Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC przyspiesza wprowadzenie pamięci masowych z technologią flash

EMCFirma EMC przedstawiła strategię przyśpieszenia wprowadzania pamięci masowych opartych na technologii flash oraz ich innowacyjnego wykorzystywania w infrastrukturach informatycznych. Pamięci flash zapisują i odczytują dane o rząd wielkości szybciej niż mechaniczne dyski twarde, a ponadto zużywają radykalnie mniej energii.


EMC jako pierwsza, już w 2008 r., wprowadziła napędy SSD (Solid State Disk) oparte na technologii flash do pamięci masowych klasy korporacyjnej, a od 2010 r. dostarczyła macierze flash o łącznej pojemności prawie 14 PB (petabajtów), więcej niż jakikolwiek inny producent. Połowa aktualnie zamówionych systemów pamięci masowej klasy wyższej EMC Symmetrix VMAX oraz systemów uniwersalnej pamięci masowej EMC VNX zawiera nośniki flash.

Podczas konferencji EMC World, Pat Gelsinger, prezes EMC ds. produktów infrastruktury informatycznej, przedstawił wieloaspektową strategię, która ma na celu przyśpieszenie wprowadzania tej technologii, obniżenie kosztów ponoszonych przez klientów oraz radykalne zwiększenie szybkości i wydajności aplikacji.

"Strategia EMC w zakresie technologii flash zmierza do tego, by współużytkowana infrastruktura informatyczna była sprawniejsza i bardziej dynamiczna. Umieszczenie informacji na odpowiednim nośniku w odpowiednim czasie oraz przybliżenie informacji do procesora w odpowiednim momencie zapewnia najwyższy poziom wydajności, a także najlepszy zwrot z inwestycji dzięki pełnemu wykorzystaniu wszystkich zasobów. Kluczem do tego jest oprogramowanie EMC FAST, które w inteligentny sposób wykorzystuje informację o użyciu do automatycznego przenoszenia danych pomiędzy różnymi poziomami we/wy oraz co ważniejsze, zapewnia integralność tych danych" powiedział Pat Gelsinger.

Strategia ta obejmuje następujące elementy:
• Nowa technologia pamięci buforowej serwerów oparta na technologii PCIe/flash, o nazwie kodowej „Project Lightning”, która ma być gotowa jeszcze w tym roku, umożliwi przechowywanie danych bliżej procesora, co radykalnie poprawi wydajność. Dzięki użyciu pamięci flash jako pamięci buforowej serwera oraz jako pamięci masowej w macierzy, a także użyciu oprogramowania EMC FAST, powstanie jeden inteligentny tor we/wy od aplikacji do pamięci masowej. W efekcie powstanie infrastruktura sieciowa, która będzie dynamicznie optymalizowana pod względem wydajności, kosztów i dostępności oraz zapewni znacznie większą niezawodność w porównaniu z implementacjami opartymi na pamięci masowej flash podłączonej bezpośrednio do serwera.
• EMC planuje jeszcze w tym roku zaprojektować, przetestować i zakwalifikować pamięci SSD oparte na MLC do zastosowań klasy korporacyjnej oraz włączyć je do systemów EMC, w wyniku czego pamięci masowe flash klasy korporacyjnej staną się bardziej przystępne cenowo.
• EMC planuje także jeszcze w tym roku wprowadzić nową konfigurację jednolitego systemu pamięci masowej VNX opartą w całości na technologii flash, co umożliwi obsługę większej liczby serwerów wirtualnych i większych obciążeń. System VNX w całości oparty na technologii flash wykazał niedawno rekordową wydajność w branżowych testach wydajności.
• EMC dostarczyła szereg macierzy Symmetrix VMAX, w całości opartych na pamięciach flash, klientom mającym szczególnie wysokie wymagania w zakresie  wydajność we/wy. Jeszcze w tym kwartale macierze Symmetrix VMAX w całości oparte na pamięciach flash będą oferowane jako standardowa opcja konfiguracji.
• W celu ułatwienia realizacji tych zamierzeń, EMC utworzyła specjalną grupę ds. flash, która będzie rozpoznawać i wykorzystywać nowe możliwości marketingowe oraz nowe technologie, a także tworzyć strategiczne porozumienia z partnerami i dostawcami oraz zarządzać takimi porozumieniami.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja