Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe produkty i programy Mainframe 2.0 od CA Technologies

CA TecgnologiesW odpowiedzi na nieustające oczekiwania klientów związane z redukcją łącznego kosztu posiadania platformy mainframe firma CA Technologies zapowiedziała wprowadzenie udoskonalonych produktów i programów. Nowa oferta ma na celu redukcję kosztów, uproszczenie zarządzania oraz zwiększenie efektywności operacyjnej.

 
„Obniżenie łącznych kosztów użytkowania komputerów to priorytet dla wszystkich organizacji IT” - powiedział Dayton Semerjian, dyrektor generalny ds. platformy mainframe firmy CA Technologies. „Najnowsze produkty i programy Mainframe 2.0 pomogą im osiągnąć ten cel na platformie mainframe. Upraszczają one zarządzanie, wykorzystując wyspecjalizowane procesory i zapewniają usługi, które sprzyjają efektywności operacyjnej”.

Według raportu firmy Gartner Market Share: All Software Markets, Worldwide, 2010, „biorąc pod uwagę łączne przychody z oprogramowania na całym świecie w roku 2010”, firma CA Technologies zajęła pierwsze i drugie miejsca w 21 strategicznych segmentach oprogramowania do zarządzania IT w środowiskach mainframe i rozproszonych.

w środowisku mainframe i w skali całego przedsiębiorstwa, narzędziach do zarządzania bazą danych DB2 do z/OS, oprogramowaniu do zarządzania bazą danych CA IDMS, CA Endevor Software Change Management, CA Mainframe Software Manager (CA MSM) oraz 84 nowych dodatkach do oprogramowania Mainframe Software Stack współpracującego z programami Mainframe 2.0.

Nowe produkty z serii Mainframe 2.0 to między innymi:
• CA Mainframe Software Manager - oprogramowanie używane przez ponad 400 klientów, którzy informują o oszczędnościach czasowych na poziomie 99,4% pod względem pozyskiwania, wdrażania i utrzymywania produktów CA. CA MSM oferuje rozszerzone funkcje kreatora instalacji oraz automatyzacji procesów, które znacząco usprawniają konfigurację oprogramowania.
• CA Mainframe Software Stack - 84 nowych lub odświeżonych produktów, w tym 14 nowych rodzin programów zwiększa do 234 łączną liczbę produktów wykorzystujących możliwości CA MSM oraz sprzętu i systemu operacyjnego IBM w zakresie obsługi tej platformy. Zestaw ten zapewnia klientom większą efektywność operacyjną oraz umożliwia maksymalizację wartości systemów mainframe.
• CA Endevor Software Change Manager - zawiera nowe możliwości upraszczające zarządzanie i zwiększające efektywność personelu IT. Można tu wymienić udoskonaloną obsługę CA MSM, zmodernizowany interfejs użytkownika oraz integrację przy użyciu usług www z rozwiązaniami rozproszonymi, takimi jak CA Clarity, CA Service Desk i smartfony.
• CA SYSVIEW Performance Management - pomaga w oszczędzaniu zasobów systemowych i zwiększaniu efektywności w skali całego przedsiębiorstwa oraz na platformie mainframe. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczny mechanizm zIIP oraz udoskonalenia wydajności. Ulepszenia CA SYSVIEW obejmują także działające w skali całego przedsiębiorstwa rozwiązanie CA Technologies Application Performance Management, które integruje CA SYSVIEW z CA Introscope.
• CA IDMS - pomaga w zmniejszeniu kosztów sprzętu i oprogramowania oraz w zwiększeniu sprawności operacyjnej dzięki większemu wykorzystaniu specjalnego mechanizmu zIIP oraz pełnej obsłudze CA MSM.
• Rozwiązania CA do zarządzania bazą danych DB2 w środowisku z/OS - zwiększają efektywność operacyjną, usprawniając czasochłonną administrację bazą danych, poprawiając wydajność i rozbudowując dotychczasową obsługę baz danych DB2, łącznie z DB2 v10.

Program Mainframe 2.0 oferuje także następujące zalety:
• Stanowi udoskonalenie programu CA Mainframe Software Rationalization Program, który pomaga organizacjom IT konsolidującym dostawców oprogramowania w uzyskaniu oszczędności kosztowych i efektywności bez negatywnego wpływu na poziomy usług i zdolności zarządzania.
• Rozszerza program Mainframe Value Program (MVP) na produkty do środowisk rozproszonych, zwiększając wartość tej bezpłatnej usługi konsultacyjnej, dzięki czemu klienci mogą optymalnie korzystać z dotychczasowych produktów CA w skali całego przedsiębiorstwa oraz maksymalizować zwrot z inwestycji.
• Zwiększa liczbę produktów objętych automatyczną usługą CA Recommended Service (CA RS), dzięki której klienci CA Technologies mogą uzyskiwać na bieżąco sprawdzone rozwiązania konserwacyjne do produktów z/OS. Za pomocą CA MSM można jeszcze bardziej uprościć i przyspieszyć wdrażanie aktualizacji.

Źródło: CA Technologies
Skomentuj na forum