Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

HP prezentuje ofertę usług doradztwa w zakresie IT

HPFirma HP zaprezentowała ofertę Strategicznych usług doradztwa w zakresie IT, których celem jest tworzenie mechanizmów pozwalających na wykorzystanie IT jako kluczowego czynnika stymulującego innowacje, rozwój i wzrost rentowności firm.

 
Strategiczne usługi doradztwa HP w zakresie informatyki obejmują:
- Strategię IT i plan transformacji: HP wspólnie z klientami opracowuje kompleksową strategię informatyczną oraz plan transformacji, szczegółowo opisujące wymagania technologiczne i wydajnościowe.
- Zarządzanie usługami strategicznymi: HP udostępnia kapitał intelektualny, bazujący na szeregu zrealizowanych projektów, dążąc do optymalnego wdrażenia, dopasowanego do realizowanych procesów, usługowego miodelu infrastruktury informatycznej.
- Architekturę korporacyjną: HP udostępnia klientom know-how niezbędny do opracowania końcowej wizji architektury i stworzenia planu zapewniającego spójność, bezpieczeństwo i ład korporacyjny.
- Korzyści biznesowe oferowane przez informatykę: Współpracując z klientami, HP pomaga zgromadzić istotne dane związane z procesami informatycznymi, a następnie przypisać do nich wartości pozwalających ocenić zasadność wdrażania nowych technologii lub modyfikowanie istniejących strategii technologicznych.
- Gotowość do wdrożenia modelu przetwarzania w chmurze: HP współpracuje z klientami w celu opracowania strategii i analizy opłacalności wdrożenia środowiska usług współdzielonych. Cel ten jest realizowany poprzez zdefiniowanie najskuteczniejszej kombinacji tradycyjnego modelu świadczenia usług oraz modelu świadczenia usług w chmurze publicznej i prywatnej.
- Połączenia i przejęcia przedsiębiorstw: HP oferje klientom nawiązanie współpracy w celu zaplanowania i zrealizowania projektu integracji infrastruktury informatycznej, jak również uzyskania synergii technologicznej.

Badania firmy analitycznej Gartner Inc. dowodzą, że większość analiz zewnętrznych, dotyczących wartości i wiarygodności przedsiębiorstwa, obejmuje szczegółową ekspertyzę zasobów informatycznych i ich potencjału. Poza tym nowe przychody wypracowane każdego roku dzięki IT będą miały istotny wpływ na roczne wynagrodzenie większości nowych dyrektorów ds. informatycznych (CIO) w firmach z listy Global 2000; Raport "Gartner Scenario: Current States and Future Directions of the IT Industry (Scenariusz Gartnera: Aktualny stan i kierunki rozwoju branży informatycznej)."

"Wyniki naszych badań dowodzą, że do 2016 roku osiągnięcia w zakresie innowacji będą jednym z trzech najważniejszych kryteriów wyboru nowych dyrektorów ds. informatycznych. Ten trend potwierdza, że między informatyką i celami biznesowymi przedsiębiorstwa istnieje tak bliski związek, że staje się ona kluczowym czynnikiem stymulującym rozwój i wzrost przychodów. Aby osiągnąć taki stan w przyszłości, informatyka zamiast wspierać przedsiębiorstwa musi zacząć rozszerzać ich potencjał" - poinformował Ken McGee, wiceprezes i pracownik naukowy w firmie Gartner.

Strategiczne usługi doradztwa HP w zakresie IT są świadczone przez dział doradztwa technologicznego HP (HP Technology Consulting) i stanowią ważny element koncepcji Instant-On Enterprise.

Źródło: HP
Skomentuj na forum