Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft i SUSE przedłużają umowę o współpracy

SUSE MicrosoftMicrosoft i SUSE, firma stanowiąca wraz z Novellem niezależny dział holdingu Attachmate Group Inc., poinformowały o przedłużeniu o kolejne cztery lata umowy zawartej przez firmy Microsoft i Novell niemal pięć lat temu.


Umowa dotyczy współpracy w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej systemów Windows i Linux oraz wsparciu technicznym.

Zgodnie z nową umową, zawartą na okres do 1 stycznia 2016 r., Microsoft zainwestuje 100 milionów USD w nowe certyfikaty SUSE Linux Enterprise dla klientów otrzymujących od SUSE pomoc techniczną w sprawach systemu Linux.

Wobec ewolucji środowisk informatycznych w kierunku modelu konsumenckiego, technologii cloud computing i postępującej automatyzacji, pojawiło się oczekiwanie, że stanowiące ich podstawę rozwiązania pochodzące od różnych dostawców będą ze sobą współpracować. Dlatego współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej stała się dla branży wzorem do naśladowania.

Dzięki porozumieniu z Microsoft, firma SUSE zapewnia też klientom możliwość konsolidacji pomocy technicznej w sprawach systemu Linux dzięki ofercie abonamentu wsparcia dla systemów SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux i dystrybucji społecznościowych, takich jak CentOS.

Współpraca firm Microsoft i SUSE stwarza również atrakcyjne możliwości dla partnerów, których klienci zainteresowani są zapewnieniem maksymalnej zgodności interoperacyjnej rozwiązań. Firmy takie jak Dell Inc. czerpią z niej korzyści zarówno jako klient, jak i jako reseller rozwiązań Microsoft i SUSE.

„Program rozszerzonego wsparcia będący efektem współpracy firm Microsoft i SUSE ułatwił wielu naszym klientom standaryzację w oparciu o system SUSE jako zoptymalizowanego gościa w środowisku wirtualizacyjnym Hyper-V, a także zapewnił im ekonomiczną pomoc techniczną dla dystrybucji innych niż SUSE, takich jak Red Hat” - mówi James Largotta, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie BridgeWays, będącej niezależnym dostawcą oprogramowania do zarządzania, które rozszerza wieloplatformowe możliwości Microsoft System Center. „Współpraca firm Microsoft i SUSE w dziedzinie zgodności interoperacyjnej daje efekty komplementarne do tego, co robimy, zwłaszcza wobec rosnącej popularności prywatnych środowisk typu cloud.”

Firmy Microsoft i SUSE stworzyły pomost między światami oprogramowania open source i oprogramowania tworzonego w zamkniętych zespołach. W miarę rozwoju współpracy, obie firmy będą dążyć do uzyskania maksymalnej zgodności, wspierając jednocześnie własne rozwiązania.

"Współpraca z SUSE nie tylko obecnie zapewnia klientom korzyści, ale daje solidny fundament na jutro. Nasze zaangażowanie po stronie technicznej, znakomita oferta wsparcia świadczonego przez SUSE i wzajemne poszanowanie własności intelektualnej dają gwarancję długotrwałych korzyści użytkownikom heterogenicznych środowisk informatycznych i środowisk typu cloud" - mówi Sandy Gupta, dyrektor generalny Open Solutions Group w firmie Microsoft.

"Przedłużenie umowy o współpracy z firmą Microsoft jest dla nas źródłem dużej satysfakcji. Współpraca w zapewnianiu klientom maksymalnych korzyści z eksploatacji heterogenicznych środowisk opartych na systemach Linux i Windows Server stała się źródłem sukcesu. Będziemy w dalszym ciągu współdziałać z firmą Microsoft nad rozwiązaniami, umożliwiającymi naszym wspólnym klientom zarządzanie newralgicznymi obciążeniami w różnorodnych heterogenicznych środowiskach, łącznie z prywatnymi, hybrydowymi i publicznymi środowiskami typu cloud" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnej współpracy i marketingu.

Microsoft i SUSE będą również kontynuować współpracę techniczną nad rozwiązaniami zwiększającymi efektywność pracy w obszarach technologii typu cloud, wirtualizacji i zarządzania. Przykładem może być wieloplatformowe połączenie rozwiązania Microsoft Hyper-V Cloud i SUSE Linux Enterprise Server, umożliwiające sprawną migrację do prywatnej architektury typu cloud. Firmy planują również rozszerzenie Microsoft System Center poprzez integrację z narzędziem SUSE Manager i innymi technologiami, co zapewni sprawniejsze wdrażanie i aktualizację systemu Linux.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum