Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC przyspiesza wprowadzenie pamięci masowych z technologią flash

EMCFirma EMC przedstawiła strategię przyśpieszenia wprowadzania pamięci masowych opartych na technologii flash oraz ich innowacyjnego wykorzystywania w infrastrukturach informatycznych. Pamięci flash zapisują i odczytują dane o rząd wielkości szybciej niż mechaniczne dyski twarde, a ponadto zużywają radykalnie mniej energii.


EMC jako pierwsza, już w 2008 r., wprowadziła napędy SSD (Solid State Disk) oparte na technologii flash do pamięci masowych klasy korporacyjnej, a od 2010 r. dostarczyła macierze flash o łącznej pojemności prawie 14 PB (petabajtów), więcej niż jakikolwiek inny producent. Połowa aktualnie zamówionych systemów pamięci masowej klasy wyższej EMC Symmetrix VMAX oraz systemów uniwersalnej pamięci masowej EMC VNX zawiera nośniki flash.

Podczas konferencji EMC World, Pat Gelsinger, prezes EMC ds. produktów infrastruktury informatycznej, przedstawił wieloaspektową strategię, która ma na celu przyśpieszenie wprowadzania tej technologii, obniżenie kosztów ponoszonych przez klientów oraz radykalne zwiększenie szybkości i wydajności aplikacji.

"Strategia EMC w zakresie technologii flash zmierza do tego, by współużytkowana infrastruktura informatyczna była sprawniejsza i bardziej dynamiczna. Umieszczenie informacji na odpowiednim nośniku w odpowiednim czasie oraz przybliżenie informacji do procesora w odpowiednim momencie zapewnia najwyższy poziom wydajności, a także najlepszy zwrot z inwestycji dzięki pełnemu wykorzystaniu wszystkich zasobów. Kluczem do tego jest oprogramowanie EMC FAST, które w inteligentny sposób wykorzystuje informację o użyciu do automatycznego przenoszenia danych pomiędzy różnymi poziomami we/wy oraz co ważniejsze, zapewnia integralność tych danych" powiedział Pat Gelsinger.

Strategia ta obejmuje następujące elementy:
• Nowa technologia pamięci buforowej serwerów oparta na technologii PCIe/flash, o nazwie kodowej „Project Lightning”, która ma być gotowa jeszcze w tym roku, umożliwi przechowywanie danych bliżej procesora, co radykalnie poprawi wydajność. Dzięki użyciu pamięci flash jako pamięci buforowej serwera oraz jako pamięci masowej w macierzy, a także użyciu oprogramowania EMC FAST, powstanie jeden inteligentny tor we/wy od aplikacji do pamięci masowej. W efekcie powstanie infrastruktura sieciowa, która będzie dynamicznie optymalizowana pod względem wydajności, kosztów i dostępności oraz zapewni znacznie większą niezawodność w porównaniu z implementacjami opartymi na pamięci masowej flash podłączonej bezpośrednio do serwera.
• EMC planuje jeszcze w tym roku zaprojektować, przetestować i zakwalifikować pamięci SSD oparte na MLC do zastosowań klasy korporacyjnej oraz włączyć je do systemów EMC, w wyniku czego pamięci masowe flash klasy korporacyjnej staną się bardziej przystępne cenowo.
• EMC planuje także jeszcze w tym roku wprowadzić nową konfigurację jednolitego systemu pamięci masowej VNX opartą w całości na technologii flash, co umożliwi obsługę większej liczby serwerów wirtualnych i większych obciążeń. System VNX w całości oparty na technologii flash wykazał niedawno rekordową wydajność w branżowych testach wydajności.
• EMC dostarczyła szereg macierzy Symmetrix VMAX, w całości opartych na pamięciach flash, klientom mającym szczególnie wysokie wymagania w zakresie  wydajność we/wy. Jeszcze w tym kwartale macierze Symmetrix VMAX w całości oparte na pamięciach flash będą oferowane jako standardowa opcja konfiguracji.
• W celu ułatwienia realizacji tych zamierzeń, EMC utworzyła specjalną grupę ds. flash, która będzie rozpoznawać i wykorzystywać nowe możliwości marketingowe oraz nowe technologie, a także tworzyć strategiczne porozumienia z partnerami i dostawcami oraz zarządzać takimi porozumieniami.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum