Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Quest Software rozszerza ofertę rozwiązań do wirtualizacji

QuestFirma Quest Software rozszerzyła ofertę rozwiązań do wirtualizacji o dwa rozwiązania: Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) i Quest Virtual Infrastructure Assurance, przeznaczone do kompleksowej ochrony i zarządzania wirtualizacją środowisk VMware.


Coraz więcej firm decyduje się na wirtualizację serwerów i aplikacji krytycznych, poszukując jednocześnie sposobów na zapewnienie optymalnego i rentownego funkcjonowania wirtualnych środowisk. W odpowiedzi na te potrzeby, Quest Software wprowadził dwa nowe pakiety: Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) i Quest Virtual Infrastructure Assurance, narzędzia do ochrony danych i zarządzania środowiskiem wirtualnym.

Pakiet Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) to kompleksowa oferta rozwiązań do ochrony danych środowisk VMware. Narzędzia wchodzące w skład TVDP dostarczają pełną ochronę całej infrastruktury VMware, w tym kluczowych aplikacji Microsoft (SQL Server, Exchange, Active Directory, SharePoint) oraz umożliwiają szybkie odzyskiwanie danych. Zapewnienie przez TVDP najwyższego poziomu ochrony maszyn wirtualnych, plików i krytycznych aplikacji pozwoli organizacjom szybciej i pewniej wprowadzać wirtualizację środowiska IT oraz wpłynie na optymalizację ich funkcjonowania.

"Wirtualizacja staje się coraz bardziej powszechna. Klienci rozszerzający wirtualne środowisko o krytyczne aplikacje i inne komponenty infrastruktury informatycznej muszą mieć pewność, że narzędzia do ochrony danych i zarządzania, które posiadają, zapewnią im maksymalną ochronę i wydajność. Nowe pakiety Quest Software to zestawy narzędzi do kompleksowego zarządzania środowiskiem wirtualnym, których klienci potrzebują, aby rozbudowywać ich wirtualne środowiska i wydajnie zarządzać nimi, a w dodatku dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie" - powiedział Carl Eberling, wiceprezes i dyrektor generalny, Virtualization Management and Monitoring, Quest Software.

Pakiet Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) dostępny jest w dwóch edycjach:
•TVDP Standard Edition zawiera Quest vRanger Pro, Quest Recovery Manager for Active Directory, Quest Recovery Manager for Exchange i Quest Recovery Manager for SharePoint.
•TVDP Database Edition zawiera wszystkie narzędzia wersji Standard oraz dodatkowo LiteSpeed for SQL Server.
Pakiet Quest Virtual Infrastructure Assurance zapewnia bardzo rozbudowane możliwości monitorowania oraz zarządzania storage i siecią. Oferuje szczegółowe monitorowanie zajętości przestrzeni dyskowych oraz pozwala szybko zidentyfikować problemy z wydajnością, które mają wpływ na środowisko wirtualne.

Virtual Infrastructure Assurance zawiera:
•vFoglight Pro - narzędzie do zarządzania środowiskiem wirtualnym, które zapewnia monitorowanie wydajności, zarządzanie dostępnością i planowanie zajętości oraz dodatkowe rozwiązania:
•vFoglight Storage - monitoruje fizyczne zasoby dyskowe serwerów wirtualnych;
•Foglight Network Management System (NMS) - poprawia wydajność sieci w fizycznych i wirtualnych infrastrukturach.
•vOptimizer - optymalizuje wykorzystanie przestrzeni dyskowych maszyn wirtualnych i poprawia wydajność środowiska.

Źródło: Quest
Skomentuj na forum