Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft i SUSE przedłużają umowę o współpracy

SUSE MicrosoftMicrosoft i SUSE, firma stanowiąca wraz z Novellem niezależny dział holdingu Attachmate Group Inc., poinformowały o przedłużeniu o kolejne cztery lata umowy zawartej przez firmy Microsoft i Novell niemal pięć lat temu.


Umowa dotyczy współpracy w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej systemów Windows i Linux oraz wsparciu technicznym.

Zgodnie z nową umową, zawartą na okres do 1 stycznia 2016 r., Microsoft zainwestuje 100 milionów USD w nowe certyfikaty SUSE Linux Enterprise dla klientów otrzymujących od SUSE pomoc techniczną w sprawach systemu Linux.

Wobec ewolucji środowisk informatycznych w kierunku modelu konsumenckiego, technologii cloud computing i postępującej automatyzacji, pojawiło się oczekiwanie, że stanowiące ich podstawę rozwiązania pochodzące od różnych dostawców będą ze sobą współpracować. Dlatego współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej stała się dla branży wzorem do naśladowania.

Dzięki porozumieniu z Microsoft, firma SUSE zapewnia też klientom możliwość konsolidacji pomocy technicznej w sprawach systemu Linux dzięki ofercie abonamentu wsparcia dla systemów SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux i dystrybucji społecznościowych, takich jak CentOS.

Współpraca firm Microsoft i SUSE stwarza również atrakcyjne możliwości dla partnerów, których klienci zainteresowani są zapewnieniem maksymalnej zgodności interoperacyjnej rozwiązań. Firmy takie jak Dell Inc. czerpią z niej korzyści zarówno jako klient, jak i jako reseller rozwiązań Microsoft i SUSE.

„Program rozszerzonego wsparcia będący efektem współpracy firm Microsoft i SUSE ułatwił wielu naszym klientom standaryzację w oparciu o system SUSE jako zoptymalizowanego gościa w środowisku wirtualizacyjnym Hyper-V, a także zapewnił im ekonomiczną pomoc techniczną dla dystrybucji innych niż SUSE, takich jak Red Hat” - mówi James Largotta, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie BridgeWays, będącej niezależnym dostawcą oprogramowania do zarządzania, które rozszerza wieloplatformowe możliwości Microsoft System Center. „Współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zgodności interoperacyjnej daje efekty komplementarne do tego, co robimy, zwłaszcza wobec rosnącej popularności prywatnych środowisk typu cloud.”

Firmy Microsoft i SUSE stworzyły pomost między światami oprogramowania open source i oprogramowania tworzonego w zamkniętych zespołach. W miarę rozwoju współpracy, obie firmy będą dążyć do uzyskania maksymalnej zgodności, wspierając jednocześnie własne rozwiązania.

"Współpraca z SUSE nie tylko obecnie zapewnia klientom korzyści, ale daje solidny fundament na jutro. Nasze zaangażowanie po stronie technicznej, znakomita oferta wsparcia świadczonego przez SUSE i wzajemne poszanowanie własności intelektualnej dają gwarancję długotrwałych korzyści użytkownikom heterogenicznych środowisk informatycznych i środowisk typu cloud" - mówi Sandy Gupta, dyrektor generalny Open Solutions Group w firmie Microsoft.

"Przedłużenie umowy o współpracy z firmą Microsoft jest dla nas źródłem dużej satysfakcji. Współpraca w zapewnianiu klientom maksymalnych korzyści z eksploatacji heterogenicznych środowisk opartych na systemach Linux i Windows Server stała się źródłem sukcesu. Będziemy w dalszym ciągu współdziałać z firmą Microsoft nad rozwiązaniami, umożliwiającymi naszym wspólnym klientom zarządzanie newralgicznymi obciążeniami w różnorodnych heterogenicznych środowiskach, łącznie z prywatnymi, hybrydowymi i publicznymi środowiskami typu cloud" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnej współpracy i marketingu.

Microsoft i SUSE będą również kontynuować współpracę techniczną nad rozwiązaniami zwiększającymi efektywność pracy w obszarach technologii typu cloud, wirtualizacji i zarządzania. Przykładem może być wieloplatformowe połączenie rozwiązania Microsoft Hyper-V Cloud i SUSE Linux Enterprise Server, umożliwiające sprawną migrację do prywatnej architektury typu cloud. Firmy planują również rozszerzenie Microsoft System Center poprzez integrację z narzędziem SUSE Manager i innymi technologiami, co zapewni sprawniejsze wdrażanie i aktualizację systemu Linux.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum