Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco prognozuje czterokrotny wzrost ruchu internetowego

CiscoFirma Cisco Systems prognozuje, że do 2015 r. liczba urządzeń podłączonych do sieci przekroczy 15 miliardów, czyli będzie dwukrotnie większa od liczby ludności na świecie. W opublikowanym raporcie Visual Networking Index (VNI) Forecast (2010-2015) firma Cisco stwierdziła również, że światowy ruch internetowy wzrośnie do roku 2015 czterokrotnie, osiągając poziom 966 eksabajtów rocznie.


"Gwałtowny wzrost ruchu internetowego, szczególnie w zakresie przesyłu plików wideo, stwarza szansę w najbliższych latach do optymalizacji i monetyzacji
usług związanych z rozwiązaniami wizualnymi, wirtualnymi i mobilnymi. Jako architekt Internetu nowej generacji, firma Cisco dokłada wszelkich starań, aby
pomóc klientom nie tylko uporać się z szybkim rozwojem Internetu poprzez zmiany w ich infrastrukturze sieciowej, ale również pomaga w dalszym rozwoju przedsiębiorstw" - powiedział Suraj Shetty, wiceprezes działu marketingu rozwiązań dla operatorów (Service Provider Marketing) w firmie Cisco.

Przewidywany wzrost między samym tylko rokiem 2014 a 2015 wyniesie 200 eksabajtów, czyli będzie większy niż łączny ruch IP wygenerowany na całym świecie w 2010 r. Wzrost ruchu internetowego, który w 2015 r. osiągnie próg niemal 1 zetabajta, czyli 1 sekstyliona bajtów lub 1 biliona gigabajtów, jest zdaniem firmy Cisco efektem czterech głównych czynników. Te czynniki to:

1. Większa liczba urządzeń: taki wzrost ruchu sieciowego jest spowodowany upowszechnianiem się tabletów, telefonów komórkowych, urządzeń sieciowych oraz innych urządzeń inteligentnych.
2. Większa liczba internautów: w 2015 r. liczba internautów osiągnie poziom niemal 3 miliardów (przekroczy 40% prognozowanej liczby ludności).
3. Większa przepustowość łączy szerokopasmowych: średnia przepustowość stałych łączy szerokopasmowych wzrośnie do 28 Mb/s w 2015 r.
4. Większy ruch wideo: w 2015 r. w każdej sekundzie przez Internet będzie przepływać 1 mln minut ruchu wideo, czyli odpowiednik 674 dni.

Charakterystyka ilościowa całego ogólnoświatowego ruchu IP
• Szacuje się, że ogólnoświatowy ruch IP wzrośnie z poziomu 20,2 eksabajtów miesięcznie w 2010 r. do poziomu 80,5 eksabajtów miesięcznie w 2015 r. 
• Średni ogólnoświatowy ruch IP osiągnie w 2015 r. poziom 245 terabajtów na sekundę - jest to odpowiednik ruchu generowanego przez 200 mln osób, które codziennie równocześnie oglądają strumieniowo film w rozdzielczości HD (z przepustowością 1,2 Mb/s).

Tendencje ruchu IP w Europie Środkowo-Wschodniej
• W Europie Środkowo-Wschodniej ruch IP wzrośnie w latach 2010-2015 pięciokrotnie, osiągając roczną stopę wzrostu na poziomie 39%. W 2015 r. w ciągu każdych 2 godzin przez sieci IP w tym regionie będzie przepływać liczba gigabajtów stanowiąca odpowiednik wszystkich wyprodukowanych kiedykolwiek filmów.
• W Europie Środkowo-Wschodniej internetowy ruch wideo będzie stanowić 42% całego ruchu internetowego generowanego przez użytkowników indywidualnych w roku 2015 (wzrost z poziomu 25% w 2010 r.).
• W regionie tym ruch danych w sieciach telefonii komórkowej wzrośnie w latach 2010–2015 42-krotnie, osiągając roczną stopę wzrostu na poziomie 111%. Ogólnie szacuje się, że w Europie Środkowo-Wschodniej ruch danych w sieciach telefonii komórkowej będzie w latach 2010-2015 rosnąć 3-krotnie szybciej niż ruch IP w sieciach stacjonarnych.
• W Europie Środkowo-Wschodniej ruch IP związany wideokonferencjami biznesowymi wzrośnie w latach 2010–2015 dwukrotnie, osiągając roczną stopę wzrostu na poziomie 11%.

Mobilne sieci szerokopasmowe
• Ogólnoświatowy ruch internetowy związany z przesyłaniem danych w sieciach telefonii komórkowej wzrośnie w latach 2010–2015 26-krotnie, do poziomu 6,3 eksabajtów miesięcznie (czyli 75 eksabajtów rocznie).

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum

 

 

Logowanie i rejestracja