Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe modele Riverbed Whitewater dla MŚP

RiverbedRiverbed Technology wprowadziła na rynek trzy modele akceleratorów dostępu do danych w chmurze - Riverbed Whitewater. Nowe urządzenia pozwalają małym i średnim przedsiębiorstwom, korzystać z zalet przechowywania danych w chmurze obliczeniowej (cloud computing).


Nowe modele Whitewater 510 i 710 zostały specjalnie zaprojektowane dla małych i średnich firm, podczas gdy model Whitewater 2010 stworzono na potrzeby średnich przedsiębiorstw oraz do zastosowania w konkretnych obszarach działalności dużych przedsiębiorstw. Umożliwiają redukcję obciążeń operacyjnych, kosztów oraz stopnia skomplikowania operacji, które wiążą się z korzystaniem z chmury publicznej (public cloud). Oprócz fizycznych urządzeń do przechowywania i ochrony danych w chmurze, Riverbed oferuje również ich wirtualną wersję.

"Wiele organizacji boryka się z rosnącymi w zawrotnym tempie zasobami danych w środowiskach IT, więc możliwość przechowywania danych w chmurze jest dla nich atrakcyjną opcją. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą szybko i sprawnie dodać funkcje ochrony danych i, w zależności od potrzeb, płacić jedynie za ich przechowywanie bez konieczności inwestowania i zarządzania drugorzędnym centrum danych. W miarę wzrostu przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z wirtualizacji serwerów oraz wdrażają inne strategiczne inicjatywy w obszarze IT. W efekcie szybki przyrost danych oraz ich ilość są sporym wyzwaniem w zakresie strategii ochrony danych. Najnowsze produkty Whitewater oferują rozwiązania, które pomagają firmom skrócić czas odzyskiwania danych, obniżyć koszty tworzenia kopii zapasowych oraz usprawnić procesy disaster recovery (DR)" - powiedział Bob Laliberte, starszy analityk w Enterprise Strategy Group.

Urządzenia Whitewater pozwalają w bezpieczny sposób optymalizować proces tworzenia kopii zapasowych, a tym samym korzystać z takich zalet chmury jak: redukcja kosztów, elastyczność, skalowalność oraz brak konieczności wprowadzania zmian w istniejącej infrastrukturze. Akceleratory Whitewater zapewniają szybki dostęp do usług w chmurze oferowanych przez głównych dostawców, gwarantują wydajność na poziomie lokalnym oraz oferują powszechne narzędzia do odzyskiwania danych. Wraz z wprowadzeniem nowych modeli urządzeń Whitewater - 510, 710 i 2010 - wiele przedsiębiorstw może znacznie ograniczyć wymagania związane z przechowywaniem i odzyskiwaniem danych dzięki wykorzystaniu możliwości chmury.

Akceleratory dostępu do danych w chmurze Whitewater deduplikują, kompresują i szyfrują dane kopii zapasowych przed przeniesieniem ich do lokalnej pamięci podręcznej i przyspieszają ich transfer na chmurę. Dzięki temu pracownicy odpowiedzialni za tworzenie kopii zapasowych nie muszą już spędzać tak wiele czasu przy zarządzaniu infrastrukturą taśm. W przypadku awarii, kopia danych znajdująca się na chmurze może być odtworzona w dowolnej lokalizacji zapewniając solidne rozwiązanie DR bez konieczności zakupu i utrzymania drogiego sprzętu w odległych lokalizacjach.

Kluczowe wyróżniki akceleratorów dostępu do danych w chmurze Whitewater to:
  • Ochrona większej ilości danych oraz szybszy proces odzyskiwania danych
  • Sprawna integracja bez zakłóceń
  • Zmniejszenie kosztów i czasu obsługi pracowników IT
  • Redukcja kosztów tworzenia kopii zapasowych
  • Ochrona danych dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu danych oraz bezpieczeństwu na każdym etapie procesu
  • Elastyczność przy wyborze dostawcy

"Udostępniamy małym i średnim firmom ogromny potencjał przechowywania danych w chmurze oferując wydajne, bezpieczne i elastyczne rozwiązania. Nowe produkty Riverbed Whitewater pomogą małym i średnim przedsiębiorstwom pokonać bariery związane z wdrożeniem przechowywania danych w chmurze, w tym problemów z wydajnością, bezpieczeństwem oraz zależnością od danych dostawców. Tym samym jeszcze więcej przedsiębiorstw będzie mogło zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną bez konieczności budowania a następnie utrzymania drogiej infrastruktury" - powiedział Wojciech Gołębiowski, General Sales Manager Eastern Europe w Riverbed.

Rozwiązania Whitewater umożliwiają współpracę z czołowymi dostawcami usług w chmurze oraz korzystanie z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych. W rezultacie, organizacje mogą przenosić dane w różne lokalizacje oraz zmieniać dostawców w zależności od sytuacji finansowej firmy.

Rozwiązania Whitewater oferują szyfrowanie Secure Socket Layer wersja 3 (SSLv3) dla danych w ruchu oraz 256-bitowy Advanced Encryption Standard (AES) dla danych w spoczynku. Dwupoziomowy proces szyfrowania zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas przenoszenia danych na chmurę.

Skomentuj na forum