Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware przedstawia VMware vSphere 5 - informacja rozszerzona

VMwareDyrektor generalny VMware, Paul Maritz, zaprezentował VMware vSphere 5 oraz kompleksowy pakiet rozwiązań do budowy infrastruktur cloud computing. VMware vSphere 5 oferuje prawie 200 nowych i rozszerzonych funkcji, które wyznaczają standardy wirtualizacji, zwiększają wydajność i dostępność wszystkich aplikacji o znaczeniu strategicznym oraz automatyzują zarządzanie zasobami centrum danych.


Jak informowaliśmy przed kilkoma godzinami, wraz z prezentacją firma VMware przedstawiła również rozwiązania VMware vShield 5, VMware vCenter Site Recovery Manager 5 i VMware vCloud Director 1.5, które wraz z systemem VMware vSphere 5 umożliwią klientom efektywniejsze wykorzystanie zasobów zwirtualizowanych w środowisku cloud computing.

Przyjrzyjmy się nowej ofercie VMware nieco szerzej niż w poprzednim komunikacie.

VMware vSphere 5: nowoczesna podstawa infrastruktury cloud computing

VMware vSphere jest najczęściej wdrażaną i cieszącą się największym zaufaniem platformą wirtualizacji na świecie. Stanowi podstawę pakietu WMware dla infrastruktur cloud. Została stworzona pod kątem wymagań infrastruktur wirtualnych i środowisk cloud computing. Jest używana przez klientów z różnych sektorów – od wielkich przedsiębiorstw po małe i średnie firmy, a także publicznych dostawców usług cloud computing. Stanowi podstawę infrastruktur wirtualnych stacji roboczych (virtual desktop infrastructure – VDI), których rynek dynamicznie rośnie. Coraz więcej klientów wdraża VMware vSphere jako standardową, strategiczną platformę informatyczną.

"Wirtualizacja przyjęła się już na rynku, jako główna technologia transformacyjna nowej ery w rozwoju technologii informatycznych. System vSphere 5, wraz z pakietem rozwiązań dla infrastruktur cloud computing, umożliwia klientom szybsze wdrożenie wydajniejszego i bardziej zautomatyzowanego modelu chmury. Wprowadza nowe metody zabezpieczania zasobów i zarządzania nimi. Zapewnia firmie większe korzyści z technologii informatycznych" - powiedział Paul Maritz, dyrektor generalny VMware.

Pakiet rozwiązań do infrastruktur cloud computing pomoże firmom w tworzeniu inteligentnych infrastruktur wirtualnych z funkcjami automatyzacji, samoobsługi i bezpieczeństwa. Umożliwi:
Wdrażanie aplikacji o znaczeniu strategicznym - VMware vSphere 5 znacznie zwiększa wydajność
i skalowalność systemu informatycznego, dzięki czemu klient może używać w swoich środowiskach nawet tych aplikacji o znaczeniu strategicznym, które mają największe zapotrzebowanie na zasoby. 
Szybsze reagowanie na nowe wymagania dzięki elastyczności technologii cloud - Pakiet rozwiązań VMware dla infrastruktur cloud computing umożliwia natychmiastowe dołączanie do systemu nowych zasobów i inteligentne zarządzanie bieżącymi operacjami, co znacznie upraszcza nadzorowanie infrastruktury.  
Bezpieczne wdrożenie modelu cloud computing - Zabezpieczenia, znane z  rozwiązań sprzętowych, zostały rozszerzone i wprowadzone w modelu wirtualnym. Są one zarządzane  przy użyciu reguł. Dla klientów oznacza to gwarancję bezpieczeństwa aplikacji i danych niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jak często  są przenoszone pomiędzy różnymi środowiskami cloud - prywatnymi, publicznymi i hybrydowymi.

"Badania przeprowadzone przez firmę analityczną Gartner wykazały, że większość firm uważa wirtualizację x86 za ważny składnik prywatnych środowisk cloud computing opartych na modelu infrastruktury jako usługi (infrastructure-as-a-service). Wiele firm traktuje również x86 VM jako standardową platformę infrastruktury dla nowych aplikacji. Wśród czynników skłaniających do inwestycji w wirtualizację i technologię cloud computing najczęściej wymieniano obniżenie kosztów i zwiększenie prężności działania" - powiedział Chris Wolf, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

VMware vSphere 5 będzie obsługiwać maszyny wirtualne, które są nawet czterokrotnie wydajniejsze niż ich wcześniejsze wersje (mają pamięć do 1 TB i 32 wirtualne procesory). Mogą one przetworzyć  ponad milion operacji we-wy (I/O) na sekundę, co z nawiązką zaspokaja wymagania nawet tych aplikacji, które mają największe zapotrzebowanie na zasoby. VMware vSphere 5 oferuje rozszerzone, a równocześnie uproszczone funkcje wysokiej dostępności (High Availability), które w połączeniu ze zwiększoną wydajnością i skalowalnością maszyn wirtualnych, maksymalizują wydajność i dostępność aplikacji o znaczeniu strategicznym.

VMware vSphere 5 ma trzy nowe, ważne funkcje ułatwiające zarządzanie zasobami centrum przetwarzania danych. Inteligentne zarządzanie regułami umożliwia automatyczną konfigurację typu „set it and forget it” („ustaw i zapomnij”), usprawnia wdrażanie serwerów i zarządzanie pamięcią masową. Użytkownik musi tylko zdefiniować reguły i ustalić parametry operacyjne, resztę zrobi za niego platforma. VMware vSphere 5 oferuje nowe funkcje automatycznego wdrażania (Auto-Deploy), pamięci masowej opartej na profilach (Profile-Driven Storage) i zarządzania wykorzystaniem pamięci masowej (Storage DRS). Jeśli w środowisku klienta działa tysiąc maszyn wirtualnych, to czas potrzebny na administrowanie nimi może ulec skróceniu nawet o cały rok pracy.  

Kompleksowy pakiet rozwiązań do infrastruktur cloud
VMware wprowadza na rynek kompleksowy, oparty na platformie VMware wSphere 5 pakiet technologii, który zapewni klientowi funkcje automatyzacji, samoobsługi i bezpieczeństwa:
VMware vShield 5 - Produkty vShield powstały z myślą o firmach, które miały dotąd obawy co do bezpieczeństwa i kontroli swoich danych i systemów oraz zapewnienia ich zgodności z przepisami
w środowiskach cloud computing. Są to zabezpieczenia środowisk wirtualnych i „chmur” oparte na oprogramowaniu, które można dostosowywać do własnych potrzeb. Nie mają one ograniczeń typowych dla tradycyjnych rozwiązań zabezpieczających. Rozwiązanie vShield 5 oferuje nowe funkcje ochrony danych (Data Security), które umożliwiają szybkie wykrywanie ryzyka wynikającego z braku zabezpieczenia danych wrażliwych, izolowanie aplikacji o różnych poziomach zaufania oraz przenoszenie reguł bezpieczeństwa wraz z danymi i aplikacjami, które są przemieszczane do innych systemów wirtualnych lub publicznych środowisk cloud computing.

VMware vCenter Site Recovery Manager 5 - Jest to rozszerzona wersja sprawdzonego rozwiązania do usuwania skutków awarii. Wprowadzono w niej nowe, wbudowane funkcje replikacji VMware vSphere, które umożliwiają firmie dwukrotne zwiększenie liczby chronionych aplikacji bez zwiększania kosztów,
a ponadto obsługują heterogeniczne konfiguracje pamięci masowej w ośrodku głównym i zapasowym. Nowe funkcje przełączania awaryjnego i planowania migracji ułatwiają organizowanie migracji w celu uniknięcia skutków awarii lub przeprowadzenia planowanych prac związanych z utrzymaniem oraz konsolidację  w centrach przetwarzania.

VMware vCloud Director 1.5 - Rozwiązanie to, oparte na modelu samoobsługowym, umożliwia dostarczanie usług dotyczących infrastruktury ze źródeł wewnętrznych lub zewnętrznych i znacznie przyspiesza konfigurowanie nowych serwerów. Nowe funkcje połączonych klonów (Linked Clone) pozwalają zarządzać zasobami z jednego stanowiska. Skracają czas potrzebny na konfigurację do niespełna 5 sekund i zmniejszają jej koszty nawet o 60%.

VMware przedstawił także VMware vSphere Storage Appliance (oddzielna informacja prasowa) – nowe oprogramowanie dla małych i średnich firm, które oferuje bogaty zestaw funkcji ciągłości biznesowej i automatycznego zarządzania zasobami VMware vSphere, a równocześnie jest znacznie prostsze i tańsze od współużytkowanej pamięci masowej. VMware vSphere Storage Appliance przekształca wewnętrzną pamięć masową serwera we współużytkowaną pulę, co zapewni małym i średnim firmom dostęp do funkcji ciągłości biznesowej i automatyzacji VMware vSphere, takich jak wysoka dostępność (High Availability), vMotion i Distributed Resource Scheduler. 

Pakiet rozwiązań VMware dla infrastruktur cloud computing jest wspierany przez ponad 25 000 partnerów w zakresie technologii, niezależnych producentów oprogramowania, dostawców rozwiązań i usług oraz integratorów systemów, w tym - wszystkich największych na świecie producentów sprzętu komputerowego. W związku z tym, że VMware ciągle podnosi sobie poprzeczkę w dziedzinie wirtualizacji i technologii cloud computing, ta społeczność cały czas się rozwija.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja