Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Beta wersja System Center Orchestrator 2012 dostępna

MicrosoftW witrynie Microsoft Download Center opublikowano wersję testową System Center Orchestrator 2012, rozwiązania do automatyzacji i optymalizacji wirtualnej infrastruktury bazującej na hypervisorze Microsoft Hyper-V, usprawniającego tym samym budowę prywatnych chmur obliczeniowych.


System Center Orchestrator opiera się na technologii kanadyjskiej firmy Opalis, przejętej przez Microsoft w grudniu 2009 roku.

W marcu 2010 r. Louise Johns, Product Marketing Manager zespołu System Center, poinformowała na blogu produktowym o planach integracji Opalis z poszczególnymi produktami z rodziny System Center.

Wydanie wersji testowej zostało zaanonsowane przed miesiącem, kiedy to Microsoft poinformował o integracji kodu Opalis ze swoją bazą kodową, w celu dostosowania do specyfikacji Microsoft Common Engineering Criteria (CEC).

System Center Orchestrator umożliwia automatyzację procesów zachodzących w infrastrukturze IT oraz rozwiązaniach klasy Run Book Automation (RBA). Poszerzając skład rozwiązań rodziny System Center, rozszerzy jej możliwości o definiowanie, budowę, orkiestrację, zarządzanie i raportowanie przepływów informacji pomiędzy elementami infrastruktury zwirtualizowanej.

Rozwiązanie w znacznym stopniu usprawni zarządzanie środowiskami heterogenicznymi, podniesie poziom niezawodności usług oraz przyczyni się do zmniejszenia liczby instrukcji i zadań podatnych na błędy.

Wersję beta System Center Orchestrator 2012 pobrać można z tej strony. Osoby chcące przyłączyć się do grupy testerów w celu wymiany poglądów i spostrzeżeń mogą tego dokonać poprze witrynę Microsoft Connect.

Wersja finalna rozwiązania ma się ukazać się na przełomie 2011/2012.

Źródło: System Center Team Blog
Skomentuj na forum