Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Performance Suite dla firm wdrażających Instant-On Enterprise

HPHP zaprezentował nowy pakiet oprogramowania, który umożliwia definiowanie, pomiar i zwiększanie wydajności infrastruktury informatycznej, obejmując przy tym najszerszą w branży gamę inwestycji technologicznych i klas zasobów.


Kierownicy działów technicznych potrzebują wygodnych i niezawodnych narzędzi, które pozwalałyby im mierzyć, porównywać i podnosić wydajność systemów. Koncepcja „Instant-On Enterprise” umożliwia dyrektorom działów IT dokonanie  szczegółowego przeglądu aspektów wydajnościowych.

Większość wskaźników KPI dotyczących infrastruktury informatycznej gromadzonych jest w odseparowanych od siebie systemach . Nadmiernie komplikuje to zarządzanie i może wydłużyć czas reakcji na zmieniające się priorytety i uwarunkowania rynkowe.

Pakiet HP IT Performance Suite zawiera nowe narzędzie HP IT Executive Scorecard umożliwiające lepsze działanie infrastruktury informatycznej. Dostarcza on dyrektorom działów IT analiz obejmujących szeroką gamę rozwiązań, umożliwia kontrolę i optymalizację tworzenia aplikacji, pozwala zarządzać infrastrukturą i działaniami, zapewnia bezpieczeństwo, umożliwia zarządzanie informacjami oraz planowanie finansowe..

"Przed każdym dyrektorem działu IT stoją dwa zadania. Z jednej strony musi on nieprzerwanie dbać o odpowiedni przydział zasobów, by obsłużyć zmieniające się priorytety biznesowe, z drugiej natomiast - wyraźnie wykazać zwrot z inwestycji w infrastrukturę IT. Pakiet HP IT Performance Suite to pierwszy zestaw oprogramowania, który realizuje obie te funkcje. Umożliwia kierownictwu działów IT przeprowadzanie analiz i optymalizację inwestycji informatycznych w czasie rzeczywistym, zapewniając elastyczność ich działania i budżetów" - powiedział Bill Veghte, wiceprezes działu oprogramowania (Software) HP.

Pakiet IT Performance Suite opiera się na opracowanej przez HP koncepcji cyklu eksploatacji w zakresie tworzenia oprogramowania i zarządzania nim. Integruje przy tym standardy branżowe, takie jak Information Technology Infrastructure Library (ITIL). Badania HP pozwoliły wyznaczyć 150 standardowych, najlepszych w swojej klasie wskaźników KPI - 50 spośród nich jest zawartych w funkcjonalności nowego narzędzia HP IT Executive Scorecard.

Pakiet HP IT Performance Suite w wersji CIO Edition Standard oraz rozwiązanie HP IT Executive Scorecard mają pojawić się na rynku w lipcu.

Źródło: HP
Skomentuj na forum