Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vCloud przyspiesza wdrażanie hybrydowych chmur

Podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji VMworld, firma VMware zaprezentowała kilka nowych rozwiązań vCloud, które pozwolą przedsiębiorstwom łatwiej wyszukiwać, wykorzystywać i kontrolować usługi udostępniane w chmurze przez największą na świecie sieć dostawców.


Program dla usługodawców VMware VSPP obejmuje ponad 5600 członków w 62 krajach. Oferuje on klientom szeroki wybór usług udostępnianych w chmurze na bazie infrastruktury VMware, która może funkcjonować jako rozszerzenie każdego centrum przetwarzania danych opartego na stworzonej przez VMware technologii wirtualizacji.

"Klienci VMware są bardzo zainteresowani niezawodnymi, wydajnymi i bezpiecznymi chmurami obliczeniowymi, zgodnymi z aplikacjami i procesami stosowanymi przez nich dotychczas w centrum przetwarzania danych. Wyjątkowe możliwości firmy VMware i jej partnerów pozwalają spełnić te oczekiwania. Sprzedaż w programie VSPP wzrosły w tym roku o 174%. Zaprezentowane przez nas nowe produkty i funkcje udoskonalą i rozszerzą ofertę usług udostępnianych przez dostawców za pośrednictwem rozwiązań vCloud. Pomoże to przedsiębiorstwom szybciej wykorzystać zalety elastyczności chmur obliczeniowych i pozwoli im rozwijać się w przyszłości, a jednocześnie chronić dotychczasowe inwestycje w procesy i infrastrukturę" - powiedział Dan Chu, wiceprezes firmy VMware ds. usług świadczonych w chmurze.

Nowe rozwiązania firmy VMware i jej partnerów umożliwią klientom szybsze wdrożenie hybrydowego modelu chmury obliczeniowej:

Global Connect - wielu usługodawców, wiele regionów, jedna globalna chmura
Zaprezentowane po raz pierwszy w sierpniu 2010 r. usługi VMware vCloud Datacenter to publiczne usługi klasy korporacyjnej, które umożliwiają przetwarzanie w infrastrukturze chmury obliczeniowej VMware opartej na rozwiązaniach VMware vSphere®, VMware vShield™ i VMware vCloud Director™. Ta certyfikowana przez VMware sieć usługodawców oferuje spójne zarządzanie i zabezpieczenia w skali globalnej. Do końca 2011 r. ma ona objąć 25 centrów przetwarzania danych w 13 krajach. Teraz firma VMware i jej partnerzy prezentują Global Connect, opcjonalną funkcję usługi vCloud Datacenter, która umożliwi klientom korzystanie z usług świadczonych w chmurze przez różnych dostawców z wielu regionów, tak jakby stanowili oni jedną, wirtualną chmurę. Pierwszymi dostawcami, którzy wprowadzą usługi Global Connect do swojej oferty, będą najprawdopodobniej firmy Bluelock, SingTel i Softbank.

Klienci, którzy działają na skalę międzynarodową i potrzebują wysokiej wydajności ( małych opóźnień) oraz  dostępności chmury obliczeniowej lokalnie w poszczególnych krajach, muszą dbać o zgodność z międzynarodowymi regulacjami dotyczącymi ochrony danych, ich lokalizacji i poufności. Usługa Global Connect ułatwi im spełnienie tych wymagań. Klienci mogą współpracować bezpośrednio z lokalnym dostawcą usług vCloud Datacenter, który zajmie się organizacją udostępniania usług w skali międzynarodowej za pośrednictwem sieci Global Connect. Dzięki temu klienci będą mogli bez trudu korzystać z usług połączonych dostawców w ramach jednej umowy i w spójny sposób zarządzać różnymi chmurami za pośrednictwem interfejsu vCloud Connector.

VMware vCloud Connector 1.5 - szybkie, niezawodne przechodzenie między chmurami prywatnymi i publicznymi
Rozwiązanie VMware vCloud Connector pojawiło się na rynku w lutym 2011 r. Od tego czasu na jego wdrożenie zdecydowało się już ponad 1300 klientów VMware, którzy za jego pomocą przeglądają i monitorują obciążenia, a także przenoszą je pomiędzy klastrami vSphere oraz prywatnymi i publicznymi chmurami obliczeniowymi. Teraz firma VMware prezentuje rozwiązanie vCloud Connector 1.5, które oferuje nową, szybszą i bardzo niezawodną architekturę przesyłania danych. Pozwala ono skrócić czas przenoszenia obciążeń dzięki automatycznemu ponawianiu prób i wznawianiu transmisji przerwanej w wyniku problemów z siecią. Interfejs vCloud Connector 1.5 będzie dostępny z poziomu każdej zgodnej przeglądarki internetowej lub w postaci wtyczki do rozwiązania vCenter Console.

vcloud.vmware.com - drzwi do hybrydowego modelu chmury w firmie
Aby ułatwić klientom rozpoczęcie przekształcania ich wirtualnych centrów przetwarzania danych w hybrydowy model chmury, firma VMware uruchomiła specjalny serwis internetowy. Można w nim znaleźć dostawców usług vCloud, zapoznać się z ich możliwościami i zasięgiem, a także szybko przetestować nowe usługi udostępniane w chmurze. Klienci mogą potem łatwo i sprawnie przenieść na nie swoje aplikacje i dane, korzystając ze zintegrowanego, internetowego rozwiązania klienckiego vCloud Connector 1.5.

vCenter Site Recovery Manager 5 - odtwarzanie po awarii z zastosowaniem chmury obliczeniowej
Czterech partnerów VMware przedstawia już plany nowych usług odtwarzania po awarii opartych na chmurze, stworzonych za pomocą oprogramowania vCenter Site Recovery Manager 5, które zaprezentowano 12 lipca 2011 r. Firmy FusionStorm, Hosting.com, iland i VeriStor będą zapewne pierwszymi dostawcami tego typu usług, dzięki którym przedsiębiorstwa każdej wielkości będą mogły łatwiej i oszczędniej chronić swoje aplikacje, umożliwiając ich przełączanie na serwer usługodawcy w przypadku awarii. Te oparte na chmurze usługi będą rozliczane w zależności od stopnia wykorzystania, co pozwoli klientom wyeliminować znaczne koszty związane z budową wyspecjalizowanych ośrodków odpowiedzialnych za przełączanie awaryjne.

W przypadku wystąpienia awarii lub podczas przeprowadzania testów wydajnościowych oprogramowanie vCenter Site Recovery Manager 5 zapewni automatyzację całego procesu przełączania awaryjnego i powiązanego z nim zarządzania. Może też automatycznie przełączyć się ponownie na ośrodek obliczeniowy klienta, gdy tylko będzie on gotowy do wznowienia pracy. Jest to możliwe dzięki nowym funkcjom replikacji VMware vSphere wbudowanym w oprogramowanie vCenter Site Recovery Manager (SRM) 5. To pierwszy w branży mechanizm replikacji oparty na hiperwizorze, który umożliwia replikację danych z różnych ośrodków niezależnie od macierzy pamięci masowej, w których są one zapisane. Eliminuje to konieczność stosowania takich samych środowisk pamięci masowej w ośrodkach głównych i zapasowych, upraszcza też replikację danych między centrami przetwarzania danych klienta i chmurami publicznymi.

Podstawę hybrydowego modelu chmury w przedsiębiorstwie stanowią zaprezentowany 12 lipca 2011 r. system VMware vSphere 5 i pakiet rozwiązań do infrastruktur chmur obliczeniowych, obejmujący oprogramowanie VMware vCenter Site Recovery Manager 5, VMware vCloud Director 1.5 i VMware vShield 5. Razem produkty te ułatwiają klientom przekształcenie posiadanej przez nich infrastruktury informatycznej, aby uzyskać większą wydajność dotychczasowych inwestycji i zwiększyć elastyczność ich działania.

Usługi doradcze VMware vCloud Consulting mogą pomóc klientom i usługodawcom w szybszym wdrożeniu infrastruktury chmury opartej na rozwiązaniach VMware. Obejmują one pełną gamę profesjonalnych usług, które pozwalają stworzyć wspólną strategię dla infrastruktury nowej generacji. Firma VMware wprowadza też na rynek zaktualizowaną wersję pakietu VMware vCloud Architecture Tookit. Udostępnia on wytyczne projektowe i przykłady, które pomogą klientom w stworzeniu hybrydowych środowisk chmur obliczeniowych. 

Oprogramowanie VMware vCloud Connector 1.5 jest obecnie dostępne jako bezpłatna wersja beta do pobrania. W sprzedaży ma się pojawić w IV kwartale 2011 r.  

Źródło: VMware
Skomentuj na forum