Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle prezentuje Oracle VM 3.0

Firam Oracle oficjalnie zaprezentowała nową wersję rozwiązania do wirtualizacji serwerów zapewniające cztery razy lepszą skalowalność przy znacznie niższych kosztach - Oracle VM 3.0.


Oprogramowanie to może obsługiwać wszystkie rodzaje obciążeń w centrach przetwarzania danych. Oferuje nowe możliwości zarządzania w oparciu o reguły, zaawansowane zarządzanie pamięcią masową przez moduł Oracle VM Storage Connect; scentralizowane zarządzanie konfiguracją sieci, większą łatwość obsługi oraz obsługę formatu OVF (Open Virtualization Format).

Dzięki centralizacji zadań zarządzania pamięcią masową oraz konfiguracji logicznej sieci i zarządzania nią Oracle VM 3.0 umożliwia administratorom usprawnienie i automatyzację udostępniania maszyn wirtualnych, co pozwala uzyskać znaczne oszczędności czasu, uproszczenie procesów i zmniejszenie kosztów.

Oracle VM 3.0 umożliwia klientom szybkie, powtarzalne i wolne od błędów wdrażanie oprogramowania biznesowego z natychmiastową dostępnością ponad 90 szablonów Oracle VM Templates do aplikacji, oprogramowania warstwy pośredniej i baz danych Oracle.

Rozwiązanie oferuje czterokrotnie większą skalowalność w porównaniu z najnowszą ofertą VMware i obsługę do 128 wirtualnych procesorów na maszynę wirtualną przy znacznie niższych kosztach. Rozwiązanie Oracle VM 3.0 udowodniło, że z wykorzystaniem serwerów Sun Fire X4800 M2 może obsługiwać do 150 procesorów fizycznych i 2 TB pamięci.

Oprogramowanie Oracle VM jest dostępne do bezpłatnego pobrania, ma zerowe koszty licencji i jest objęte asystą techniczną klasy korporacyjnej w ramach modelu subskrypcji na każdy serwer. Sprzedaż podlega wszystkim obowiązującym warunkom i ograniczeniom.

Oprócz szablonów Oracle VM Templates, Oracle VM 3.0 oferuje łatwe wdrażanie całych wirtualnych pakietów w postaci wstępnie skonfigurowanych zestawów maszyn wirtualnych zawierających aplikacje i związane z nimi reguły zarządzania, co umożliwia inteligentne udostępnianie i operacje w środowisku zwirtualizowanym i środowisku cloud computing.

Najważniejsze nowe funkcje i zalety Oracle VM 3.0:
• Moduł Storage Connect. Umożliwia administratorom przezroczyste zarządzanie wirtualizacją i podłączonymi macierzami pamięci masowej za pomocą oprogramowania Oracle VM Manager oraz pełne wykorzystanie inwestycji w zaawansowane funkcje pamięci masowej, takie jak deduplikacja i szybkie klonowanie. Oracle opracowuje wtyczki dostosowane do własnego systemu pamięci masowej SAN Pillar Axiom i urządzenia pamięci masowej Sun ZFS, a także do rozwiązań innych producentów, w tym Fujitsu, Hitachi Data Systems i NetApp.
•Scentralizowane konfigurowanie sieci i zarządzanie nią. Umożliwia konfigurację całej sieci serwerów i maszyn wirtualnych za pomocą graficznego interfejsu użytkownika Oracle VM Manager GUI z takimi zaawansowanymi opcjami, jak mostkowanie, łączenie, sieci VLAN i wielościeżkowość.
•Zaawansowane zarządzanie w oparciu o reguły. Automatyzuje planowanie zasobów i zarządzanie zasilaniem serwerów, co poprawia jakość usług udostępniania aplikacji oraz zmniejsza zużycie i koszty energii zgodnie ze strategią "ekologicznej informatyki, Green IT".
•Większa łatwość obsługi. Nowe funkcje, takie jak wykrywanie serwerów i pamięci masowej, przyspieszają konfigurację infrastruktury, a nowy, dynamiczny interfejs użytkownika HTML „czasu rzeczywistego” i możliwość kompleksowego śledzenia zdarzeń ułatwiają bieżące zarządzanie.
•Obsługa standardu branżowego Open Virtualization Format (OVF). Umożliwia klientom wykorzystanie modułu Oracle VM Manager do importowania zestawów oprogramowania opartych na formacie OVF, co przyspiesza wdrażanie aplikacji.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum