Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe produkty i usługi ery post-PC od VMware

Podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji VMworld, firma VMware, globalny lider w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktur dla środowisk cloud computing, przedstawiła rozwiązania, które ułatwią działom informatycznym przedsiębiorstw zwiększenie elastyczności i efektywności działania oraz usprawnienie komunikacji.


"Ponieważ nasi klienci wkraczają w erę post-PC, chcemy im zaproponować prostszy sposób udostępniania jako usługi desktopów opartych na systemie operacyjnym Windows. Dzięki temu firmy osiągną więcej za pomocą posiadanych już zasobów. Równocześnie inwestujemy w rozwijanie i dostarczanie produktów otwartych, umożliwiających firmom pracę z innymi niż Windows systemami operacyjnymi" - powiedział Christopher Young, wiceprezes i dyrektor generalny działu systemów komputerowych dla użytkowników końcowych (End-User Computing) w firmie VMware.

Od ponad dwudziestu lat pracownicy i działy informatyczne przedsiębiorstw korzystają ze złożonych systemów obliczeniowych opartych na urządzeniach. Coraz bogatsza oferta rozwiązań VMware End-User Computing zmienia ten stan rzeczy. Systemy informatyczne są bardziej zorientowane na użytkownika i zapewniają lepszą komunikację. W tym nowym modelu, firmy zwiększają zasoby umieszczane w chmurach hybrydowych, korzystając z zalet pracy w bezpiecznym i zarządzanym środowisku oraz możliwości wykorzystania w każdej chwili dowolnych urządzeń, aplikacji i danych.

Na konferencji VMworld 2011 firma VMware przedstawiła nowe produkty i usługi oparte na technologii cloud, które zmienią sposób pracy w firmach.
• VMware View 5: uproszczone dostarczanie lepszych desktopów
Rozwiązanie VMware View 5, upraszcza zarządzanie systemami informatycznymi i ich kontrolowanie oraz zagwarantuje wysoki komfort pracy na zwirtualizowanych desktopach. Dzięki rozszerzonej obsłudze protokołów, zapewnia o 75% większą przepustowość w sieciach LAN i WAN oraz zaawansowane funkcje obsługi grafiki 3D. Umożliwia integrację usług przesyłania głosu i obrazów wideo z rozwiązaniami największych producentów, takich jak Avaya i Mitel, w ujednolicony i skalowalny sposób. Zintegrowany system zarządzania użytkownikami ułatwia personalizację wirtualnych desktopów.

• VMware Horizon: budowa platformy dostosowanej do wymogów ery post-PC
Nowe funkcje VMware Horizon rozszerzają możliwości modułów tożsamości, reguł i uprawnień na zwirtualizowane aplikacje oparte na systemie Windows oraz podłączone do sieci mobilne przestrzenie robocze. W ten sposób powstaje otwarta, zorientowana na użytkownika platforma obsługująca uruchamiane na różnych urządzeniach aplikacje z ujednoliconego katalogu.

- VMware Horizon Application Manager - Wykorzystując funkcje wirtualizacji aplikacji dostępne w rozwiązaniu VMware ThinApp®, VMware Horizon Application Manager oferuje teraz scentralizowaną konsolę zarządzania wdrażaniem i aktualizowaniem wirtualnych aplikacji Windows oraz dostępem do nich niezależnie od typu urządzenia i systemu operacyjnego. Te nowe funkcje będą dostępne w wersji beta pod koniec roku. Ujednolicony katalog aplikacji firmy Horizon łączy odrębne zbiory tożsamości, tworząc jedną tożsamość przedsiębiorstwa. Zyskują na tym zarówno działy informatyczne, jak i pracownicy, którzy mogą bezpiecznie uzyskiwać dostęp do systemu za pośrednictwem prywatnych i publicznych środowisk typu cloud computing.

- VMware Horizon Mobile - Rozwiązanie to jest oparte na technologii VMware Mobile Virtualization Platform (MPV), przedstawionej w tym roku na światowym kongresie technologii mobilnych Mobile Word Congress.

Jego nowe funkcje umożliwiają firmom tworzenie mobilnych przestrzeni pracowników, które są połączone z siecią firmy, ale odizolowane od prywatnych środowisk mobilnych, a także zarządzanie tymi przestrzeniami. W rezultacie pracownik może używać tego samego urządzenia z systemem Android zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych.

Rozwiązanie VMware Horizon Mobile będzie dostępne w najbliższych miesiącach u producentów smartfonów/tabletów, takich jak LG, Samsung i inni. Umożliwi ono działom informatycznym przedsiębiorstw proste i bezpieczne zdalne konfigurowanie i rekonfigurowanie przestrzeni roboczych na urządzeniach pracowników z systemem Android oraz zarządzanie tymi przestrzeniami. Horizon Mobile zapewnia również dostęp do katalogu zatwierdzonych przez firmę aplikacji mobilnych oraz zasobów danych korporacyjnych.

W przyszłości nowe wersje rozwiązania VMware Horizon będą również zarządzać aplikacjami Windows, w tym - mobilnymi i działającymi w środowiskach cloud - za pośrednictwem technologii wirtualizacji i publikowania aplikacji firm Citrix, Microsoft i VMware. Ponadto VMware Horizon umożliwi bezpieczne przekazywanie danych prywatnych i firmowych z wykorzystaniem środowisk cloud.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum