Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rozszerzona oferta Enterprise Security Solutions

HP zaprezentował rozszerzoną ofertę, która ma pomóc przedsiębiorstwom we wdrożeniu kompleksowej strategii ochrony przed zagrożeniami i konsekwencjami wynikającymi z rozpowszechnienia mobilności, przetwarzania w chmurze oraz mediów społecznościowych.


Cyberzagrożenia stały się bardziej wyrafinowane, uporczywe i nieprzewidywalne. Z nowych badań przeprowadzonych na zlecenie HP wynika, że liczba i złożoność zagrożeń bezpieczeństwa nadal rośnie.

Rozszerzona platforma HP Security Intelligence and Risk Management oferuje technologię zaawansowanej korelacji oraz ochrony aplikacji i sieci, która pozwala zabezpieczyć aplikacje i infrastrukturę informatyczną przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami.

Kompleksowy zestaw nowych produktów do zarządzania ryzykiem i ochroną obejmuje:
- Rozwiązanie HP ArcSight Express 3.0 zapewniające korelację, zarządzanie logami oraz monitorowanie aktywności użytkowników, aby poprawić zdolność przedsiębiorstwa do szybkiego wykrywania cyberzagrożeń i zapobiegania im.
- Rozwiązanie HP Reputation Security Monitor udostępnia klientom firmy HP ArcSight zaawansowaną, aktualizowaną w czasie rzeczywistym listę znanych „złych” adresów IP i DNS, aby pomóc w zwalczaniu ataków wykorzystujących luki w zabezpieczeniach aplikacji internetowych.
- Pakiet HP Fortify Software Security Center to jedyne kompleksowe i skalowalne rozwiązanie do testowania zabezpieczeń aplikacji, instalowane w siedzibie klienta lub udostępniane na żądanie, służące do identyfikowania luk w zabezpieczeniach nawet tysięcy aplikacji.
- Usługa HP TippingPoint Web Application Digital Vaccine (WebAppDV) 2.0 rozszerza zakres ochrony komercyjnych i niestandardowych aplikacji online o identyfikację luk w zabezpieczeniach aplikacji internetowych w czasie rzeczywistym oraz udostępnianie wirtualnych programów korygujących do czasu opracowania właściwej poprawki.

Aby pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu ich programami przekształcania infrastruktury zabezpieczeń, we wdrażaniu najlepszych technologii zabezpieczania oraz w wyborze najodpowiedniejszego elastycznego modelu zaopatrzenia w usługi, HP wprowadził także nowe usługi dla przedsiębiorstw:
- Usługi HP Information Security Management (ISM) oferują kompleksowe podejście do zarządzania regułami i procesami ochrony, umożliwiając klientom podejmowanie rzetelnie uzasadnionych decyzji oraz minimalizację ryzyka.
- Usługa HP Enterprise Cloud Service (ECS) - End Point Threat Management zapewnia ochronę komputerów biurkowych, notebooków i serwerów przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi i włamaniami poprzez blokowanie nieautoryzowanej komunikacji oraz zapobieganie instalacji niechcianych programów.
- Usługi HP Security Information and Event Management (SIEM) umożliwiają gromadzenie i rejestrowanie w dzienniku zdarzeń istotnych dla bezpieczeństwa, aby zapewnić ujednolicony wgląd w działania zabezpieczające w przedsiębiorstwie oraz generować zdefiniowane fabrycznie raporty wykazujące zgodność z zasadami i przepisami.
- Rozwiązanie HP Application Security Testing-as-a-Service pozwala identyfikować i zamykać luki w zabezpieczeniach w warstwie aplikacji za pomocą usług skanowania kodu i penetracji Internetu, które przyspieszają zapewnianie bezpieczeństwa oprogramowania oraz obniżają związane z tym ryzyko i niezbędne inwestycje.

Źródło: HP
Skomentuj na forum