Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle prezentuje Oracle VM 3.0

Firam Oracle oficjalnie zaprezentowała nową wersję rozwiązania do wirtualizacji serwerów zapewniające cztery razy lepszą skalowalność przy znacznie niższych kosztach - Oracle VM 3.0.


Oprogramowanie to może obsługiwać wszystkie rodzaje obciążeń w centrach przetwarzania danych. Oferuje nowe możliwości zarządzania w oparciu o reguły, zaawansowane zarządzanie pamięcią masową przez moduł Oracle VM Storage Connect; scentralizowane zarządzanie konfiguracją sieci, większą łatwość obsługi oraz obsługę formatu OVF (Open Virtualization Format).

Dzięki centralizacji zadań zarządzania pamięcią masową oraz konfiguracji logicznej sieci i zarządzania nią Oracle VM 3.0 umożliwia administratorom usprawnienie i automatyzację udostępniania maszyn wirtualnych, co pozwala uzyskać znaczne oszczędności czasu, uproszczenie procesów i zmniejszenie kosztów.

Oracle VM 3.0 umożliwia klientom szybkie, powtarzalne i wolne od błędów wdrażanie oprogramowania biznesowego z natychmiastową dostępnością ponad 90 szablonów Oracle VM Templates do aplikacji, oprogramowania warstwy pośredniej i baz danych Oracle.

Rozwiązanie oferuje czterokrotnie większą skalowalność w porównaniu z najnowszą ofertą VMware i obsługę do 128 wirtualnych procesorów na maszynę wirtualną przy znacznie niższych kosztach. Rozwiązanie Oracle VM 3.0 udowodniło, że z wykorzystaniem serwerów Sun Fire X4800 M2 może obsługiwać do 150 procesorów fizycznych i 2 TB pamięci.

Oprogramowanie Oracle VM jest dostępne do bezpłatnego pobrania, ma zerowe koszty licencji i jest objęte asystą techniczną klasy korporacyjnej w ramach modelu subskrypcji na każdy serwer. Sprzedaż podlega wszystkim obowiązującym warunkom i ograniczeniom.

Oprócz szablonów Oracle VM Templates, Oracle VM 3.0 oferuje łatwe wdrażanie całych wirtualnych pakietów w postaci wstępnie skonfigurowanych zestawów maszyn wirtualnych zawierających aplikacje i związane z nimi reguły zarządzania, co umożliwia inteligentne udostępnianie i operacje w środowisku zwirtualizowanym i środowisku cloud computing.

Najważniejsze nowe funkcje i zalety Oracle VM 3.0:
• Moduł Storage Connect. Umożliwia administratorom przezroczyste zarządzanie wirtualizacją i podłączonymi macierzami pamięci masowej za pomocą oprogramowania Oracle VM Manager oraz pełne wykorzystanie inwestycji w zaawansowane funkcje pamięci masowej, takie jak deduplikacja i szybkie klonowanie. Oracle opracowuje wtyczki dostosowane do własnego systemu pamięci masowej SAN Pillar Axiom i urządzenia pamięci masowej Sun ZFS, a także do rozwiązań innych producentów, w tym Fujitsu, Hitachi Data Systems i NetApp.
•Scentralizowane konfigurowanie sieci i zarządzanie nią. Umożliwia konfigurację całej sieci serwerów i maszyn wirtualnych za pomocą graficznego interfejsu użytkownika Oracle VM Manager GUI z takimi zaawansowanymi opcjami, jak mostkowanie, łączenie, sieci VLAN i wielościeżkowość.
•Zaawansowane zarządzanie w oparciu o reguły. Automatyzuje planowanie zasobów i zarządzanie zasilaniem serwerów, co poprawia jakość usług udostępniania aplikacji oraz zmniejsza zużycie i koszty energii zgodnie ze strategią "ekologicznej informatyki, Green IT".
•Większa łatwość obsługi. Nowe funkcje, takie jak wykrywanie serwerów i pamięci masowej, przyspieszają konfigurację infrastruktury, a nowy, dynamiczny interfejs użytkownika HTML „czasu rzeczywistego” i możliwość kompleksowego śledzenia zdarzeń ułatwiają bieżące zarządzanie.
•Obsługa standardu branżowego Open Virtualization Format (OVF). Umożliwia klientom wykorzystanie modułu Oracle VM Manager do importowania zestawów oprogramowania opartych na formacie OVF, co przyspiesza wdrażanie aplikacji.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum