Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed przejmuje Zeus Technology

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności infrastruktury IT, ogłosiła przejęcie Zeus Technology, firmy dostarczającej wydajne, oparte na oprogramowaniu, rozwiązania w zakresie równoważenia obciążenia oraz zarządzania ruchem sieciowym w środowisku wirtualnym oraz w chmurze.

 

Zeus, mający swoją siedzibę w Cambridge w Wielkiej Brytanii, stanie się nową jednostką biznesową Riverbed, zarządzaną przez byłego CEO Zeusa, Jima Darragha. Riverbed ogłosił również przejęcie Aptimize Limited, prywatnego przedsiębiorstwa będącego liderem na rynku optymalizacji zawartości stron internetowych. Przejęcie tych dwóch firm to kamień węgielny strategii asymetrycznej optymalizacji sieci Riverbed.

Zeus jest pionierem opartych na oprogramowaniu urządzeń ADC (application delivery controller) o wysokiej skalowalności. Najwyższej jakości wirtualne rozwiązanie Zeusa vADC zapewnia najwyższą wydajność i wspiera wiodących dostawców hypervisorów, w tym VMware, XEN, HyperV oraz KVM. Rozwiązania Zeus vADC są wykorzystywane przez ponad 1,500 klientów na całym świecie, w tym przez siedem z dziesięciu największych firm telekomunikacyjnych, większość czołowych dostawców usług w chmurze, główne stacje radiowe i telewizyjne, największe koncerny medialne oraz firmy zajmujące się handlem elektronicznym.

“Riverbed to firma zajmująca się poprawą wydajności sieci” - powiedział Jerry Kennelly, prezes Riverbed. “Naszym celem jest opracowanie najszerszego portfolio produktów optymalizujących sieć, tak by móc rozwiązywać jak najwięcej problemów, z którymi borykają się nasi klienci. Przejęcie firmy Zeus znakomicie wpasowuje się w tę strategię. Rozwiązania Zeus odpowiadają potrzebom dzisiejszych klientów, którzy projektują aplikacje tak, aby zapewniały wysoką wydajność w chmurze.”

Dzięki nastawieniu na oprogramowanie Zeus rozwija swoje produkty nieco inaczej niż ma to miejsce w tradycyjnym modelu opartym na sprzęcie. Produkty Zeus vADC są bardziej elastyczne i lepiej sprawdzają się w wirtualnym środowisku. Zeus vADC może migrować pomiędzy różnymi środowiskami oraz jest skalowalny na żądanie. Dodatkowo, ponieważ vADC jest zintegrowany z zestawem aplikacji, organizacje mogą tworzyć skrypty, automatyzować oraz korzystać z vADC w bardziej elastyczny sposób niż jest to możliwe w przypadku podejścia bazującego na sprzęcie. Co więcej, istnieje możliwość integracji symetrycznego i asymetrycznego podejścia do akceleracji sieci celem dostarczenia najlepszego rozwiązania zarówno dla prywatnych, jak i publicznych chmur.

“Według analityków, przez najbliższe cztery lata, rynek wirtualnych ADC zanotuje czterokrotnie wyższy wzrost niż sektor tradycyjnych ADC,” dodaje Kennelly. “Zeus ma doskonałą pozycję na tym rynku a klienci poszukują rozwiązań ADC dedykowanych publicznym i prywatnym chmurom, które są zintegrowane z dostępnym zestawem aplikacji.”

Warunki przejęcia są następujące: Riverbed zapłaci około 111 mln dolarów w gotówce za papiery wartościowe firmy Zeus oraz dodatkowe 30 mln dolarów w momencie spełnienia określonych warunków umowy w przeciągu następnych dwunastu miesięcy. Przewiduje się, że akwizycja osiągnie próg rentowności w drugiej połowie 2011, a wzrost dochodów nastąpi w 2012 roku.

“Riverbed jest silnym graczem na rynku technologicznym i dostarcza sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw na całym świecie” powiedział Darragh. “Akwizycja jest doskonałą synergią naszych technologii, pracowników i strategii. Podzielamy również wizję Riverbed by dostarczać rozwiązania optymalizujące sieć dla wszystkich aplikacji”.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum