Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 6 oficjalnie w sprzedaży

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 6.5, optymalizującej wydajność, stabilność i skalowalność w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych. Najnowsza wersja systemu stanowi rozwinięcie wizji platformy biznesowej cechującej się stabilnością i elastycznością.


Red Hat Enterprise Linux 6.5 zaprojektowano z myślą o zarządzaniu dużymi, złożonymi projektami IT - zwłaszcza w przedsiębiorstwach, które wymagają otwartej chmury hybrydowej. Najnowsza wersja Red Hat oferuje funkcje niezbędne do zarządzania takimi środowiskami, na przykład narzędzia do szybkiej konfiguracji systemu pod kątem działania aplikacji SAP na podstawie najlepszych praktyk.

Zabezpieczanie przedsiębiorstw nowej generacji
Red Hat Enterprise Linux 6.5 kontynuuje kierunek stosowania zintegrowanych zabezpieczeń. Dodanie scentralizowanego magazynu zaufania standaryzuje dostęp do certyfikatów dla usług zabezpieczających. W nowej wersji systemu dołączono również narzędzia, spełniające czołowe normy bezpieczeństwa – w tym OpenSCAP 2.1, który implementuje standard Security Content Automation Protocol (SCAP) amerykańskiego Narodowego Instytutu Standaryzacji i Technologii (NIST). Dzięki tym ulepszeniom Red Hat Enterprise Linux 6 stanowi bezpieczną platformę, na której można budować krytyczne dla biznesu usług i aplikacje.

Ulepszenia w wirtualizacji
Red Hat Enterprise Linux 6.5 zawiera wiele ulepszeń w obszarze zwirtualizowanych środowisk. Administratorzy systemu mogą teraz dynamicznie włączać lub wyłączać procesory wirtualne (vCPU) w aktywnym systemie wirtualnej maszyny, co usprawnia elastyczne  przydzielanie obciążeń roboczych. Ulepszono też obsługę aplikacji o wysokich wymaganiach w zakresie pamięci operacyjnej; maszyna wirtualna z systemem RHEL może teraz obsługiwać nawet 4 TB pamięci działające pod kontrolą hiperwizora Kernel-based Virtual Machine (KVM).

Hiperwizor KVM integruje się również z woluminami GlusterFS, zapewniając bezpośredni dostęp do rozproszonej pamięci masowej. Dzięki temu zwiększa się wydajność podczas dostępu do woluminów Red Hat Storage lub GlusterFS. Zaktualizowane zostały także sterowniki systemu-gościa, aby zwiększyć wydajność Red Hat Enterprise Linux 6.5 działającego jako gość na wspieranych hiperwizorach firm trzecich.

"RHEL 6.5 oferuje innowacje, jakich można oczekiwać po czołowym linuksowym systemie operacyjnym, jednocześnie zapewniając dojrzałą platformę do działalności biznesowej, czy chodzi o standaryzację środowisk operacyjnych, czy o obsługę aplikacji krytycznych. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux 6 stanowi podstawę dla wielu produktów z oferty Red Hat, takich jak OpenShift i OpenStack. Jest ona doskonałą propozycją dla przedsiębiorstw, które planują stworzyć otwartą chmurę hybrydową" - powiedział Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platform Business Unit, Red Hat.

Wygodniejsze użytkowanie, pamięci masowe
Wraz z rosnącą liczbą sposobów wdrażania aplikacji, możliwość ich przenoszenia nabiera coraz większego znaczenia. Red Hat Enterprise Linux 6.5 pozwala klientom wdrażać obrazy aplikacji w kontenerach utworzonych za pomocą Dockera w preferowanym środowisku - fizycznym, wirtualnym lub chmurowym. Docker to projekt open source, który umożliwia tworzenie i wykonywanie „lekkich”, samowystarczalnych kontenerów, które oszczędzają czas, eliminując zadania związane z integracją i projektowaniem infrastruktury.

Red Hat Enterprise Linux 6.5 wykorzystuje najnowsze rozwiązania w interfejsie kontrolera dysków SSD, oferując ich obsługę w standardzie NVM Express (NVMe). Specyfikacja NVMe standaryzuje interfejs dysków SSD wykorzystujących magistralę PCIe, a dodanie jej do systemu Red Hat Enterprise Linux 6.5 pozwoli na obsługę szerokiej gamy przyszłych urządzeń NVMe.

Wprowadzono też ulepszenia, które zwiększają skalowalność pamięci masowej w środowiskach Red Hat Enterprise Linux 6.5. Teraz można skonfigurować ponad 255 jednostek LUN połączonych z jednym celem iSCSI. Ponadto usprawniono kontrolę i odzyskiwanie danych z sieci SAN dla urządzeń iSCSI oraz Fibre Channel, a aktualizacje mechanizmu kexec/kdump umożliwiają teraz tworzenie plików diagnostycznych (zrzutów pamięci) na systemach wyposażonych w bardzo dużą pamięć (np. 6 TB).

Łączność sieciowa - kiedy liczy się każda (mikro)sekunda i inne
W branży usług finansowych i obrocie papierami wartościowymi opóźniania aplikacji mierzy się w mikrosekundach, a nie sekundach. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux 6 w pełni obsługuje w sieciach lokalnych (LAN) zegar o dokładności większej niż mikrosekundowa z wykorzystaniem standardu Precision Time Protocol (PTP). Precyzyjna synchronizacja czasu jest kluczem do lepszego działania szybkich aplikacji o niskich wartościach opóźnień. Red Hat Enterprise Linux 6.5 można teraz używać do śledzenia czasu transakcji związanych z instrumentami finansowymi, dokładniejszego datowania zarchiwizowanych danych albo precyzyjnego synchronizowania czasu w skali lokalnej lub globalnej.

Dzięki innym ulepszeniom w obszarze łączności sieciowej administratorzy systemu dysponują teraz pełniejszym obrazem aktywności w sieci. Te nowe funkcje pozwalają badać dane IGMP (Internet Group Management Protocol) w celu zidentyfikowania portów routerów obsługujących ruch grupowy (multicast), grup multicast z aktywnymi abonentami oraz powiązanych z nimi interfejsów. Ma to duże znaczenie w wielu współczesnych zastosowaniach, np. strumieniowej transmisji mediów.

Red Hat Enterprise Linux 6.5 ułatwia śledzenie i zarządzanie poziomem wykorzystania subskrypcji w skali całego przedsiębiorstwa, integrując je z istniejącymi procesami biznesowymi. Dodano również obsługę zdalnego dostępu do klientów i serwerów Windows, które wykorzystują nowszą wersję protokołu RDP, m.in. do pulpitów Windows 7 i 8 oraz Windows Server 2012.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja