Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft i SUSE przedłużają umowę o współpracy

SUSE MicrosoftMicrosoft i SUSE, firma stanowiąca wraz z Novellem niezależny dział holdingu Attachmate Group Inc., poinformowały o przedłużeniu o kolejne cztery lata umowy zawartej przez firmy Microsoft i Novell niemal pięć lat temu.


Umowa dotyczy współpracy w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej systemów Windows i Linux oraz wsparciu technicznym.

Zgodnie z nową umową, zawartą na okres do 1 stycznia 2016 r., Microsoft zainwestuje 100 milionów USD w nowe certyfikaty SUSE Linux Enterprise dla klientów otrzymujących od SUSE pomoc techniczną w sprawach systemu Linux.

Wobec ewolucji środowisk informatycznych w kierunku modelu konsumenckiego, technologii cloud computing i postępującej automatyzacji, pojawiło się oczekiwanie, że stanowiące ich podstawę rozwiązania pochodzące od różnych dostawców będą ze sobą współpracować. Dlatego współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej stała się dla branży wzorem do naśladowania.

Dzięki porozumieniu z Microsoft, firma SUSE zapewnia też klientom możliwość konsolidacji pomocy technicznej w sprawach systemu Linux dzięki ofercie abonamentu wsparcia dla systemów SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux i dystrybucji społecznościowych, takich jak CentOS.

Współpraca firm Microsoft i SUSE stwarza również atrakcyjne możliwości dla partnerów, których klienci zainteresowani są zapewnieniem maksymalnej zgodności interoperacyjnej rozwiązań. Firmy takie jak Dell Inc. czerpią z niej korzyści zarówno jako klient, jak i jako reseller rozwiązań Microsoft i SUSE.

„Program rozszerzonego wsparcia będący efektem współpracy firm Microsoft i SUSE ułatwił wielu naszym klientom standaryzację w oparciu o system SUSE jako zoptymalizowanego gościa w środowisku wirtualizacyjnym Hyper-V, a także zapewnił im ekonomiczną pomoc techniczną dla dystrybucji innych niż SUSE, takich jak Red Hat” - mówi James Largotta, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie BridgeWays, będącej niezależnym dostawcą oprogramowania do zarządzania, które rozszerza wieloplatformowe możliwości Microsoft System Center. „Współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zgodności interoperacyjnej daje efekty komplementarne do tego, co robimy, zwłaszcza wobec rosnącej popularności prywatnych środowisk typu cloud.”

Firmy Microsoft i SUSE stworzyły pomost między światami oprogramowania open source i oprogramowania tworzonego w zamkniętych zespołach. W miarę rozwoju współpracy, obie firmy będą dążyć do uzyskania maksymalnej zgodności, wspierając jednocześnie własne rozwiązania.

"Współpraca z SUSE nie tylko obecnie zapewnia klientom korzyści, ale daje solidny fundament na jutro. Nasze zaangażowanie po stronie technicznej, znakomita oferta wsparcia świadczonego przez SUSE i wzajemne poszanowanie własności intelektualnej dają gwarancję długotrwałych korzyści użytkownikom heterogenicznych środowisk informatycznych i środowisk typu cloud" - mówi Sandy Gupta, dyrektor generalny Open Solutions Group w firmie Microsoft.

"Przedłużenie umowy o współpracy z firmą Microsoft jest dla nas źródłem dużej satysfakcji. Współpraca w zapewnianiu klientom maksymalnych korzyści z eksploatacji heterogenicznych środowisk opartych na systemach Linux i Windows Server stała się źródłem sukcesu. Będziemy w dalszym ciągu współdziałać z firmą Microsoft nad rozwiązaniami, umożliwiającymi naszym wspólnym klientom zarządzanie newralgicznymi obciążeniami w różnorodnych heterogenicznych środowiskach, łącznie z prywatnymi, hybrydowymi i publicznymi środowiskami typu cloud" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnej współpracy i marketingu.

Microsoft i SUSE będą również kontynuować współpracę techniczną nad rozwiązaniami zwiększającymi efektywność pracy w obszarach technologii typu cloud, wirtualizacji i zarządzania. Przykładem może być wieloplatformowe połączenie rozwiązania Microsoft Hyper-V Cloud i SUSE Linux Enterprise Server, umożliwiające sprawną migrację do prywatnej architektury typu cloud. Firmy planują również rozszerzenie Microsoft System Center poprzez integrację z narzędziem SUSE Manager i innymi technologiami, co zapewni sprawniejsze wdrażanie i aktualizację systemu Linux.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum