Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Beta wersja System Center Orchestrator 2012 dostępna

MicrosoftW witrynie Microsoft Download Center opublikowano wersję testową System Center Orchestrator 2012, rozwiązania do automatyzacji i optymalizacji wirtualnej infrastruktury bazującej na hypervisorze Microsoft Hyper-V, usprawniającego tym samym budowę prywatnych chmur obliczeniowych.


System Center Orchestrator opiera się na technologii kanadyjskiej firmy Opalis, przejętej przez Microsoft w grudniu 2009 roku.

W marcu 2010 r. Louise Johns, Product Marketing Manager zespołu System Center, poinformowała na blogu produktowym o planach integracji Opalis z poszczególnymi produktami z rodziny System Center.

Wydanie wersji testowej zostało zaanonsowane przed miesiącem, kiedy to Microsoft poinformował o integracji kodu Opalis ze swoją bazą kodową, w celu dostosowania do specyfikacji Microsoft Common Engineering Criteria (CEC).

System Center Orchestrator umożliwia automatyzację procesów zachodzących w infrastrukturze IT oraz rozwiązaniach klasy Run Book Automation (RBA). Poszerzając skład rozwiązań rodziny System Center, rozszerzy jej możliwości o definiowanie, budowę, orkiestrację, zarządzanie i raportowanie przepływów informacji pomiędzy elementami infrastruktury zwirtualizowanej.

Rozwiązanie w znacznym stopniu usprawni zarządzanie środowiskami heterogenicznymi, podniesie poziom niezawodności usług oraz przyczyni się do zmniejszenia liczby instrukcji i zadań podatnych na błędy.

Wersję beta System Center Orchestrator 2012 pobrać można z tej strony. Osoby chcące przyłączyć się do grupy testerów w celu wymiany poglądów i spostrzeżeń mogą tego dokonać poprze witrynę Microsoft Connect.

Wersja finalna rozwiązania ma się ukazać się na przełomie 2011/2012.

Źródło: System Center Team Blog
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja