Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Xen Cloud Platform (XCP) 1.0

XenXen.org, społeczność skupiona nad rozwojem hypervisora Xen, bez większego rozgłosu jakiś czas temu wydała wersję 1.0 XCP, platformy do tworzenia chmur obliczeniowych (cloud computing).


O pracach nad rozwojem Xen Cloud Platform (XCP) po raz pierwszy poinformowano jesienią 2009 roku, podczas konferencji VMworld. Od tego czasu otwartoźródłowa (open source) platforma, będąca zestawem narzędzi, rozszerzających możliwości hypervisora jako fundamentu dla środowiska cloud computing, stała się dojrzałym produktem zapewniającym małym i średnim przedsiębiorstwom w pełni funkcjonalne rozwiązanie usprawniające tworzenie chmur prywatnych (private cloud).

XCP 1.0 udostępniona jest w postaci pojedynczego, przetestowanego obrazu ISO, obejmującego hipervisor Xen (w wersji 3.4.2), mechanizmy obsługi sieci i pamięci masowej, narzędzia administracyjne, a także obsługę wielu systemów gości, zarówno Windows i Linux.

Dzięki współpracy pomiędzy społecznościami Xen.org i OpenStack platforma XCP 1.0 integruje się z wydaniem Bexar projektu OpenStack, zapewniając kompleksowy otwartoźródłowy stos programowy, który zaczyna się od rozwiązań typu „bare metal”, a kończy na oprogramowaniu instrumentacyjnym.

Integracja ta przyspieszy realizację koncepcji Xen.org i OpenStack, która zakłada upowszechnienie zwirtualizowanego i chmurowego przetwarzania danych.

XCP 1.0 zawiera zestaw narzędzi Xen API Management oferujący takie funkcje, jak usuwanie skutków awarii, bezpieczeństwo, monitorowanie wydajności w czasie rzeczywistym, obsługa pul zasobów złożonych z wielu hostów, a także mechanizmy aktualizacji i poprawek.

Za pośrednictwem Open vSwitch oraz szeregu graficznych narzędzi administracyjnych o otwartym kodzie źródłowym, Xen Cloud Platform 1.0 zapewnia obsługę wirtualnej łączności sieciowej.

XCP w przyszłości ma zwiększyć wartość produktów korporacyjnych, takich jak Citrix XenServer i Citrix OpenCloud.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum