Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja w smartfonach Samsunga

Rynek mobilny co raz mocniej przenika do rynku IT. W czasie gdy tradycyjne komórki odchodzą do lamusa ustępując pola smartfonom, odbiór poczty, czy dostęp do sieci firmowej z poziomu podręcznego urządzenia nie jest niczym nadzwyczajnym. A co z wirtualizacją?


Przed trzema laty informowaliśmy o przejęciu Trango Virtual Processors, firmy pracującej nad hypervisorem działającym na urządzeniach przenośnych, przez VMware. Był to jedna z pierwszych zapowiedzi wprowadzenia wirtualizacji do telefonów komórkowych.

W grudniu 2009 roku Srinivas Krishnamurti, szef działu Mobile Phone Virtualisation w VMware przedstawił plany rozwoju i kierunki badań nad wirtualizacją w telefonach komórkowych. Informacje z VMware, spotkały się z sceptycznym odbiorem ze strony  Microsoft. Zane Adam, szef działu odpowiedzialnego za badania w zakresie wirtualizacji w Microsoft, stwierdził wówczas, że klienci nie potrzebują wirtualizacji w telefonie.

Dwa lata w świecie nowoczesnych technologii to bardzo długi okres. W tym czasie nie docierały do nas, żedne informacje zapowiedzi szybkiego wprowadzenia wirtualizacji do urządzeń mobilnych. Za sprawą Samsunga i VMware w najbliższych tygodniach doczekamy się wcielenia dawnych zapowiedzi w życie.

We współpracy z VMware, Samsung wprowadzi do swoich smartfonów technologię Horizon Mobile. Nowa technologia, współpracująca z systemem Android, pozwoli na stworzenie dwóch oddzielnych, odseparowanych środowisk w postaci maszyn wirtualnych. Dzięki temu pracownicy korporacji wykorzystujący jeden telefon, zarówno dla potrzeb zawodowych jak i prywatnych nie będą stwarzać zagrożenia dla infrastruktury firmowej poprzez np. malware zainstalowany wraz z aplikacją na telefonie pracownika, który ma dostęp do firmowej sieci.

Dzięki Horizon Mobile, instancja korporacyjna będzie pozbawiona możliwości instalacji programów z poziomu Android Market, a użytkownik będzie miał możliwość korzystania z aplikacji  narzuconych odgórnie.

W pierwszej kolejności z Horizon Mobile trafi na urządzenia Samsunga, tablety oraz Smartfon Galaxy S II. W dalszej kolejności rozwiązanie zaimplementowane zostanie w pozostałych modelach Samsunga oraz LG, jak również innych dostawców, którzy zdecydują się na współpracę z VMware.

Jak zapowiada VMware, wprowadzenie wirtualizacji z technologią Horizon Mobile spowoduje na tyle mały spadek wydajności, że z rozwiązania będą mogli korzystać nawet posiadacze smartfonów z jednordzeniowymi procesorami.

Źródło: Arstechnica
Skomentuj na forum