Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe produkty i usługi ery post-PC od VMware

Podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji VMworld, firma VMware, globalny lider w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktur dla środowisk cloud computing, przedstawiła rozwiązania, które ułatwią działom informatycznym przedsiębiorstw zwiększenie elastyczności i efektywności działania oraz usprawnienie komunikacji.


"Ponieważ nasi klienci wkraczają w erę post-PC, chcemy im zaproponować prostszy sposób udostępniania jako usługi desktopów opartych na systemie operacyjnym Windows. Dzięki temu firmy osiągną więcej za pomocą posiadanych już zasobów. Równocześnie inwestujemy w rozwijanie i dostarczanie produktów otwartych, umożliwiających firmom pracę z innymi niż Windows systemami operacyjnymi" - powiedział Christopher Young, wiceprezes i dyrektor generalny działu systemów komputerowych dla użytkowników końcowych (End-User Computing) w firmie VMware.

Od ponad dwudziestu lat pracownicy i działy informatyczne przedsiębiorstw korzystają ze złożonych systemów obliczeniowych opartych na urządzeniach. Coraz bogatsza oferta rozwiązań VMware End-User Computing zmienia ten stan rzeczy. Systemy informatyczne są bardziej zorientowane na użytkownika i zapewniają lepszą komunikację. W tym nowym modelu, firmy zwiększają zasoby umieszczane w chmurach hybrydowych, korzystając z zalet pracy w bezpiecznym i zarządzanym środowisku oraz możliwości wykorzystania w każdej chwili dowolnych urządzeń, aplikacji i danych.

Na konferencji VMworld 2011 firma VMware przedstawiła nowe produkty i usługi oparte na technologii cloud, które zmienią sposób pracy w firmach.
• VMware View 5: uproszczone dostarczanie lepszych desktopów
Rozwiązanie VMware View 5, upraszcza zarządzanie systemami informatycznymi i ich kontrolowanie oraz zagwarantuje wysoki komfort pracy na zwirtualizowanych desktopach. Dzięki rozszerzonej obsłudze protokołów, zapewnia o 75% większą przepustowość w sieciach LAN i WAN oraz zaawansowane funkcje obsługi grafiki 3D. Umożliwia integrację usług przesyłania głosu i obrazów wideo z rozwiązaniami największych producentów, takich jak Avaya i Mitel, w ujednolicony i skalowalny sposób. Zintegrowany system zarządzania użytkownikami ułatwia personalizację wirtualnych desktopów.

• VMware Horizon: budowa platformy dostosowanej do wymogów ery post-PC
Nowe funkcje VMware Horizon rozszerzają możliwości modułów tożsamości, reguł i uprawnień na zwirtualizowane aplikacje oparte na systemie Windows oraz podłączone do sieci mobilne przestrzenie robocze. W ten sposób powstaje otwarta, zorientowana na użytkownika platforma obsługująca uruchamiane na różnych urządzeniach aplikacje z ujednoliconego katalogu.

- VMware Horizon Application Manager - Wykorzystując funkcje wirtualizacji aplikacji dostępne w rozwiązaniu VMware ThinApp®, VMware Horizon Application Manager oferuje teraz scentralizowaną konsolę zarządzania wdrażaniem i aktualizowaniem wirtualnych aplikacji Windows oraz dostępem do nich niezależnie od typu urządzenia i systemu operacyjnego. Te nowe funkcje będą dostępne w wersji beta pod koniec roku. Ujednolicony katalog aplikacji firmy Horizon łączy odrębne zbiory tożsamości, tworząc jedną tożsamość przedsiębiorstwa. Zyskują na tym zarówno działy informatyczne, jak i pracownicy, którzy mogą bezpiecznie uzyskiwać dostęp do systemu za pośrednictwem prywatnych i publicznych środowisk typu cloud computing.

- VMware Horizon Mobile - Rozwiązanie to jest oparte na technologii VMware Mobile Virtualization Platform (MPV), przedstawionej w tym roku na światowym kongresie technologii mobilnych Mobile Word Congress.

Jego nowe funkcje umożliwiają firmom tworzenie mobilnych przestrzeni pracowników, które są połączone z siecią firmy, ale odizolowane od prywatnych środowisk mobilnych, a także zarządzanie tymi przestrzeniami. W rezultacie pracownik może używać tego samego urządzenia z systemem Android zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych.

Rozwiązanie VMware Horizon Mobile będzie dostępne w najbliższych miesiącach u producentów smartfonów/tabletów, takich jak LG, Samsung i inni. Umożliwi ono działom informatycznym przedsiębiorstw proste i bezpieczne zdalne konfigurowanie i rekonfigurowanie przestrzeni roboczych na urządzeniach pracowników z systemem Android oraz zarządzanie tymi przestrzeniami. Horizon Mobile zapewnia również dostęp do katalogu zatwierdzonych przez firmę aplikacji mobilnych oraz zasobów danych korporacyjnych.

W przyszłości nowe wersje rozwiązania VMware Horizon będą również zarządzać aplikacjami Windows, w tym - mobilnymi i działającymi w środowiskach cloud - za pośrednictwem technologii wirtualizacji i publikowania aplikacji firm Citrix, Microsoft i VMware. Ponadto VMware Horizon umożliwi bezpieczne przekazywanie danych prywatnych i firmowych z wykorzystaniem środowisk cloud.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja