Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe produkty i usługi ery post-PC od VMware

Podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji VMworld, firma VMware, globalny lider w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktur dla środowisk cloud computing, przedstawiła rozwiązania, które ułatwią działom informatycznym przedsiębiorstw zwiększenie elastyczności i efektywności działania oraz usprawnienie komunikacji.


"Ponieważ nasi klienci wkraczają w erę post-PC, chcemy im zaproponować prostszy sposób udostępniania jako usługi desktopów opartych na systemie operacyjnym Windows. Dzięki temu firmy osiągną więcej za pomocą posiadanych już zasobów. Równocześnie inwestujemy w rozwijanie i dostarczanie produktów otwartych, umożliwiających firmom pracę z innymi niż Windows systemami operacyjnymi" - powiedział Christopher Young, wiceprezes i dyrektor generalny działu systemów komputerowych dla użytkowników końcowych (End-User Computing) w firmie VMware.

Od ponad dwudziestu lat pracownicy i działy informatyczne przedsiębiorstw korzystają ze złożonych systemów obliczeniowych opartych na urządzeniach. Coraz bogatsza oferta rozwiązań VMware End-User Computing zmienia ten stan rzeczy. Systemy informatyczne są bardziej zorientowane na użytkownika i zapewniają lepszą komunikację. W tym nowym modelu, firmy zwiększają zasoby umieszczane w chmurach hybrydowych, korzystając z zalet pracy w bezpiecznym i zarządzanym środowisku oraz możliwości wykorzystania w każdej chwili dowolnych urządzeń, aplikacji i danych.

Na konferencji VMworld 2011 firma VMware przedstawiła nowe produkty i usługi oparte na technologii cloud, które zmienią sposób pracy w firmach.
• VMware View 5: uproszczone dostarczanie lepszych desktopów
Rozwiązanie VMware View 5, upraszcza zarządzanie systemami informatycznymi i ich kontrolowanie oraz zagwarantuje wysoki komfort pracy na zwirtualizowanych desktopach. Dzięki rozszerzonej obsłudze protokołów, zapewnia o 75% większą przepustowość w sieciach LAN i WAN oraz zaawansowane funkcje obsługi grafiki 3D. Umożliwia integrację usług przesyłania głosu i obrazów wideo z rozwiązaniami największych producentów, takich jak Avaya i Mitel, w ujednolicony i skalowalny sposób. Zintegrowany system zarządzania użytkownikami ułatwia personalizację wirtualnych desktopów.

• VMware Horizon: budowa platformy dostosowanej do wymogów ery post-PC
Nowe funkcje VMware Horizon rozszerzają możliwości modułów tożsamości, reguł i uprawnień na zwirtualizowane aplikacje oparte na systemie Windows oraz podłączone do sieci mobilne przestrzenie robocze. W ten sposób powstaje otwarta, zorientowana na użytkownika platforma obsługująca uruchamiane na różnych urządzeniach aplikacje z ujednoliconego katalogu.

- VMware Horizon Application Manager - Wykorzystując funkcje wirtualizacji aplikacji dostępne w rozwiązaniu VMware ThinApp®, VMware Horizon Application Manager oferuje teraz scentralizowaną konsolę zarządzania wdrażaniem i aktualizowaniem wirtualnych aplikacji Windows oraz dostępem do nich niezależnie od typu urządzenia i systemu operacyjnego. Te nowe funkcje będą dostępne w wersji beta pod koniec roku. Ujednolicony katalog aplikacji firmy Horizon łączy odrębne zbiory tożsamości, tworząc jedną tożsamość przedsiębiorstwa. Zyskują na tym zarówno działy informatyczne, jak i pracownicy, którzy mogą bezpiecznie uzyskiwać dostęp do systemu za pośrednictwem prywatnych i publicznych środowisk typu cloud computing.

- VMware Horizon Mobile - Rozwiązanie to jest oparte na technologii VMware Mobile Virtualization Platform (MPV), przedstawionej w tym roku na światowym kongresie technologii mobilnych Mobile Word Congress.

Jego nowe funkcje umożliwiają firmom tworzenie mobilnych przestrzeni pracowników, które są połączone z siecią firmy, ale odizolowane od prywatnych środowisk mobilnych, a także zarządzanie tymi przestrzeniami. W rezultacie pracownik może używać tego samego urządzenia z systemem Android zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych.

Rozwiązanie VMware Horizon Mobile będzie dostępne w najbliższych miesiącach u producentów smartfonów/tabletów, takich jak LG, Samsung i inni. Umożliwi ono działom informatycznym przedsiębiorstw proste i bezpieczne zdalne konfigurowanie i rekonfigurowanie przestrzeni roboczych na urządzeniach pracowników z systemem Android oraz zarządzanie tymi przestrzeniami. Horizon Mobile zapewnia również dostęp do katalogu zatwierdzonych przez firmę aplikacji mobilnych oraz zasobów danych korporacyjnych.

W przyszłości nowe wersje rozwiązania VMware Horizon będą również zarządzać aplikacjami Windows, w tym - mobilnymi i działającymi w środowiskach cloud - za pośrednictwem technologii wirtualizacji i publikowania aplikacji firm Citrix, Microsoft i VMware. Ponadto VMware Horizon umożliwi bezpieczne przekazywanie danych prywatnych i firmowych z wykorzystaniem środowisk cloud.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum