Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wyniki finansowe VMware za II kwartał 2011 r.

VMwareVMware, firma specjalista w dziedzinie rozwiązań do wirtualizacji centrów danych i tworzenia chmur obliczeniowych (cloud computing) opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2011 roku.


• Przychody w II kw. wyniosły 921 mln USD, co oznacza wzrost o 37% w porównaniu z II kw. 2010 r. i wzrost o 35% liczony wg stałych kursów walut.
• Zysk operacyjny liczony wg zasad GAAP wyniósł w II kw. 187 mln USD, co oznacza wzrost o 85% w porównaniu z analogicznym okresem 2010 r. Zysk operacyjny liczony wg zasad innych niż GAAP wyniósł w II kw. 291 mln USD, co oznacza wzrost o 56% w porównaniu z II kw. 2010 r.
• Zysk netto w II kw. liczony wg zasad GAAP wyniósł 220 mln USD, co oznacza 0,51 USD na akcję i ekwiwalent akcji, w porównaniu odpowiednio z 75 mln USD i 0,18 USD w II kw. 2010 r. Zysk netto w II kw. liczony wg zasad innych niż GAAP wyniósł 235 mln USD, co oznacza 0,55 USD na akcję i ekwiwalent akcji, w porównaniu odpowiednio ze 142 mln USD i 0,34 USD w II kw. 2010 r.
• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły w II kw. 463 mln USD, co oznacza wzrost o 114% w porównaniu z II kw. 2010 r. Wolne przepływy pieniężne wyniosły w II kw. 443 mln USD, co oznacza wzrost o 91% w porównaniu z II kw. 2010 r.
• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej za dwanaście kolejnych miesięcy wyniosły 1,5 mld USD, co oznacza wzrost o 46%. Wolne przepływy pieniężne za dwanaście kolejnych miesięcy wyniosły 1,6 mld USD, co oznacza wzrost o 56%.
• Wartość środków pieniężnych, ekwiwalentów środków pieniężnych i inwestycji krótkoterminowych na dzień 30 czerwca 2011 r. wyniosła 3,7 mld USD, natomiast przychody przyszłych okresów sięgnęły 2,1 mld USD.

Przychody uzyskane w II kw. 2011 r. w USA wzrosły o 35% w porównaniu z II kw. 2010 r. i osiągnęły wartość 450 mln USD. Przychody w innych krajach wzrosły natomiast o 38% w porównaniu z II kw. 2010 r. i osiągnęły wartość 471 mln USD. Przychody z licencji w II kw. 2011 r. wyniosły 465 mln USD, co oznacza wzrost o 44% w porównaniu z II kw. 2010 r. i wzrost o 40% liczony wg stałych kursów walut. Przychody z usług, w tym usług utrzymania oprogramowania i usług specjalistycznych, wyniosły w II kw. 2011 r. 456 mln USD, co oznacza wzrost o 30% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

„Na wyniki firmy VMware w II kwartale wpłynął wzrost we wszystkich regionach i rekordowy udział zamówień na licencje dla przedsiębiorstw w skali całkowitej liczby zamówień” - powiedział dyrektor finansowy Mark Peek. „Spodziewamy się, że przychody w III kwartale 2011 r. znajdą się w przedziale 915-940 mln USD, co stanowiłoby wzrost r/r o 28-32%. Marża operacyjna liczona wg zasad innych niż GAAP w III kwartale spadnie zapewne o 260-360 punktów bazowych. W całym roku spodziewamy się przychodów na poziomie 3,65-3,75 mld USD, co oznacza wzrost o 28-31% w porównaniu do ubiegłego roku”.

„Solidne wyniki w tym kwartale odzwierciedlają stały wzrost popularności wirtualizacji jako kluczowej technologii w nowej erze rozwiązań cloud computing” - powiedział Paul Maritz, dyrektor generalny VMware. „Firma VMware będzie w dalszym ciągu pomagała klientom w szybszym uzyskaniu efektywności, elastyczności i automatyzacji za pomocą systemu VMware vSphere 5 i pakietu rozwiązań dla środowisk cloud computing”.

Najważniejsze informacje i ostatnie posunięcia strategiczne
• W czerwcu 2011 r. firma VMware zaprezentowała rozwiązanie vFabric 5, zintegrowaną platformę aplikacji stworzoną z myślą o środowiskach wirtualnych i cloud computing.
• W czerwcu 2011 r. firma VMware poinformowała o nawiązaniu nowej współpracy z HP w celu opracowania rozwiązań „pod klucz”, które uproszczą i przyspieszą wirtualizację w przedsiębiorstwach klientów zmierzających w kierunku środowisk cloud computing.
• W lipcu 2011 r. firma VMware zaprezentowała vSphere 5 i kompleksowy pakiet technologii infrastruktury dla środowisk cloud computing.
• W II kwartale firma VMware poinformowała o przejęciu przedsiębiorstw Shavlik Technologies, SlideRocket, SocialCast i Digital Fuel.

Źródło: VMWare
Skomentuj na forum