Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware przedstawia VMware vSphere 5 - informacja rozszerzona

VMwareDyrektor generalny VMware, Paul Maritz, zaprezentował VMware vSphere 5 oraz kompleksowy pakiet rozwiązań do budowy infrastruktur cloud computing. VMware vSphere 5 oferuje prawie 200 nowych i rozszerzonych funkcji, które wyznaczają standardy wirtualizacji, zwiększają wydajność i dostępność wszystkich aplikacji o znaczeniu strategicznym oraz automatyzują zarządzanie zasobami centrum danych.


Jak informowaliśmy przed kilkoma godzinami, wraz z prezentacją firma VMware przedstawiła również rozwiązania VMware vShield 5, VMware vCenter Site Recovery Manager 5 i VMware vCloud Director 1.5, które wraz z systemem VMware vSphere 5 umożliwią klientom efektywniejsze wykorzystanie zasobów zwirtualizowanych w środowisku cloud computing.

Przyjrzyjmy się nowej ofercie VMware nieco szerzej niż w poprzednim komunikacie.

VMware vSphere 5: nowoczesna podstawa infrastruktury cloud computing

VMware vSphere jest najczęściej wdrażaną i cieszącą się największym zaufaniem platformą wirtualizacji na świecie. Stanowi podstawę pakietu WMware dla infrastruktur cloud. Została stworzona pod kątem wymagań infrastruktur wirtualnych i środowisk cloud computing. Jest używana przez klientów z różnych sektorów – od wielkich przedsiębiorstw po małe i średnie firmy, a także publicznych dostawców usług cloud computing. Stanowi podstawę infrastruktur wirtualnych stacji roboczych (virtual desktop infrastructure – VDI), których rynek dynamicznie rośnie. Coraz więcej klientów wdraża VMware vSphere jako standardową, strategiczną platformę informatyczną.

"Wirtualizacja przyjęła się już na rynku, jako główna technologia transformacyjna nowej ery w rozwoju technologii informatycznych. System vSphere 5, wraz z pakietem rozwiązań dla infrastruktur cloud computing, umożliwia klientom szybsze wdrożenie wydajniejszego i bardziej zautomatyzowanego modelu chmury. Wprowadza nowe metody zabezpieczania zasobów i zarządzania nimi. Zapewnia firmie większe korzyści z technologii informatycznych" - powiedział Paul Maritz, dyrektor generalny VMware.

Pakiet rozwiązań do infrastruktur cloud computing pomoże firmom w tworzeniu inteligentnych infrastruktur wirtualnych z funkcjami automatyzacji, samoobsługi i bezpieczeństwa. Umożliwi:
Wdrażanie aplikacji o znaczeniu strategicznym - VMware vSphere 5 znacznie zwiększa wydajność
i skalowalność systemu informatycznego, dzięki czemu klient może używać w swoich środowiskach nawet tych aplikacji o znaczeniu strategicznym, które mają największe zapotrzebowanie na zasoby. 
Szybsze reagowanie na nowe wymagania dzięki elastyczności technologii cloud - Pakiet rozwiązań VMware dla infrastruktur cloud computing umożliwia natychmiastowe dołączanie do systemu nowych zasobów i inteligentne zarządzanie bieżącymi operacjami, co znacznie upraszcza nadzorowanie infrastruktury.  
Bezpieczne wdrożenie modelu cloud computing - Zabezpieczenia, znane z  rozwiązań sprzętowych, zostały rozszerzone i wprowadzone w modelu wirtualnym. Są one zarządzane  przy użyciu reguł. Dla klientów oznacza to gwarancję bezpieczeństwa aplikacji i danych niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jak często  są przenoszone pomiędzy różnymi środowiskami cloud - prywatnymi, publicznymi i hybrydowymi.

"Badania przeprowadzone przez firmę analityczną Gartner wykazały, że większość firm uważa wirtualizację x86 za ważny składnik prywatnych środowisk cloud computing opartych na modelu infrastruktury jako usługi (infrastructure-as-a-service). Wiele firm traktuje również x86 VM jako standardową platformę infrastruktury dla nowych aplikacji. Wśród czynników skłaniających do inwestycji w wirtualizację i technologię cloud computing najczęściej wymieniano obniżenie kosztów i zwiększenie prężności działania" - powiedział Chris Wolf, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

VMware vSphere 5 będzie obsługiwać maszyny wirtualne, które są nawet czterokrotnie wydajniejsze niż ich wcześniejsze wersje (mają pamięć do 1 TB i 32 wirtualne procesory). Mogą one przetworzyć  ponad milion operacji we-wy (I/O) na sekundę, co z nawiązką zaspokaja wymagania nawet tych aplikacji, które mają największe zapotrzebowanie na zasoby. VMware vSphere 5 oferuje rozszerzone, a równocześnie uproszczone funkcje wysokiej dostępności (High Availability), które w połączeniu ze zwiększoną wydajnością i skalowalnością maszyn wirtualnych, maksymalizują wydajność i dostępność aplikacji o znaczeniu strategicznym.

VMware vSphere 5 ma trzy nowe, ważne funkcje ułatwiające zarządzanie zasobami centrum przetwarzania danych. Inteligentne zarządzanie regułami umożliwia automatyczną konfigurację typu „set it and forget it” („ustaw i zapomnij”), usprawnia wdrażanie serwerów i zarządzanie pamięcią masową. Użytkownik musi tylko zdefiniować reguły i ustalić parametry operacyjne, resztę zrobi za niego platforma. VMware vSphere 5 oferuje nowe funkcje automatycznego wdrażania (Auto-Deploy), pamięci masowej opartej na profilach (Profile-Driven Storage) i zarządzania wykorzystaniem pamięci masowej (Storage DRS). Jeśli w środowisku klienta działa tysiąc maszyn wirtualnych, to czas potrzebny na administrowanie nimi może ulec skróceniu nawet o cały rok pracy.  

Kompleksowy pakiet rozwiązań do infrastruktur cloud
VMware wprowadza na rynek kompleksowy, oparty na platformie VMware wSphere 5 pakiet technologii, który zapewni klientowi funkcje automatyzacji, samoobsługi i bezpieczeństwa:
VMware vShield 5 - Produkty vShield powstały z myślą o firmach, które miały dotąd obawy co do bezpieczeństwa i kontroli swoich danych i systemów oraz zapewnienia ich zgodności z przepisami
w środowiskach cloud computing. Są to zabezpieczenia środowisk wirtualnych i „chmur” oparte na oprogramowaniu, które można dostosowywać do własnych potrzeb. Nie mają one ograniczeń typowych dla tradycyjnych rozwiązań zabezpieczających. Rozwiązanie vShield 5 oferuje nowe funkcje ochrony danych (Data Security), które umożliwiają szybkie wykrywanie ryzyka wynikającego z braku zabezpieczenia danych wrażliwych, izolowanie aplikacji o różnych poziomach zaufania oraz przenoszenie reguł bezpieczeństwa wraz z danymi i aplikacjami, które są przemieszczane do innych systemów wirtualnych lub publicznych środowisk cloud computing.

VMware vCenter Site Recovery Manager 5 - Jest to rozszerzona wersja sprawdzonego rozwiązania do usuwania skutków awarii. Wprowadzono w niej nowe, wbudowane funkcje replikacji VMware vSphere, które umożliwiają firmie dwukrotne zwiększenie liczby chronionych aplikacji bez zwiększania kosztów,
a ponadto obsługują heterogeniczne konfiguracje pamięci masowej w ośrodku głównym i zapasowym. Nowe funkcje przełączania awaryjnego i planowania migracji ułatwiają organizowanie migracji w celu uniknięcia skutków awarii lub przeprowadzenia planowanych prac związanych z utrzymaniem oraz konsolidację  w centrach przetwarzania.

VMware vCloud Director 1.5 - Rozwiązanie to, oparte na modelu samoobsługowym, umożliwia dostarczanie usług dotyczących infrastruktury ze źródeł wewnętrznych lub zewnętrznych i znacznie przyspiesza konfigurowanie nowych serwerów. Nowe funkcje połączonych klonów (Linked Clone) pozwalają zarządzać zasobami z jednego stanowiska. Skracają czas potrzebny na konfigurację do niespełna 5 sekund i zmniejszają jej koszty nawet o 60%.

VMware przedstawił także VMware vSphere Storage Appliance (oddzielna informacja prasowa) – nowe oprogramowanie dla małych i średnich firm, które oferuje bogaty zestaw funkcji ciągłości biznesowej i automatycznego zarządzania zasobami VMware vSphere, a równocześnie jest znacznie prostsze i tańsze od współużytkowanej pamięci masowej. VMware vSphere Storage Appliance przekształca wewnętrzną pamięć masową serwera we współużytkowaną pulę, co zapewni małym i średnim firmom dostęp do funkcji ciągłości biznesowej i automatyzacji VMware vSphere, takich jak wysoka dostępność (High Availability), vMotion i Distributed Resource Scheduler. 

Pakiet rozwiązań VMware dla infrastruktur cloud computing jest wspierany przez ponad 25 000 partnerów w zakresie technologii, niezależnych producentów oprogramowania, dostawców rozwiązań i usług oraz integratorów systemów, w tym - wszystkich największych na świecie producentów sprzętu komputerowego. W związku z tym, że VMware ciągle podnosi sobie poprzeczkę w dziedzinie wirtualizacji i technologii cloud computing, ta społeczność cały czas się rozwija.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum