Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft i SUSE przedłużają umowę o współpracy

SUSE MicrosoftMicrosoft i SUSE, firma stanowiąca wraz z Novellem niezależny dział holdingu Attachmate Group Inc., poinformowały o przedłużeniu o kolejne cztery lata umowy zawartej przez firmy Microsoft i Novell niemal pięć lat temu.


Umowa dotyczy współpracy w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej systemów Windows i Linux oraz wsparciu technicznym.

Zgodnie z nową umową, zawartą na okres do 1 stycznia 2016 r., Microsoft zainwestuje 100 milionów USD w nowe certyfikaty SUSE Linux Enterprise dla klientów otrzymujących od SUSE pomoc techniczną w sprawach systemu Linux.

Wobec ewolucji środowisk informatycznych w kierunku modelu konsumenckiego, technologii cloud computing i postępującej automatyzacji, pojawiło się oczekiwanie, że stanowiące ich podstawę rozwiązania pochodzące od różnych dostawców będą ze sobą współpracować. Dlatego współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej stała się dla branży wzorem do naśladowania.

Dzięki porozumieniu z Microsoft, firma SUSE zapewnia też klientom możliwość konsolidacji pomocy technicznej w sprawach systemu Linux dzięki ofercie abonamentu wsparcia dla systemów SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux i dystrybucji społecznościowych, takich jak CentOS.

Współpraca firm Microsoft i SUSE stwarza również atrakcyjne możliwości dla partnerów, których klienci zainteresowani są zapewnieniem maksymalnej zgodności interoperacyjnej rozwiązań. Firmy takie jak Dell Inc. czerpią z niej korzyści zarówno jako klient, jak i jako reseller rozwiązań Microsoft i SUSE.

„Program rozszerzonego wsparcia będący efektem współpracy firm Microsoft i SUSE ułatwił wielu naszym klientom standaryzację w oparciu o system SUSE jako zoptymalizowanego gościa w środowisku wirtualizacyjnym Hyper-V, a także zapewnił im ekonomiczną pomoc techniczną dla dystrybucji innych niż SUSE, takich jak Red Hat” - mówi James Largotta, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie BridgeWays, będącej niezależnym dostawcą oprogramowania do zarządzania, które rozszerza wieloplatformowe możliwości Microsoft System Center. „Współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zgodności interoperacyjnej daje efekty komplementarne do tego, co robimy, zwłaszcza wobec rosnącej popularności prywatnych środowisk typu cloud.”

Firmy Microsoft i SUSE stworzyły pomost między światami oprogramowania open source i oprogramowania tworzonego w zamkniętych zespołach. W miarę rozwoju współpracy, obie firmy będą dążyć do uzyskania maksymalnej zgodności, wspierając jednocześnie własne rozwiązania.

"Współpraca z SUSE nie tylko obecnie zapewnia klientom korzyści, ale daje solidny fundament na jutro. Nasze zaangażowanie po stronie technicznej, znakomita oferta wsparcia świadczonego przez SUSE i wzajemne poszanowanie własności intelektualnej dają gwarancję długotrwałych korzyści użytkownikom heterogenicznych środowisk informatycznych i środowisk typu cloud" - mówi Sandy Gupta, dyrektor generalny Open Solutions Group w firmie Microsoft.

"Przedłużenie umowy o współpracy z firmą Microsoft jest dla nas źródłem dużej satysfakcji. Współpraca w zapewnianiu klientom maksymalnych korzyści z eksploatacji heterogenicznych środowisk opartych na systemach Linux i Windows Server stała się źródłem sukcesu. Będziemy w dalszym ciągu współdziałać z firmą Microsoft nad rozwiązaniami, umożliwiającymi naszym wspólnym klientom zarządzanie newralgicznymi obciążeniami w różnorodnych heterogenicznych środowiskach, łącznie z prywatnymi, hybrydowymi i publicznymi środowiskami typu cloud" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnej współpracy i marketingu.

Microsoft i SUSE będą również kontynuować współpracę techniczną nad rozwiązaniami zwiększającymi efektywność pracy w obszarach technologii typu cloud, wirtualizacji i zarządzania. Przykładem może być wieloplatformowe połączenie rozwiązania Microsoft Hyper-V Cloud i SUSE Linux Enterprise Server, umożliwiające sprawną migrację do prywatnej architektury typu cloud. Firmy planują również rozszerzenie Microsoft System Center poprzez integrację z narzędziem SUSE Manager i innymi technologiami, co zapewni sprawniejsze wdrażanie i aktualizację systemu Linux.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja