Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco zwiększa wydajność, efektywność i bezpieczeństwo cloud

CiscoFirma Cisco zaprezentowała nową technologię, która zwiększa efektywność i bezpieczeństwo cloud computing, dzięki czemu informacje mogą być dostarczane natychmiast, z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, do większej liczby odbiorców, urządzeń i miejsc.


Opracowana przez Cisco koncepcja przetwarzania w chmurze łączy wiele sieci - prywatnych, publicznych, hybrydowych i społecznościowych - zapewniając połączenie z każdym urządzeniem mobilnym, komputerem osobistym, tabletem i telewizorem. Chmury, połączone ze sobą w oparciu o architekturę sieci bez granic, są kolejnym etapem ewolucji Internetu.

Nowe rozszerzenia oferty produktów Cisc spełniają trzy podstawowe wymagania przetwarzania w chmurze - wirtualizację centrum przetwarzania danych, wysoką wydajność sieci i bezpieczeństwo - oraz obejmują całą infrastrukturę chmury, od użytkownika końcowego i oddziału terenowego, poprzez sieć aż do centrum przetwarzania.

Rozszerzenia oferty obejmują: Cisco Unified Computing System (Cisco UCS), przełączniki Nexus do centrum przetwarzania danych i chmury, Cisco Wide Area Application Service (WAAS) do optymalizacji wydajności aplikacji i Cisco IronPort Email Security.

Cisco nadal utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie innowacji dla centrów przetwarzania danych wprowadzając nowe rozszerzenia funkcji sieciowych Cisco Unified Computing System: Fabric Interconnects, Virtual Interface Card i nowy moduł obudowy wejścia-wyjścia. Łącznie rozszerzenia te znacznie zwiększają elastyczność, skalowalność i wydajność centrów przetwarzania danych i środowisk przetwarzania w chmurze, opartych na systemie UCS. Dzięki temu firmy osiągają następujące korzyści:
• Poprawa wydajności aplikacji i obsługi raptownego wzrostu obciążenia przez podwojenie przepustowości połączeń z obudową i czterokrotne zwiększenie przepustowości połączeń z serwerem oraz zmniejszenie o 40% całkowitego opóźnienia.
• Zwiększenie gęstości ruchu przez podwojenie przepustowości przełączania infrastruktury centrum przetwarzania danych.
• Większa elastyczność infrastruktury i obsługa struktur konwergentnych dzięki zunifikowanym portom. Każdy zunifikowany port do połączeń w infrastrukturze może być zdefiniowany jako port typu Ethernet, Fibre Channel lub Fibre Channel over Ethernet (FCoE).
• Zwiększenie gęstości obciążenia maszyn wirtualnych przez podwojenie liczby interfejsów wirtualnych.

UCS Manager, który zarządza całą konfiguracją systemu i operacjami dotyczącymi zarówno serwerów UCS typu blade, jak i stelażowymi, zapewnia solidny i otwarty interfejs programowania umożliwiający integrację z innymi programami do zarządzania. Cisco wprowadza VMware vCenter do zarządzania rozwiązaniem Cisco Unified Computing System i UCS Express w ruterach ISR (Cisco Integrated Services Routers), jednolitą platformę zarządzania wirtualizacją, która umożliwia działom informatycznym zarządzanie, szybką obsługę i konfigurację całego, zwirtualizowanego środowiska informatycznego w oddziałach terenowych i centrum przetwarzania danych. Umożliwi to klientom obniżenie kosztów operacyjnych, zwiększenie stopnia automatyzacji operacyjnej oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa.
 
Cisco Unified Computing System łączy wydajność obliczeniową, sieć, dostęp do pamięci masowej  i zasoby wirtualizacji w jednym energooszczędnym systemie. W czasie krótszym niż dwa lata Cisco Unified Computing System został wdrożony przez ponad 5400 klientów z różnych branż i z różnymi typami obciążenia, stał się więc jednym z najpopularniejszych na świecie rozwiązań do budowy chmur prywatnych i publicznych.

Optymalizacja wydajności aplikacji pod kątem przetwarzania w chmurze i przesyłania wideo Firma Cisco wprowadziła innowacje w serii produktów WAAS. Poprawiają one wydajność tradycyjnych i nowych aplikacji, takich jak oprogramowanie jako usługa (SaaS), wirtualne pulpity i przesyłanie wysokiej jakości wideo sieciami WAN. 
 
„Wirtualizacja, wydajność i bezpieczeństwo to trzy najważniejsze wymagania związane z tworzeniem i wykorzystywaniem chmur. Przy wzroście liczby i zróżnicowania chmur możliwość spełnienia tych wymagań z wykorzystaniem wspólnej, jednolitej platformy - czyli sieci - pozwoli firmom z różnych branż na bardziej dynamiczne i bezpieczne komunikowanie się i uzyskiwanie dostępu do informacji zarówno w ich własnych, jak i w innych chmurach, w zależności od potrzeb. Dzisiejsze technologie firmy Cisco to najnowszy krok w realizacji jej strategii pomagania klientom w efektywnym i bezpiecznym tworzeniu i użytkowaniu chmur. Potwierdzają one podstawowe założenie, że sieć powoduje powstawanie chmur” - powiedział Lew Tucker, dyrektor ds. technicznych działu przetwarzania w chmurze w firmie Cisco.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum