Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rozszerzona oferta Enterprise Security Solutions

HP zaprezentował rozszerzoną ofertę, która ma pomóc przedsiębiorstwom we wdrożeniu kompleksowej strategii ochrony przed zagrożeniami i konsekwencjami wynikającymi z rozpowszechnienia mobilności, przetwarzania w chmurze oraz mediów społecznościowych.


Cyberzagrożenia stały się bardziej wyrafinowane, uporczywe i nieprzewidywalne. Z nowych badań przeprowadzonych na zlecenie HP wynika, że liczba i złożoność zagrożeń bezpieczeństwa nadal rośnie.

Rozszerzona platforma HP Security Intelligence and Risk Management oferuje technologię zaawansowanej korelacji oraz ochrony aplikacji i sieci, która pozwala zabezpieczyć aplikacje i infrastrukturę informatyczną przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami.

Kompleksowy zestaw nowych produktów do zarządzania ryzykiem i ochroną obejmuje:
- Rozwiązanie HP ArcSight Express 3.0 zapewniające korelację, zarządzanie logami oraz monitorowanie aktywności użytkowników, aby poprawić zdolność przedsiębiorstwa do szybkiego wykrywania cyberzagrożeń i zapobiegania im.
- Rozwiązanie HP Reputation Security Monitor udostępnia klientom firmy HP ArcSight zaawansowaną, aktualizowaną w czasie rzeczywistym listę znanych „złych” adresów IP i DNS, aby pomóc w zwalczaniu ataków wykorzystujących luki w zabezpieczeniach aplikacji internetowych.
- Pakiet HP Fortify Software Security Center to jedyne kompleksowe i skalowalne rozwiązanie do testowania zabezpieczeń aplikacji, instalowane w siedzibie klienta lub udostępniane na żądanie, służące do identyfikowania luk w zabezpieczeniach nawet tysięcy aplikacji.
- Usługa HP TippingPoint Web Application Digital Vaccine (WebAppDV) 2.0 rozszerza zakres ochrony komercyjnych i niestandardowych aplikacji online o identyfikację luk w zabezpieczeniach aplikacji internetowych w czasie rzeczywistym oraz udostępnianie wirtualnych programów korygujących do czasu opracowania właściwej poprawki.

Aby pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu ich programami przekształcania infrastruktury zabezpieczeń, we wdrażaniu najlepszych technologii zabezpieczania oraz w wyborze najodpowiedniejszego elastycznego modelu zaopatrzenia w usługi, HP wprowadził także nowe usługi dla przedsiębiorstw:
- Usługi HP Information Security Management (ISM) oferują kompleksowe podejście do zarządzania regułami i procesami ochrony, umożliwiając klientom podejmowanie rzetelnie uzasadnionych decyzji oraz minimalizację ryzyka.
- Usługa HP Enterprise Cloud Service (ECS) - End Point Threat Management zapewnia ochronę komputerów biurkowych, notebooków i serwerów przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi i włamaniami poprzez blokowanie nieautoryzowanej komunikacji oraz zapobieganie instalacji niechcianych programów.
- Usługi HP Security Information and Event Management (SIEM) umożliwiają gromadzenie i rejestrowanie w dzienniku zdarzeń istotnych dla bezpieczeństwa, aby zapewnić ujednolicony wgląd w działania zabezpieczające w przedsiębiorstwie oraz generować zdefiniowane fabrycznie raporty wykazujące zgodność z zasadami i przepisami.
- Rozwiązanie HP Application Security Testing-as-a-Service pozwala identyfikować i zamykać luki w zabezpieczeniach w warstwie aplikacji za pomocą usług skanowania kodu i penetracji Internetu, które przyspieszają zapewnianie bezpieczeństwa oprogramowania oraz obniżają związane z tym ryzyko i niezbędne inwestycje.

Źródło: HP
Skomentuj na forum