Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Performance Suite dla firm wdrażających Instant-On Enterprise

HPHP zaprezentował nowy pakiet oprogramowania, który umożliwia definiowanie, pomiar i zwiększanie wydajności infrastruktury informatycznej, obejmując przy tym najszerszą w branży gamę inwestycji technologicznych i klas zasobów.


Kierownicy działów technicznych potrzebują wygodnych i niezawodnych narzędzi, które pozwalałyby im mierzyć, porównywać i podnosić wydajność systemów. Koncepcja „Instant-On Enterprise” umożliwia dyrektorom działów IT dokonanie  szczegółowego przeglądu aspektów wydajnościowych.

Większość wskaźników KPI dotyczących infrastruktury informatycznej gromadzonych jest w odseparowanych od siebie systemach . Nadmiernie komplikuje to zarządzanie i może wydłużyć czas reakcji na zmieniające się priorytety i uwarunkowania rynkowe.

Pakiet HP IT Performance Suite zawiera nowe narzędzie HP IT Executive Scorecard umożliwiające lepsze działanie infrastruktury informatycznej. Dostarcza on dyrektorom działów IT analiz obejmujących szeroką gamę rozwiązań, umożliwia kontrolę i optymalizację tworzenia aplikacji, pozwala zarządzać infrastrukturą i działaniami, zapewnia bezpieczeństwo, umożliwia zarządzanie informacjami oraz planowanie finansowe..

"Przed każdym dyrektorem działu IT stoją dwa zadania. Z jednej strony musi on nieprzerwanie dbać o odpowiedni przydział zasobów, by obsłużyć zmieniające się priorytety biznesowe, z drugiej natomiast - wyraźnie wykazać zwrot z inwestycji w infrastrukturę IT. Pakiet HP IT Performance Suite to pierwszy zestaw oprogramowania, który realizuje obie te funkcje. Umożliwia kierownictwu działów IT przeprowadzanie analiz i optymalizację inwestycji informatycznych w czasie rzeczywistym, zapewniając elastyczność ich działania i budżetów" - powiedział Bill Veghte, wiceprezes działu oprogramowania (Software) HP.

Pakiet IT Performance Suite opiera się na opracowanej przez HP koncepcji cyklu eksploatacji w zakresie tworzenia oprogramowania i zarządzania nim. Integruje przy tym standardy branżowe, takie jak Information Technology Infrastructure Library (ITIL). Badania HP pozwoliły wyznaczyć 150 standardowych, najlepszych w swojej klasie wskaźników KPI - 50 spośród nich jest zawartych w funkcjonalności nowego narzędzia HP IT Executive Scorecard.

Pakiet HP IT Performance Suite w wersji CIO Edition Standard oraz rozwiązanie HP IT Executive Scorecard mają pojawić się na rynku w lipcu.

Źródło: HP
Skomentuj na forum