Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP prezentuje ofertę usług doradztwa w zakresie IT

HPFirma HP zaprezentowała ofertę Strategicznych usług doradztwa w zakresie IT, których celem jest tworzenie mechanizmów pozwalających na wykorzystanie IT jako kluczowego czynnika stymulującego innowacje, rozwój i wzrost rentowności firm.

 
Strategiczne usługi doradztwa HP w zakresie informatyki obejmują:
- Strategię IT i plan transformacji: HP wspólnie z klientami opracowuje kompleksową strategię informatyczną oraz plan transformacji, szczegółowo opisujące wymagania technologiczne i wydajnościowe.
- Zarządzanie usługami strategicznymi: HP udostępnia kapitał intelektualny, bazujący na szeregu zrealizowanych projektów, dążąc do optymalnego wdrażenia, dopasowanego do realizowanych procesów, usługowego miodelu infrastruktury informatycznej.
- Architekturę korporacyjną: HP udostępnia klientom know-how niezbędny do opracowania końcowej wizji architektury i stworzenia planu zapewniającego spójność, bezpieczeństwo i ład korporacyjny.
- Korzyści biznesowe oferowane przez informatykę: Współpracując z klientami, HP pomaga zgromadzić istotne dane związane z procesami informatycznymi, a następnie przypisać do nich wartości pozwalających ocenić zasadność wdrażania nowych technologii lub modyfikowanie istniejących strategii technologicznych.
- Gotowość do wdrożenia modelu przetwarzania w chmurze: HP współpracuje z klientami w celu opracowania strategii i analizy opłacalności wdrożenia środowiska usług współdzielonych. Cel ten jest realizowany poprzez zdefiniowanie najskuteczniejszej kombinacji tradycyjnego modelu świadczenia usług oraz modelu świadczenia usług w chmurze publicznej i prywatnej.
- Połączenia i przejęcia przedsiębiorstw: HP oferje klientom nawiązanie współpracy w celu zaplanowania i zrealizowania projektu integracji infrastruktury informatycznej, jak również uzyskania synergii technologicznej.

Badania firmy analitycznej Gartner Inc. dowodzą, że większość analiz zewnętrznych, dotyczących wartości i wiarygodności przedsiębiorstwa, obejmuje szczegółową ekspertyzę zasobów informatycznych i ich potencjału. Poza tym nowe przychody wypracowane każdego roku dzięki IT będą miały istotny wpływ na roczne wynagrodzenie większości nowych dyrektorów ds. informatycznych (CIO) w firmach z listy Global 2000; Raport "Gartner Scenario: Current States and Future Directions of the IT Industry (Scenariusz Gartnera: Aktualny stan i kierunki rozwoju branży informatycznej)."

"Wyniki naszych badań dowodzą, że do 2016 roku osiągnięcia w zakresie innowacji będą jednym z trzech najważniejszych kryteriów wyboru nowych dyrektorów ds. informatycznych. Ten trend potwierdza, że między informatyką i celami biznesowymi przedsiębiorstwa istnieje tak bliski związek, że staje się ona kluczowym czynnikiem stymulującym rozwój i wzrost przychodów. Aby osiągnąć taki stan w przyszłości, informatyka zamiast wspierać przedsiębiorstwa musi zacząć rozszerzać ich potencjał" - poinformował Ken McGee, wiceprezes i pracownik naukowy w firmie Gartner.

Strategiczne usługi doradztwa HP w zakresie IT są świadczone przez dział doradztwa technologicznego HP (HP Technology Consulting) i stanowią ważny element koncepcji Instant-On Enterprise.

Źródło: HP
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja