Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Raport IDC - przyrost danych szybszy, niż wynikałoby to z prawa Moore'a

Raport badanieEMC podała wyniki badania IDC Digital Universe, "Extracting Value from Chaos", wg którego ilość informacji na świecie wzrasta przeszło dwukrotnie co dwa lata. W 2011 r. zostanie utworzonych i zreplikowanych 1,8 zetabajtów - jest to wzrost szybszy, niżby to wynikało z prawa Moore’a.


Ogromny wzrost liczby serwerów oraz ilości zarządzanych danych i plików nie idzie w parze ze wzrostem zasobów kadrowych. IDC zwraca uwagę, że kwalifikacje, doświadczenie i liczba pracowników mających zarządzać tym zalewem danych nie są wystarczające we wszystkich obszarach wzrostu. W okresie najbliższej dekady (do 2020 r.) działy informatyczne na całym świecie znajdą się w następującej sytuacji:
• 10-krotny wzrost liczby serwerów (wirtualnych i fizycznych);
• 50-krotny wzrost ilości informacji, którymi trzeba zarządzać;
• 75-krotny wzrost liczby plików lub kontenerów zawierających informacje w cyfrowym wszechświecie - jest on większy od samego przyrostu informacji z powodu upowszechnienia systemów wbudowanych, takich jak czujniki w odzieży, mostach, urządzeniach medycznych itd.;
• 1,5-krotny wzrost liczby wykwalifikowanych informatyków do zarządzania tym wszystkim.

W kategoriach ilościowych 1,8 zetabajta jest równoważne następującym odpowiednikom:
• Każdy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych wysyła ciągle 3 wiadomości tweet na minutę przez 26 976 lat.
• Każda osoba na świecie ma codziennie ponad 215 milionów skanów MRI wysokiej rozdzielczości
• Ponad 200 miliardów dwugodzinnych filmów HD - obejrzenie wszystkich zajęłoby jednej osobie 47 milionów lat (gdyby je oglądała przez całą dobę).
• Ta ilość informacji zapełniłaby 57,5 miliarda urządzeń Apple iPad z pamięcią 32 GB. Z tylu iPadów można by:
- zbudować Wielki Mur Chiński o dwukrotnie większej średniej wysokości niż oryginał;   
- zbudować mur o wysokości 6 m wokół Ameryki Południowej;
- zbudować górę 25 razy wyższą niż Fuji.

Najważniejsze wnioski z badania:
• Nowe narzędzia do zbierania, wyszukiwania, odkrywania i analizy mogą ułatwić przedsiębiorstwom wgląd w ich dane nieusystematyzowane, które stanowią ponad 90% cyfrowego wszechświata.
• Dostępne są nowe narzędzia do zarządzania pamięcią masową zmniejszające koszty przechowywania danych w cyfrowym wszechświecie, takie jak deduplikacja, automatyczne zarządzanie warstwami i wirtualizacja.
• Rozwiązania do przetwarzania w chmurze - publicznej i prywatnej lub hybrydowej (która jest połączeniem obydwu typów) - umożliwiają przedsiębiorstwom osiąganie efektu skali oraz zwiększenie szybkości reagowania i elastyczności w porównaniu z tradycyjnymi środowiskami informatycznymi.
• Przetwarzanie w chmurze pozwala korzystać z rozwiązań typu IT-as-a-Service (IaaS). W połączeniu ze zjawiskiem Big Data stwarza to dla przedsiębiorstw coraz silniejszą motywację do korzystania z zewnętrznych usług informatycznych zamiast inwestowania we własną infrastrukturę. 
• Powiększanie się cyfrowego wszechświata w dalszym ciągu wyprzedza wzrost pojemności pamięci masowej. Należy jednak pamiętać, że jeden gigabajt przechowywanych treści może generować petabajt lub więcej danych tymczasowych, które na ogół nie są przechowywane (np. sygnały telewizji cyfrowej wykorzystywane tylko w trakcie oglądania, lub głos, który jest przetwarzany na sygnał cyfrowy w sieci szkieletowej w czasie trwania połączenia).
• Mniej niż jedna trzecia informacji w cyfrowym wszechświecie jest przynajmniej w minimalnym stopniu chroniona; tylko mniej więcej połowa informacji, które powinny być objęte ochroną, jest chroniona.

Digital Universe jest badaniem wykonywanym co roku, już od pięciu lat i obejmuje pomiary oraz prognozy ilości informacji cyfrowych tworzonych i kopiowanych w okresie rocznym oraz analizy skutków dla osób prywatnych, przedsiębiorstw i specjalistów w dziedzinie informatyki.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum