Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco zwiększa wydajność, efektywność i bezpieczeństwo cloud

CiscoFirma Cisco zaprezentowała nową technologię, która zwiększa efektywność i bezpieczeństwo cloud computing, dzięki czemu informacje mogą być dostarczane natychmiast, z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, do większej liczby odbiorców, urządzeń i miejsc.


Opracowana przez Cisco koncepcja przetwarzania w chmurze łączy wiele sieci - prywatnych, publicznych, hybrydowych i społecznościowych - zapewniając połączenie z każdym urządzeniem mobilnym, komputerem osobistym, tabletem i telewizorem. Chmury, połączone ze sobą w oparciu o architekturę sieci bez granic, są kolejnym etapem ewolucji Internetu.

Nowe rozszerzenia oferty produktów Cisc spełniają trzy podstawowe wymagania przetwarzania w chmurze - wirtualizację centrum przetwarzania danych, wysoką wydajność sieci i bezpieczeństwo - oraz obejmują całą infrastrukturę chmury, od użytkownika końcowego i oddziału terenowego, poprzez sieć aż do centrum przetwarzania.

Rozszerzenia oferty obejmują: Cisco Unified Computing System (Cisco UCS), przełączniki Nexus do centrum przetwarzania danych i chmury, Cisco Wide Area Application Service (WAAS) do optymalizacji wydajności aplikacji i Cisco IronPort Email Security.

Cisco nadal utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie innowacji dla centrów przetwarzania danych wprowadzając nowe rozszerzenia funkcji sieciowych Cisco Unified Computing System: Fabric Interconnects, Virtual Interface Card i nowy moduł obudowy wejścia-wyjścia. Łącznie rozszerzenia te znacznie zwiększają elastyczność, skalowalność i wydajność centrów przetwarzania danych i środowisk przetwarzania w chmurze, opartych na systemie UCS. Dzięki temu firmy osiągają następujące korzyści:
• Poprawa wydajności aplikacji i obsługi raptownego wzrostu obciążenia przez podwojenie przepustowości połączeń z obudową i czterokrotne zwiększenie przepustowości połączeń z serwerem oraz zmniejszenie o 40% całkowitego opóźnienia.
• Zwiększenie gęstości ruchu przez podwojenie przepustowości przełączania infrastruktury centrum przetwarzania danych.
• Większa elastyczność infrastruktury i obsługa struktur konwergentnych dzięki zunifikowanym portom. Każdy zunifikowany port do połączeń w infrastrukturze może być zdefiniowany jako port typu Ethernet, Fibre Channel lub Fibre Channel over Ethernet (FCoE).
• Zwiększenie gęstości obciążenia maszyn wirtualnych przez podwojenie liczby interfejsów wirtualnych.

UCS Manager, który zarządza całą konfiguracją systemu i operacjami dotyczącymi zarówno serwerów UCS typu blade, jak i stelażowymi, zapewnia solidny i otwarty interfejs programowania umożliwiający integrację z innymi programami do zarządzania. Cisco wprowadza VMware vCenter do zarządzania rozwiązaniem Cisco Unified Computing System i UCS Express w ruterach ISR (Cisco Integrated Services Routers), jednolitą platformę zarządzania wirtualizacją, która umożliwia działom informatycznym zarządzanie, szybką obsługę i konfigurację całego, zwirtualizowanego środowiska informatycznego w oddziałach terenowych i centrum przetwarzania danych. Umożliwi to klientom obniżenie kosztów operacyjnych, zwiększenie stopnia automatyzacji operacyjnej oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa.
 
Cisco Unified Computing System łączy wydajność obliczeniową, sieć, dostęp do pamięci masowej  i zasoby wirtualizacji w jednym energooszczędnym systemie. W czasie krótszym niż dwa lata Cisco Unified Computing System został wdrożony przez ponad 5400 klientów z różnych branż i z różnymi typami obciążenia, stał się więc jednym z najpopularniejszych na świecie rozwiązań do budowy chmur prywatnych i publicznych.

Optymalizacja wydajności aplikacji pod kątem przetwarzania w chmurze i przesyłania wideo Firma Cisco wprowadziła innowacje w serii produktów WAAS. Poprawiają one wydajność tradycyjnych i nowych aplikacji, takich jak oprogramowanie jako usługa (SaaS), wirtualne pulpity i przesyłanie wysokiej jakości wideo sieciami WAN. 
 
„Wirtualizacja, wydajność i bezpieczeństwo to trzy najważniejsze wymagania związane z tworzeniem i wykorzystywaniem chmur. Przy wzroście liczby i zróżnicowania chmur możliwość spełnienia tych wymagań z wykorzystaniem wspólnej, jednolitej platformy - czyli sieci - pozwoli firmom z różnych branż na bardziej dynamiczne i bezpieczne komunikowanie się i uzyskiwanie dostępu do informacji zarówno w ich własnych, jak i w innych chmurach, w zależności od potrzeb. Dzisiejsze technologie firmy Cisco to najnowszy krok w realizacji jej strategii pomagania klientom w efektywnym i bezpiecznym tworzeniu i użytkowaniu chmur. Potwierdzają one podstawowe założenie, że sieć powoduje powstawanie chmur” - powiedział Lew Tucker, dyrektor ds. technicznych działu przetwarzania w chmurze w firmie Cisco.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja