Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja w smartfonach Samsunga

Rynek mobilny co raz mocniej przenika do rynku IT. W czasie gdy tradycyjne komórki odchodzą do lamusa ustępując pola smartfonom, odbiór poczty, czy dostęp do sieci firmowej z poziomu podręcznego urządzenia nie jest niczym nadzwyczajnym. A co z wirtualizacją?


Przed trzema laty informowaliśmy o przejęciu Trango Virtual Processors, firmy pracującej nad hypervisorem działającym na urządzeniach przenośnych, przez VMware. Był to jedna z pierwszych zapowiedzi wprowadzenia wirtualizacji do telefonów komórkowych.

W grudniu 2009 roku Srinivas Krishnamurti, szef działu Mobile Phone Virtualisation w VMware przedstawił plany rozwoju i kierunki badań nad wirtualizacją w telefonach komórkowych. Informacje z VMware, spotkały się z sceptycznym odbiorem ze strony  Microsoft. Zane Adam, szef działu odpowiedzialnego za badania w zakresie wirtualizacji w Microsoft, stwierdził wówczas, że klienci nie potrzebują wirtualizacji w telefonie.

Dwa lata w świecie nowoczesnych technologii to bardzo długi okres. W tym czasie nie docierały do nas, żedne informacje zapowiedzi szybkiego wprowadzenia wirtualizacji do urządzeń mobilnych. Za sprawą Samsunga i VMware w najbliższych tygodniach doczekamy się wcielenia dawnych zapowiedzi w życie.

We współpracy z VMware, Samsung wprowadzi do swoich smartfonów technologię Horizon Mobile. Nowa technologia, współpracująca z systemem Android, pozwoli na stworzenie dwóch oddzielnych, odseparowanych środowisk w postaci maszyn wirtualnych. Dzięki temu pracownicy korporacji wykorzystujący jeden telefon, zarówno dla potrzeb zawodowych jak i prywatnych nie będą stwarzać zagrożenia dla infrastruktury firmowej poprzez np. malware zainstalowany wraz z aplikacją na telefonie pracownika, który ma dostęp do firmowej sieci.

Dzięki Horizon Mobile, instancja korporacyjna będzie pozbawiona możliwości instalacji programów z poziomu Android Market, a użytkownik będzie miał możliwość korzystania z aplikacji  narzuconych odgórnie.

W pierwszej kolejności z Horizon Mobile trafi na urządzenia Samsunga, tablety oraz Smartfon Galaxy S II. W dalszej kolejności rozwiązanie zaimplementowane zostanie w pozostałych modelach Samsunga oraz LG, jak również innych dostawców, którzy zdecydują się na współpracę z VMware.

Jak zapowiada VMware, wprowadzenie wirtualizacji z technologią Horizon Mobile spowoduje na tyle mały spadek wydajności, że z rozwiązania będą mogli korzystać nawet posiadacze smartfonów z jednordzeniowymi procesorami.

Źródło: Arstechnica
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja