Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC przyspiesza wprowadzenie pamięci masowych z technologią flash

EMCFirma EMC przedstawiła strategię przyśpieszenia wprowadzania pamięci masowych opartych na technologii flash oraz ich innowacyjnego wykorzystywania w infrastrukturach informatycznych. Pamięci flash zapisują i odczytują dane o rząd wielkości szybciej niż mechaniczne dyski twarde, a ponadto zużywają radykalnie mniej energii.


EMC jako pierwsza, już w 2008 r., wprowadziła napędy SSD (Solid State Disk) oparte na technologii flash do pamięci masowych klasy korporacyjnej, a od 2010 r. dostarczyła macierze flash o łącznej pojemności prawie 14 PB (petabajtów), więcej niż jakikolwiek inny producent. Połowa aktualnie zamówionych systemów pamięci masowej klasy wyższej EMC Symmetrix VMAX oraz systemów uniwersalnej pamięci masowej EMC VNX zawiera nośniki flash.

Podczas konferencji EMC World, Pat Gelsinger, prezes EMC ds. produktów infrastruktury informatycznej, przedstawił wieloaspektową strategię, która ma na celu przyśpieszenie wprowadzania tej technologii, obniżenie kosztów ponoszonych przez klientów oraz radykalne zwiększenie szybkości i wydajności aplikacji.

"Strategia EMC w zakresie technologii flash zmierza do tego, by współużytkowana infrastruktura informatyczna była sprawniejsza i bardziej dynamiczna. Umieszczenie informacji na odpowiednim nośniku w odpowiednim czasie oraz przybliżenie informacji do procesora w odpowiednim momencie zapewnia najwyższy poziom wydajności, a także najlepszy zwrot z inwestycji dzięki pełnemu wykorzystaniu wszystkich zasobów. Kluczem do tego jest oprogramowanie EMC FAST, które w inteligentny sposób wykorzystuje informację o użyciu do automatycznego przenoszenia danych pomiędzy różnymi poziomami we/wy oraz co ważniejsze, zapewnia integralność tych danych" powiedział Pat Gelsinger.

Strategia ta obejmuje następujące elementy:
• Nowa technologia pamięci buforowej serwerów oparta na technologii PCIe/flash, o nazwie kodowej „Project Lightning”, która ma być gotowa jeszcze w tym roku, umożliwi przechowywanie danych bliżej procesora, co radykalnie poprawi wydajność. Dzięki użyciu pamięci flash jako pamięci buforowej serwera oraz jako pamięci masowej w macierzy, a także użyciu oprogramowania EMC FAST, powstanie jeden inteligentny tor we/wy od aplikacji do pamięci masowej. W efekcie powstanie infrastruktura sieciowa, która będzie dynamicznie optymalizowana pod względem wydajności, kosztów i dostępności oraz zapewni znacznie większą niezawodność w porównaniu z implementacjami opartymi na pamięci masowej flash podłączonej bezpośrednio do serwera.
• EMC planuje jeszcze w tym roku zaprojektować, przetestować i zakwalifikować pamięci SSD oparte na MLC do zastosowań klasy korporacyjnej oraz włączyć je do systemów EMC, w wyniku czego pamięci masowe flash klasy korporacyjnej staną się bardziej przystępne cenowo.
• EMC planuje także jeszcze w tym roku wprowadzić nową konfigurację jednolitego systemu pamięci masowej VNX opartą w całości na technologii flash, co umożliwi obsługę większej liczby serwerów wirtualnych i większych obciążeń. System VNX w całości oparty na technologii flash wykazał niedawno rekordową wydajność w branżowych testach wydajności.
• EMC dostarczyła szereg macierzy Symmetrix VMAX, w całości opartych na pamięciach flash, klientom mającym szczególnie wysokie wymagania w zakresie  wydajność we/wy. Jeszcze w tym kwartale macierze Symmetrix VMAX w całości oparte na pamięciach flash będą oferowane jako standardowa opcja konfiguracji.
• W celu ułatwienia realizacji tych zamierzeń, EMC utworzyła specjalną grupę ds. flash, która będzie rozpoznawać i wykorzystywać nowe możliwości marketingowe oraz nowe technologie, a także tworzyć strategiczne porozumienia z partnerami i dostawcami oraz zarządzać takimi porozumieniami.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum