engineering Task Force (IETF), natomiast projekt specyfikacji sieci VXLAN jest dostępny na stronie IETF.

Rozszerzenie oferty rozwiązań Cisco i VMware w zakresie wirtualizacji komputerów
• Wirtualizacja komputerów: W listopadzie zeszłego roku firmy Cisco i VMware zaprezentowały rozwiązanie w zakresie wirtualizacji komputerów, oparte na systemie Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) i VMware View 4.5. Obecnie Cisco i VMware rozszerzają możliwości rozwiązania VXI o obsługę systemu VMware View 5 i integrację z pakietem rozwiązań firmy Cisco wspierających współpracę.
• Środowisko współpracy: Rozwiązanie VMwareView z systemem Cisco Unified Communications zapewnia środowisko współpracy oferujące zarządzanie połączeniami i wyższą skalowalność, dzięki systemom VMware vSphere 5, VMware View 5, Cisco Unified Communications (UC) i Cisco Unified Computing System (UCS).
• Desktopy klientów wirtualnych: Rozwiązanie VMware View 5 będzie dostępne na punktach końcowych Cisco Cius i Cisco Virtualization Experience Clients (VXC) serii 2100 i 2200, oferujących pracownikom niezwykle bezpieczny dostęp do aplikacji i treści biznesowych w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca i pory dnia, bez żadnych kompromisów w zakresie komfortu współpracy między użytkownikami.
• Funkcja Click-to-Call: VMware View z rozwiązaniem WebEx Connect 7 zapewnia komunikację Click-To-Call między użytkownikami korzystającymi z rozwiązania WebEx Connect zainstalowanego na komputerach wirtualnych VMware View. Dzięki temu użytkownicy mogą komunikować się ze sobą skuteczniej.

Infrastruktura typu cloud: nowe standardy oferowania infrastruktury informatycznej jako usługi
• Udoskonalona platforma infrastruktury typu cloud: Zintegrowane rozwiązania firm Cisco i VMware zostały wzbogacone o najnowsze systemy VMware vSphere 5 i Cisco UCS 2.0, stanowiące solidny fundament przetwarzania rozproszonego. Udoskonalone rozwiązania oferują skuteczniejsze funkcje zarządzania chmurą, przydatne podczas wirtualizacji nawet najbardziej wymagających aplikacji i obciążeń o znaczeniu strategicznym.
• Infrastruktura typu cloud na żądanie: Technologia VXLAN będzie obsługiwana przez rozwiązania VMware vSphere 5 i VMware vCloud Director 1.5 oraz przełącznik wirtualny Cisco Nexus 1000V, udostępniając infrastrukturę typu cloud na żądanie, z myślą o wyższym komforcie pracy dla użytkowników końcowych. Poza technologią VXLAN rozwiązania Cisco Nexus 1000V i VMware vCloud Director 1.5 będą wyposażone w funkcje automatycznego wdrażania, upraszczające instalację i wdrożenie funkcji izolowania sieci na podstawie technologii VXLAN. Pozwala to uprościć rozwiązywanie problemów i zarządzanie aplikacjami działającymi w chmurze.
• Bezpieczna infrastruktura typu cloud: W trosce o wyższe bezpieczeństwo infrastruktur typu cloud obsługujących wiele podmiotów, firma Cisco przedstawiła zaporę Virtual ASA dla przełącznika Nexus 1000V i poinformowała o planach integracji tej zapory z rozwiązaniem VMware vCloud Director.
• Uproszczone zarządzanie: Rozwiązanie Cisco UCS 2.0 zapewnia zautomatyzowane udostępnianie hiperwizorów dzięki integracji funkcji Auto Deploy rozwiązania VMware vSphere 5 z systemem UCS Manager. Administratorzy mogą obecnie wdrażać wiele węzłów VMware vSphere powiązanych z jednym obrazem uruchamiania funkcji Auto Deploy w ramach jednej czynności. Dla porównania w systemach tradycyjnych należy wykonać szereg czynności ręcznie. Integracja tych narzędzi skraca czas realizacji usług informatycznych i ogranicza ryzyko błędów, wymuszając stosowanie zasad w zakresie konfiguracji serwerów i sieci na podstawie obrazów VMware vSphere.

Rekord wydajności rozwiązania Cisco i VMware w zakresie wirtualizacji
• Rozwiązanie Cisco Unified Computing System (UCS) ustanowiło nowy rekord świata
w teście porównawczym VMware VMmark 2.1. Jest to test porównawczy wydajności infrastruktur typu cloud, oparty na standardach branżowych.
• Test porównawczy VMware VMmark 2.1 modeluje klasyczne środowisko typu cloud przy użyciu najważniejszych funkcji rozwiązania VMware vSphere - takich jak VMware vMotion®, VMware Storage vMotion i VMware Distributed Resource Scheduler, które pozwalają równoważyć obciążenie między zasobami dostępnymi w chmurze.
• Rozwiązanie Cisco UCS uzyskało najwyższy w historii testów VMware VMmark 2.1  rezultat - wydajność o 21% wyższą niż inne serwery z identyczną liczbą rdzeni.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja