Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft i SUSE przedłużają umowę o współpracy

SUSE MicrosoftMicrosoft i SUSE, firma stanowiąca wraz z Novellem niezależny dział holdingu Attachmate Group Inc., poinformowały o przedłużeniu o kolejne cztery lata umowy zawartej przez firmy Microsoft i Novell niemal pięć lat temu.


Umowa dotyczy współpracy w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej systemów Windows i Linux oraz wsparciu technicznym.

Zgodnie z nową umową, zawartą na okres do 1 stycznia 2016 r., Microsoft zainwestuje 100 milionów USD w nowe certyfikaty SUSE Linux Enterprise dla klientów otrzymujących od SUSE pomoc techniczną w sprawach systemu Linux.

Wobec ewolucji środowisk informatycznych w kierunku modelu konsumenckiego, technologii cloud computing i postępującej automatyzacji, pojawiło się oczekiwanie, że stanowiące ich podstawę rozwiązania pochodzące od różnych dostawców będą ze sobą współpracować. Dlatego współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej stała się dla branży wzorem do naśladowania.

Dzięki porozumieniu z Microsoft, firma SUSE zapewnia też klientom możliwość konsolidacji pomocy technicznej w sprawach systemu Linux dzięki ofercie abonamentu wsparcia dla systemów SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux i dystrybucji społecznościowych, takich jak CentOS.

Współpraca firm Microsoft i SUSE stwarza również atrakcyjne możliwości dla partnerów, których klienci zainteresowani są zapewnieniem maksymalnej zgodności interoperacyjnej rozwiązań. Firmy takie jak Dell Inc. czerpią z niej korzyści zarówno jako klient, jak i jako reseller rozwiązań Microsoft i SUSE.

„Program rozszerzonego wsparcia będący efektem współpracy firm Microsoft i SUSE ułatwił wielu naszym klientom standaryzację w oparciu o system SUSE jako zoptymalizowanego gościa w środowisku wirtualizacyjnym Hyper-V, a także zapewnił im ekonomiczną pomoc techniczną dla dystrybucji innych niż SUSE, takich jak Red Hat” - mówi James Largotta, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie BridgeWays, będącej niezależnym dostawcą oprogramowania do zarządzania, które rozszerza wieloplatformowe możliwości Microsoft System Center. „Współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zgodności interoperacyjnej daje efekty komplementarne do tego, co robimy, zwłaszcza wobec rosnącej popularności prywatnych środowisk typu cloud.”

Firmy Microsoft i SUSE stworzyły pomost między światami oprogramowania open source i oprogramowania tworzonego w zamkniętych zespołach. W miarę rozwoju współpracy, obie firmy będą dążyć do uzyskania maksymalnej zgodności, wspierając jednocześnie własne rozwiązania.

"Współpraca z SUSE nie tylko obecnie zapewnia klientom korzyści, ale daje solidny fundament na jutro. Nasze zaangażowanie po stronie technicznej, znakomita oferta wsparcia świadczonego przez SUSE i wzajemne poszanowanie własności intelektualnej dają gwarancję długotrwałych korzyści użytkownikom heterogenicznych środowisk informatycznych i środowisk typu cloud" - mówi Sandy Gupta, dyrektor generalny Open Solutions Group w firmie Microsoft.

"Przedłużenie umowy o współpracy z firmą Microsoft jest dla nas źródłem dużej satysfakcji. Współpraca w zapewnianiu klientom maksymalnych korzyści z eksploatacji heterogenicznych środowisk opartych na systemach Linux i Windows Server stała się źródłem sukcesu. Będziemy w dalszym ciągu współdziałać z firmą Microsoft nad rozwiązaniami, umożliwiającymi naszym wspólnym klientom zarządzanie newralgicznymi obciążeniami w różnorodnych heterogenicznych środowiskach, łącznie z prywatnymi, hybrydowymi i publicznymi środowiskami typu cloud" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnej współpracy i marketingu.

Microsoft i SUSE będą również kontynuować współpracę techniczną nad rozwiązaniami zwiększającymi efektywność pracy w obszarach technologii typu cloud, wirtualizacji i zarządzania. Przykładem może być wieloplatformowe połączenie rozwiązania Microsoft Hyper-V Cloud i SUSE Linux Enterprise Server, umożliwiające sprawną migrację do prywatnej architektury typu cloud. Firmy planują również rozszerzenie Microsoft System Center poprzez integrację z narzędziem SUSE Manager i innymi technologiami, co zapewni sprawniejsze wdrażanie i aktualizację systemu Linux.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja