Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco zwiększa wydajność, efektywność i bezpieczeństwo cloud

CiscoFirma Cisco zaprezentowała nową technologię, która zwiększa efektywność i bezpieczeństwo cloud computing, dzięki czemu informacje mogą być dostarczane natychmiast, z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, do większej liczby odbiorców, urządzeń i miejsc.


Opracowana przez Cisco koncepcja przetwarzania w chmurze łączy wiele sieci - prywatnych, publicznych, hybrydowych i społecznościowych - zapewniając połączenie z każdym urządzeniem mobilnym, komputerem osobistym, tabletem i telewizorem. Chmury, połączone ze sobą w oparciu o architekturę sieci bez granic, są kolejnym etapem ewolucji Internetu.

Nowe rozszerzenia oferty produktów Cisc spełniają trzy podstawowe wymagania przetwarzania w chmurze - wirtualizację centrum przetwarzania danych, wysoką wydajność sieci i bezpieczeństwo - oraz obejmują całą infrastrukturę chmury, od użytkownika końcowego i oddziału terenowego, poprzez sieć aż do centrum przetwarzania.

Rozszerzenia oferty obejmują: Cisco Unified Computing System (Cisco UCS), przełączniki Nexus do centrum przetwarzania danych i chmury, Cisco Wide Area Application Service (WAAS) do optymalizacji wydajności aplikacji i Cisco IronPort Email Security.

Cisco nadal utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie innowacji dla centrów przetwarzania danych wprowadzając nowe rozszerzenia funkcji sieciowych Cisco Unified Computing System: Fabric Interconnects, Virtual Interface Card i nowy moduł obudowy wejścia-wyjścia. Łącznie rozszerzenia te znacznie zwiększają elastyczność, skalowalność i wydajność centrów przetwarzania danych i środowisk przetwarzania w chmurze, opartych na systemie UCS. Dzięki temu firmy osiągają następujące korzyści:
• Poprawa wydajności aplikacji i obsługi raptownego wzrostu obciążenia przez podwojenie przepustowości połączeń z obudową i czterokrotne zwiększenie przepustowości połączeń z serwerem oraz zmniejszenie o 40% całkowitego opóźnienia.
• Zwiększenie gęstości ruchu przez podwojenie przepustowości przełączania infrastruktury centrum przetwarzania danych.
• Większa elastyczność infrastruktury i obsługa struktur konwergentnych dzięki zunifikowanym portom. Każdy zunifikowany port do połączeń w infrastrukturze może być zdefiniowany jako port typu Ethernet, Fibre Channel lub Fibre Channel over Ethernet (FCoE).
• Zwiększenie gęstości obciążenia maszyn wirtualnych przez podwojenie liczby interfejsów wirtualnych.

UCS Manager, który zarządza całą konfiguracją systemu i operacjami dotyczącymi zarówno serwerów UCS typu blade, jak i stelażowymi, zapewnia solidny i otwarty interfejs programowania umożliwiający integrację z innymi programami do zarządzania. Cisco wprowadza VMware vCenter do zarządzania rozwiązaniem Cisco Unified Computing System i UCS Express w ruterach ISR (Cisco Integrated Services Routers), jednolitą platformę zarządzania wirtualizacją, która umożliwia działom informatycznym zarządzanie, szybką obsługę i konfigurację całego, zwirtualizowanego środowiska informatycznego w oddziałach terenowych i centrum przetwarzania danych. Umożliwi to klientom obniżenie kosztów operacyjnych, zwiększenie stopnia automatyzacji operacyjnej oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa.
 
Cisco Unified Computing System łączy wydajność obliczeniową, sieć, dostęp do pamięci masowej  i zasoby wirtualizacji w jednym energooszczędnym systemie. W czasie krótszym niż dwa lata Cisco Unified Computing System został wdrożony przez ponad 5400 klientów z różnych branż i z różnymi typami obciążenia, stał się więc jednym z najpopularniejszych na świecie rozwiązań do budowy chmur prywatnych i publicznych.

Optymalizacja wydajności aplikacji pod kątem przetwarzania w chmurze i przesyłania wideo Firma Cisco wprowadziła innowacje w serii produktów WAAS. Poprawiają one wydajność tradycyjnych i nowych aplikacji, takich jak oprogramowanie jako usługa (SaaS), wirtualne pulpity i przesyłanie wysokiej jakości wideo sieciami WAN. 
 
„Wirtualizacja, wydajność i bezpieczeństwo to trzy najważniejsze wymagania związane z tworzeniem i wykorzystywaniem chmur. Przy wzroście liczby i zróżnicowania chmur możliwość spełnienia tych wymagań z wykorzystaniem wspólnej, jednolitej platformy - czyli sieci - pozwoli firmom z różnych branż na bardziej dynamiczne i bezpieczne komunikowanie się i uzyskiwanie dostępu do informacji zarówno w ich własnych, jak i w innych chmurach, w zależności od potrzeb. Dzisiejsze technologie firmy Cisco to najnowszy krok w realizacji jej strategii pomagania klientom w efektywnym i bezpiecznym tworzeniu i użytkowaniu chmur. Potwierdzają one podstawowe założenie, że sieć powoduje powstawanie chmur” - powiedział Lew Tucker, dyrektor ds. technicznych działu przetwarzania w chmurze w firmie Cisco.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum