Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wyniki finansowe VMware za II kwartał 2011 r.

VMwareVMware, firma specjalista w dziedzinie rozwiązań do wirtualizacji centrów danych i tworzenia chmur obliczeniowych (cloud computing) opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2011 roku.


• Przychody w II kw. wyniosły 921 mln USD, co oznacza wzrost o 37% w porównaniu z II kw. 2010 r. i wzrost o 35% liczony wg stałych kursów walut.
• Zysk operacyjny liczony wg zasad GAAP wyniósł w II kw. 187 mln USD, co oznacza wzrost o 85% w porównaniu z analogicznym okresem 2010 r. Zysk operacyjny liczony wg zasad innych niż GAAP wyniósł w II kw. 291 mln USD, co oznacza wzrost o 56% w porównaniu z II kw. 2010 r.
• Zysk netto w II kw. liczony wg zasad GAAP wyniósł 220 mln USD, co oznacza 0,51 USD na akcję i ekwiwalent akcji, w porównaniu odpowiednio z 75 mln USD i 0,18 USD w II kw. 2010 r. Zysk netto w II kw. liczony wg zasad innych niż GAAP wyniósł 235 mln USD, co oznacza 0,55 USD na akcję i ekwiwalent akcji, w porównaniu odpowiednio ze 142 mln USD i 0,34 USD w II kw. 2010 r.
• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły w II kw. 463 mln USD, co oznacza wzrost o 114% w porównaniu z II kw. 2010 r. Wolne przepływy pieniężne wyniosły w II kw. 443 mln USD, co oznacza wzrost o 91% w porównaniu z II kw. 2010 r.
• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej za dwanaście kolejnych miesięcy wyniosły 1,5 mld USD, co oznacza wzrost o 46%. Wolne przepływy pieniężne za dwanaście kolejnych miesięcy wyniosły 1,6 mld USD, co oznacza wzrost o 56%.
• Wartość środków pieniężnych, ekwiwalentów środków pieniężnych i inwestycji krótkoterminowych na dzień 30 czerwca 2011 r. wyniosła 3,7 mld USD, natomiast przychody przyszłych okresów sięgnęły 2,1 mld USD.

Przychody uzyskane w II kw. 2011 r. w USA wzrosły o 35% w porównaniu z II kw. 2010 r. i osiągnęły wartość 450 mln USD. Przychody w innych krajach wzrosły natomiast o 38% w porównaniu z II kw. 2010 r. i osiągnęły wartość 471 mln USD. Przychody z licencji w II kw. 2011 r. wyniosły 465 mln USD, co oznacza wzrost o 44% w porównaniu z II kw. 2010 r. i wzrost o 40% liczony wg stałych kursów walut. Przychody z usług, w tym usług utrzymania oprogramowania i usług specjalistycznych, wyniosły w II kw. 2011 r. 456 mln USD, co oznacza wzrost o 30% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

„Na wyniki firmy VMware w II kwartale wpłynął wzrost we wszystkich regionach i rekordowy udział zamówień na licencje dla przedsiębiorstw w skali całkowitej liczby zamówień” - powiedział dyrektor finansowy Mark Peek. „Spodziewamy się, że przychody w III kwartale 2011 r. znajdą się w przedziale 915-940 mln USD, co stanowiłoby wzrost r/r o 28-32%. Marża operacyjna liczona wg zasad innych niż GAAP w III kwartale spadnie zapewne o 260-360 punktów bazowych. W całym roku spodziewamy się przychodów na poziomie 3,65-3,75 mld USD, co oznacza wzrost o 28-31% w porównaniu do ubiegłego roku”.

„Solidne wyniki w tym kwartale odzwierciedlają stały wzrost popularności wirtualizacji jako kluczowej technologii w nowej erze rozwiązań cloud computing” - powiedział Paul Maritz, dyrektor generalny VMware. „Firma VMware będzie w dalszym ciągu pomagała klientom w szybszym uzyskaniu efektywności, elastyczności i automatyzacji za pomocą systemu VMware vSphere 5 i pakietu rozwiązań dla środowisk cloud computing”.

Najważniejsze informacje i ostatnie posunięcia strategiczne
• W czerwcu 2011 r. firma VMware zaprezentowała rozwiązanie vFabric 5, zintegrowaną platformę aplikacji stworzoną z myślą o środowiskach wirtualnych i cloud computing.
• W czerwcu 2011 r. firma VMware poinformowała o nawiązaniu nowej współpracy z HP w celu opracowania rozwiązań „pod klucz”, które uproszczą i przyspieszą wirtualizację w przedsiębiorstwach klientów zmierzających w kierunku środowisk cloud computing.
• W lipcu 2011 r. firma VMware zaprezentowała vSphere 5 i kompleksowy pakiet technologii infrastruktury dla środowisk cloud computing.
• W II kwartale firma VMware poinformowała o przejęciu przedsiębiorstw Shavlik Technologies, SlideRocket, SocialCast i Digital Fuel.

Źródło: VMWare
Skomentuj na forum