Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat prezentuje OpenShift 4.8

Container Red Hat OpenShiftRed Hat udostępnia najnowszą wersję platformy OpenShift, która rozszerza możliwości przetwarzania obciążeń w chmurze hybrydowej. Platforma Red Hat OpenShift 4.8 obsługuje jeszcze większą liczbę obciążeń oraz zwiększa produktywność programistów tworzących nowoczesne aplikacje chmurowe w całym szkielecie chmury hybrydowej opartej na technologii Kubernetes.

Red Hat poinformował o udostępnieniu Red Hat OpenShift 4.8 - najnowszej wersji czołowej platformy Kubernetes dla przedsiębiorstw. Ta efektywna platforma, która umożliwia tworzenie i łączenie różnych obciążeń w chmurze hybrydowej, pomaga przedsiębiorstwom w szybszym tworzeniu nowych aplikacji chmurowych bez konieczności rezygnowania z dotychczas wykorzystywanych środowisk i inwestycji w technologie informatyczne.

"Red Hat wie, że nie ma dwóch takich samych aplikacji. Każda z nich ma inne wymagania. Platforma Red Hat OpenShift została zaprojektowana z myślą o przedsiębiorstwach przetwarzających różnego typu obciążenia lub korzystających z aplikacji uruchamianych w chmurze hybrydowej. W wersji Red Hat OpenShift 4.8 realizujemy tę wizję, jeszcze bardziej ułatwiając firmom obsługę zróżnicowanych obciążeń, od inteligentnych aplikacji sterowanych danymi po tradycyjne aplikacje o znaczeniu newralgicznym modernizowane przez zespoły specjalistów" - powiedział Joe Fernandes, wiceprezes i dyrektor generalny, dział platform chmurowych, Red Hat.

Podczas gdy firmy korzystają z coraz większej liczby aplikacji, platformy chmurowe oparte na technologii Kubernetes muszą obsługiwać nie tylko wszystkie otwarte infrastruktury chmur hybrydowych, lecz również wiele uruchamianych w tych infrastrukturach obciążeń i aplikacji. Zwrócono na to szczególną uwagę w badaniach przeprowadzonych niedawno przez firmę Pulse na zlecenie Red Hat, dotyczących nowych trendów wykorzystania aplikacji na platformie Kubernetes.

Respondenci wskazywali na wiele obciążeń wdrożonych na kontenerach i platformie Kubernetes, takich jak:
• Bazy danych lub pamięć podręczna danych
• Narzędzia do pozyskiwania, porządkowania i analizowania danych
• Rejestry i narzędzia do monitorowania
• Serwery WWW i serwery aplikacji
• Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym
• Aplikacje niestandardowe oparte na platformach Java i Microsoft .NET

Nowe potrzeby klientów sprzyjają wprowadzaniu kolejnych innowacji na rynku. Red Hat OpenShift 4.8 to platforma, na której firmy mogą w sposób bardziej spójny tworzyć, wdrażać i uruchamiać hybrydową kombinację aplikacji i usług.

Przedsiębiorstwa z całego świata, takie jak AXA France, Bao-zun, İşbank i WorldPay from FIS, wybrały platformę Red Hat OpenShift, aby uruchamiać na niej heterogeniczne obciążenia, od nowoczesnej analizy danych i sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego, aż po modernizowanie tradycyjnych aplikacji Java i .NET. Najnowsza wersja platformy Red Hat OpenShift pozwala jeszcze bardziej przyspieszyć tworzenie i uruchamianie różnych aplikacji w całej chmurze hybrydowej.

Szybsze programowanie i łatwiejsze zarządzanie obciążeniami

Platforma Red Hat OpenShift 4.8, oparta na technologii Kubernetes 1.21 i interfejsie środowiska wykonawczego CRI-O 1.21, jeszcze bardziej upraszcza pracę programistów. Umożliwia obsługę większej liczby elementów i rozszerza możliwości przetwarzania obciążeń w firmach reprezentujących różne branże. Oto jej nowe funkcje i rozszerzenia:

• Obsługa podwójnego stosu IPv6/IPv4 i pojedynczego stosu IPv6 zapewnia aplikacjom zgodność operacyjną i komunikację w środowiskach, które oprócz protokołu IPv4 wykorzystują również IPv6. Przykładem są funkcje sieciowe zaprojektowane z myślą o chmurze (Cloud-Native Network Functions) dla firm telekomunikacyjnych oraz systemy instytucji rządowych na całym świecie, które wymagają obsługi protokołu IPv6. Rozszerzenie to umożliwia dodatkowe zabezpieczenie aplikacji i ułatwia zapewnienie jej zgodności z przepisami.

• OpenShift Pipelines to funkcja umożliwiająca użytkownikom deklaratywne definiowanie, tworzenie wersji i śledzenie zmian kanałów udostępniania aplikacji w ramach kodu źródłowego aplikacji w repozytoriach Git. Programiści mogą wykorzystać przepływ pracy Git, aby zautomatyzować wdrażanie kanałów CI/CD oraz przekształcać kod w funkcje w sposób szybszy i bezpieczniejszy dla firmy. Mogą też zarządzać swoimi kanałami oraz tworzyć ślad kontrolny zgodnie z wymaganiami repozytorium Git, ponieważ kanały są aktualizowane razem na wszystkich etapach swojego cyklu życia.

• Konsola OpenShift zwiększa komfort pracy programistów. Umożliwia programistom pracującym w Spring Boot tworzenie i testowanie kodu w środowisku lokalnym przed ich szerszym udostępnieniem. Ponadto, aby jeszcze bardziej usprawnić programowanie przy użyciu architektury Serverless, Red Hat OpenShift 4.8 udostępnia na konsoli programisty zaawansowane opcje skalowania.

• Funkcje OpenShift Serverless umożliwiają programistom tworzenie i uruchamianie funkcji na żądanie na platformie OpenShift. OpenShift Serverless jest dostępny w formie „technology preview”. Pomaga w uproszczeniu, automatyzacji i przyspieszeniu tworzenia i obsługi aplikacji. Sprawia, że nie trzeba już ręcznie konfigurować i skalować infrastruktury.

• Kontenery OpenShift w wydzielonym środowisku testowym, oparte na projekcie open source Kata Containers, zapewniają bezpieczniejsze środowisko wykonawcze kontenerów z wykorzystaniem „lekkich” maszyn wirtualnych. Rozwiązanie to, dostępne w formie „technology preview”, udostępnia nowe funkcje przeznaczone dla konkretnych obciążeń wymagających szczególnie silnych zabezpieczeń na poziomie aplikacji. O ile większość aplikacji i usług jest dobrze chroniona przez silne zabezpieczenia kontenerów Linux, kontenery w wydzielonych środowiskach testowych zapewniają dodatkową warstwę izolacji idealną dla zadań o charakterze wrażliwym, takich jak przetwarzanie obciążeń uprzywilejowanych lub uruchamianie niezaufanego kodu.

"Platformę Red Hat OpenShift wykorzystujemy do wdrażania dużych modeli opartych na sztucznej inteligencji / uczeniu maszynowym (AI/ML), które automatyzują nasze procesy związane z obsługą umów i subskrypcji. Procesy te były wcześniej obsługiwane ręcznie, a tym samym narażone na błędy. Znakomita usługa PaaS firmy AXA Group Operations o nazwie OpenPaaS ułatwia nam korzystanie z platformy OpenShift zgodnie z zasadami bezpieczeństwa AXA. Możemy tworzyć modele AI/ML, które automatycznie skanują i zatwierdzają dokumenty, co zwiększa zadowolenie klientów. Ponadto wykorzystujemy technologie GitOps do automatyzacji wdrożeń, dzięki czemu wdrażamy nawet 10 rozwiązań dziennie" - powiedział Pierre-Henri Gache, architekt rozwiązań chmurowych, AXA France.

Rozszerzony ekosystem partnerów

W ostatnich latach na platformie Red Hat OpenShift uruchamianych jest coraz więcej obciążeń od niezależnych producentów oprogramowania (ISV). Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Pulse, 63% respondentów uruchamia na kontenerach i platformie Kubernetes zarówno obciążenia niestandardowe, jak i udostępniane przez producentów typu ISV, lub tylko obciążenia ISV.

Aby zapewnić firmom jeszcze większy wybór, Red Hat rozszerzył certyfikat Red Hat OpenShift na większą liczbę obciążeń uruchamianych na platformie Kubernetes dla przedsiębiorstw. Partnerzy Red Hat mogą teraz udostępniać i certyfikować oprogramowanie na platformie OpenShift za pośrednictwem rozwiązania Operators lub wykresów Helm. To rozszerzenie certyfikatów ułatwia im wykorzystanie technologii opracowanych z myślą o platformie Kubernetes w celu skalowania oprogramowania i zarządzania nim.

Ekosystem OpenShift z certyfikatami Kubernetes Operators i Helm obejmuje dziś ponad 150 rozwiązań partnerów, włącznie z ostatnio certyfikowanym rozwiązaniem Operators, a w szczególności Intel OpenVINO Model Server i OpenNESS, platformę kontenerową Ionir dla Kubernetes, hybrydową obiektową pamięć masową w chmurze MinIO, chmurową bazę danych MongoDB Atlas oraz certyfikowane wykresy Helm dla narzędzia HashiCorp Vault. W ramach tego zintegrowanego ekosystemu dostępne są rozwiązania, które współdziałają z platformą OpenShift w sposób uwzględniający wymagania chmury. Są to bazy danych, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, środowiska wykonawcze aplikacji, narzędzia programistyczne, pamięci masowe, sieci, zabezpieczenia, narzędzia do monitorowania i logowania, i wiele innych.

Ponadto dział usług firmy Red Hat (Red Hat Services) udostępnia klientom specjalistyczną wiedzę z zakresu tworzenia aplikacji oraz praktyczne doświadczenie, które pomoże im w tworzeniu nowoczesnych, skalowalnych aplikacji hybrydowych.

Źródło: Red hat

Logowanie i rejestracja