Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp nakreśla strategię płynnego zarządzania danymi w chmurze

NetAppFirma NetApp poinformowała o rozszerzeniu strategii płynnego zarządzania zasobami w dowolnych konfiguracjach chmur prywatnych oraz publicznych i zobowiązała się do jej realizacji. Strategia ta oparta jest na wykorzystaniu przodującego na świecie systemu pamięci masowej Data ONTAP, uniwersalnej platformy danych dla zróżnicowanych środowisk chmurowych.


Data ONTAP umożliwi dynamiczny transfer danych między wszystkimi chmurami i zapewni klientom bogaty wybór aplikacji, technologii oraz partnerów oferujących rozwiązania w chmurze obliczeniowej. Już teraz ponad 175 dostawców usług przetwarzania danych w chmurze dostarcza usługi oparte o system Data ONTAP.

Dyrektorzy ds. informatyki w przedsiębiorstwach w coraz mniejszym stopniu zajmują się budową i prowadzeniem centrów przetwarzania danych, wchodząc w rolę pośredników zapewniających aplikacje i usługi. Wdrażają nowe technologie i modele, oferując szybsze, tańsze i bardziej inteligentne usługi IT, a jednocześnie zwiększając szybkość reakcji oraz konkurencyjność firm.

Głównym elementem tych doniosłych zmian w sferze IT jest przetwarzanie danych w chmurach publicznych. Organizacje coraz częściej integrują usługi chmur publicznych , co pozwala oferować  przewidywalne koszty, szybsze udostępnianie usług i nieograniczoną skalę. Coraz więcej firm bierze pod uwagę środowiska chmur hybrydowych dla optymalizacji kosztów, lepszego wykorzystania szans i łagodzenia ryzyka. W takiej sytuacji niezbędny jest sprawny przepływ danych przez chmury różnych rodzajów — od prywatnych przez publiczne po hybrydowe. Działy IT muszą tymczasem zachować kontrolę niezbędną do centralnego zarządzania danymi i przenoszenia ich pomiędzy rozproszonymi zasobami w modelu cloud computing.

"Niezależnie od ostatecznego zastosowania danych przetwarzanych w systemach, pieczę nad nimi będą sprawować dyrektorzy ds. informatyki (CIO). Nowe rodzaje architektury wielochmurowej utrudniają zarządzanie danymi, ponieważ ulegają one rozproszeniu i uniemożliwiają ich bezpośrednią kontrolę. Nasza wizja to rozwiązanie do zarządzania danymi w przedsiębiorstwie oparte o klastrowy system operacyjny Data ONTAP, które obejmuje całą pamięć masową klientów, niezależnie od rodzajów danych i miejsca, w którym się znajdują" - Jay Kidd, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii NetApp.

W ciągu najbliższych miesięcy firmy NetApp i Cisco pogłębią integrację klastrowego systemu Data ONTAP z ujednoliconą infrastrukturą FlexPod, wprowadzając nowe architektury referencyjne przeznaczone dla mających wielu dzierżawców środowisk o wielkiej skali. Inspiracją do opracowania nowych funkcji były sukcesy ponad 2400 klientów, którzy przy użyciu rozwiązania FlexPod dokonali udanej migracji do chmur prywatnych.  

NetApp będzie nadal umacniać swoją czołową pozycję na rynku definiowanej programowo pamięci masowej, oferując klastrowy system Data ONTAP oraz interfejsy API do integrowania aplikacji. Wiąże się to z większymi inwestycjami w łączność z dostawcami usług chmurowych działających w hiperskali, lepszymi funkcjami zapewniania jakości usług (QoS), a także rozszerzeniem integracji API z nowymi rozwiązaniami, takimi jak OpenStack i CloudStack. Więcej informacji o oprogramowaniu centrów danych firmy NetApp dla środowisk VMware.

NetApp będzie nadal zapewniać klientom szeroki wybór w dziedzinie chmur hybrydowych, unikając jednocześnie konkurencji z partnerami oferującymi usługi chmur publicznych. W ramach swojej strategii NetApp obsługuje wszystkie główne środowiska operacyjne chmury, platformy wirtualizacji, modele wdrażania aplikacji oraz rozwiązania do zarządzania chmurą. W ciągu najbliższych miesięcy firma zaprezentuje efekty integracji z czołowymi dostawcami w każdym z tych obszarów. Obejmują one wkład w rozwój środowiska OpenStack i CloudStock, a także współpracę z nowymi partnerami z segmentu usługodawców chmurowych działających w hiperskali.
 
Usługi w chmurze oparte na pamięci masowej NetApp oferuje ponad 175 dostawców. Partnerzy ci mają w swojej ofercie ponad 300 rozwiązań dla dostawców usług w chmurze. Microsoft przyznał niedawno firmie NetApp tytuł Partnera Roku w Dziedzinie Serwerów, a w zeszłym roku Partnera Roku w Dziedzinie Chmur Prywatnych.

Źródło: NetApp

Logowanie i rejestracja