Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe produkty i programy Mainframe 2.0 od CA Technologies

CA TecgnologiesW odpowiedzi na nieustające oczekiwania klientów związane z redukcją łącznego kosztu posiadania platformy mainframe firma CA Technologies zapowiedziała wprowadzenie udoskonalonych produktów i programów. Nowa oferta ma na celu redukcję kosztów, uproszczenie zarządzania oraz zwiększenie efektywności operacyjnej.

 
„Obniżenie łącznych kosztów użytkowania komputerów to priorytet dla wszystkich organizacji IT” - powiedział Dayton Semerjian, dyrektor generalny ds. platformy mainframe firmy CA Technologies. „Najnowsze produkty i programy Mainframe 2.0 pomogą im osiągnąć ten cel na platformie mainframe. Upraszczają one zarządzanie, wykorzystując wyspecjalizowane procesory i zapewniają usługi, które sprzyjają efektywności operacyjnej”.

Według raportu firmy Gartner Market Share: All Software Markets, Worldwide, 2010, „biorąc pod uwagę łączne przychody z oprogramowania na całym świecie w roku 2010”, firma CA Technologies zajęła pierwsze i drugie miejsca w 21 strategicznych segmentach oprogramowania do zarządzania IT w środowiskach mainframe i rozproszonych.

w środowisku mainframe i w skali całego przedsiębiorstwa, narzędziach do zarządzania bazą danych DB2 do z/OS, oprogramowaniu do zarządzania bazą danych CA IDMS, CA Endevor Software Change Management, CA Mainframe Software Manager (CA MSM) oraz 84 nowych dodatkach do oprogramowania Mainframe Software Stack współpracującego z programami Mainframe 2.0.

Nowe produkty z serii Mainframe 2.0 to między innymi:
• CA Mainframe Software Manager - oprogramowanie używane przez ponad 400 klientów, którzy informują o oszczędnościach czasowych na poziomie 99,4% pod względem pozyskiwania, wdrażania i utrzymywania produktów CA. CA MSM oferuje rozszerzone funkcje kreatora instalacji oraz automatyzacji procesów, które znacząco usprawniają konfigurację oprogramowania.
• CA Mainframe Software Stack - 84 nowych lub odświeżonych produktów, w tym 14 nowych rodzin programów zwiększa do 234 łączną liczbę produktów wykorzystujących możliwości CA MSM oraz sprzętu i systemu operacyjnego IBM w zakresie obsługi tej platformy. Zestaw ten zapewnia klientom większą efektywność operacyjną oraz umożliwia maksymalizację wartości systemów mainframe.
• CA Endevor Software Change Manager - zawiera nowe możliwości upraszczające zarządzanie i zwiększające efektywność personelu IT. Można tu wymienić udoskonaloną obsługę CA MSM, zmodernizowany interfejs użytkownika oraz integrację przy użyciu usług www z rozwiązaniami rozproszonymi, takimi jak CA Clarity, CA Service Desk i smartfony.
• CA SYSVIEW Performance Management - pomaga w oszczędzaniu zasobów systemowych i zwiększaniu efektywności w skali całego przedsiębiorstwa oraz na platformie mainframe. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczny mechanizm zIIP oraz udoskonalenia wydajności. Ulepszenia CA SYSVIEW obejmują także działające w skali całego przedsiębiorstwa rozwiązanie CA Technologies Application Performance Management, które integruje CA SYSVIEW z CA Introscope.
• CA IDMS - pomaga w zmniejszeniu kosztów sprzętu i oprogramowania oraz w zwiększeniu sprawności operacyjnej dzięki większemu wykorzystaniu specjalnego mechanizmu zIIP oraz pełnej obsłudze CA MSM.
• Rozwiązania CA do zarządzania bazą danych DB2 w środowisku z/OS - zwiększają efektywność operacyjną, usprawniając czasochłonną administrację bazą danych, poprawiając wydajność i rozbudowując dotychczasową obsługę baz danych DB2, łącznie z DB2 v10.

Program Mainframe 2.0 oferuje także następujące zalety:
• Stanowi udoskonalenie programu CA Mainframe Software Rationalization Program, który pomaga organizacjom IT konsolidującym dostawców oprogramowania w uzyskaniu oszczędności kosztowych i efektywności bez negatywnego wpływu na poziomy usług i zdolności zarządzania.
• Rozszerza program Mainframe Value Program (MVP) na produkty do środowisk rozproszonych, zwiększając wartość tej bezpłatnej usługi konsultacyjnej, dzięki czemu klienci mogą optymalnie korzystać z dotychczasowych produktów CA w skali całego przedsiębiorstwa oraz maksymalizować zwrot z inwestycji.
• Zwiększa liczbę produktów objętych automatyczną usługą CA Recommended Service (CA RS), dzięki której klienci CA Technologies mogą uzyskiwać na bieżąco sprawdzone rozwiązania konserwacyjne do produktów z/OS. Za pomocą CA MSM można jeszcze bardziej uprościć i przyspieszyć wdrażanie aktualizacji.

Źródło: CA Technologies
Skomentuj na forum