Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE ogłasza innowacje w obrębie HPE GreenLake Cloud

Hybrid CloudPodczas HPE Discover firma Hewlett Packard Enterprise przedstawiła kompleksowy pakiet innowacji dla platformy edge-to-cloud HPE GreenLake, najbardziej niezawodnej i sprawdzonej w branży platformy usług chmurowych uruchamianych w lokalnym centrum danych, w ośrodku kolokacyjnym i na brzegu sieci.

Zaprezentowane innowacje dotyczą aplikacji, zabezpieczeń, warstwy sprzętowej i zautomatyzowanego oprogramowania z funkcjami cloud-native, do obsługi których wystarczy kilka kliknięć myszką i którymi można zarządzać na zunifikowanej platformie.

Wszystkie te innowacje umożliwiają klientom transformowanie i modernizowanie swoich obciążeń do modelu operacyjnego cloud. Jednocześnie pozwalają na optymalizację i zabezpieczenie aplikacji w skali całego firmowego środowiska - od brzegu sieci po chmurę. Co więcej, pozwalają spokojnie czekać na to, co przyniesie przyszłość, ponieważ umożliwiają obsługę i wykorzystanie danych we wszystkich ich formach, niezależnie od lokalizacji.

Ponadto, firma HPE ogłosiła nowe usługi HPE GreenLake, które będą wspierać krytyczne aplikacje w różnych branżach, m.in. dla sieci 5G, elektronicznej dokumentacji medycznej, usług finansowych, analizy danych i ryzyka, systemów HPC (High Performance Computing) czy sztucznej inteligencji.

Dzięki tym innowacjom, HPE umacnia się na pozycji rynkowego lidera w obszarze usług w chmurze dostarczanych w dowolnym miejscu: w centrum danych klienta, w ośrodku kolokacji lub na brzegu sieci. Z platformy chmurowej HPE GreenLake korzysta obecnie ponad 1200 klientów, a łączna wartość zawartych kontraktów wynosi 4,8 mld USD przy wskaźniku odnawialności na poziomie 95 proc. Jest ona aktywnie sprzedawana przez ponad 900 partnerów na całym świecie.

Pionierskie usługi cloud dla środowisk lokalnych dzięki platformie Edge-to-Cloud HPE GreenLake
Cztery lata temu, HPE jako pierwsza firma wprowadziła na rynek rozwiązania umożliwiające korzystanie z infrastruktury lokalnej i na brzegu sieci w sposób charakterystyczny dla usług cloud. Platforma chmurowa HPE GreenLake dostarcza usługi cloud dla serwerów, pamięci masowej, sieci oraz oferuje obszerny katalog zastosowań programowych i obciążeniowych, w tym m.in. zarządzanie kontenerami i operacje uczenia maszynowego. Najważniejsze korzyści dla klientów to elastyczność i prostota chmury oraz ład korporacyjny, zgodność z regulacjami i przejrzystość typowe dla środowisk lokalnych. To przełomowe podejście łączące dwa światy spotkało się z zainteresowaniem klientów, a HPE nieustannie przyspiesza rozwój usług cloud. W ostatnim kwartale finansowym HPE, wysokość rocznych przychodów rekurencyjnych z HPE GreenLake wzrosła o 30 proc., a zamówienia zwiększyły się o 41 proc. rok do roku.

"Organizacje wiedzą, że aby odnieść dziś sukces w swoich branżach, muszą postawić na model chmurowy i to bez wyjątków. Tylko w ten sposób będą mogły gromadzić, analizować i podejmować działania w oparciu o dane, niezależnie od tego, gdzie się one znajdują. Platforma edge-to-cloud HPE GreenLake umożliwia organizacjom wykorzystanie potencjału wszystkich swoich danych, niezależnie od ich lokalizacji, a ogłaszane dzisiaj innowacje jeszcze bardziej umacniają HPE na pozycji lidera rynku chmury hybrydowej. Od poziomu układów scalonych, przez oprogramowanie i bezpieczeństwo, po obciążenia, na których organizacje opierają swoją działalność, HPE stale rozszerza zasięg platformy chmurowej HPE GreenLake. Pomagamy w ten sposób klientom przyspieszać transformację cyfrową i osiągać imponujące wyniki biznesowe" - mówi Antonio Neri, President i CEO HPE.

Innowacje dla platformy chmurowej HPE GreenLake obejmują:

HPE GreenLake Lighthouse: elastyczne rozwiązanie cloud-native, które upraszcza konfigurację i umożliwia szybkie dostarczanie wiele usług cloud na żądanie
Klienci potrzebują dzisiaj sprawności oraz elastyczności, żeby szybko konfigurować i udostępniać różnorodne obciążenia w oparciu o dynamiczne wymagania biznesowe. Mając na celu zaspokojenie tych zmiennych potrzeb informatycznych i biznesowych, HPE opracowała rozwiązanie HPE GreenLake Lighthouse. To spójne, inteligentne środowisko operacyjne, które ułatwia uruchamianie i zarządzanie różnymi rozwiązaniami zoptymalizowanymi dla konkretnych obciążeń.

HPE GreenLake Lighthouse to bezpieczna platforma cloud-native, która eliminuje cały proces zamawiania i oczekiwania na nową konfigurację. Dodawanie nowych usług cloud i uruchamianie ich polega na wykonaniu zaledwie kilku kliknięć myszką w HPE GreenLake Central. Oznacza to, że klienci mogą to zrobić w ciągu zaledwie kilku minut. Inteligentna platforma cloud-native została zbudowana w oparciu o oprogramowanie HPE Ezmeral, które autonomicznie optymalizuje różne obciążenia i usługi cloud. Odpowiednio komponując zasoby jest w stanie zapewnić najlepszą wydajność, najniższe koszty lub zrównoważyć oba te elementy, w zależności od ustalonych priorytetów biznesowych.

Klienci mogą wykorzystywać HPE GreenLake Lighthouse do uruchamiania usług cloud w dowolnej lokalizacji - może to być zarówno ich firmowe centrum danych, wybrany dostawca usług kolokacyjnych albo brzeg sieci.

Projekt Aurora: fundament architektury zero-trust w HPE GreenLake
Zabezpieczenie środowiska od brzegu sieci po chmurę staje się coraz bardziej złożonym zagadnieniem. Wynika to z faktu, że organizacje rozwijają swoje architektury z myślą o uruchamianiu dynamicznie skalowanych aplikacji, które działają zarówno w centrach danych, jak i lokalizacjach brzegowych. Ponadto, cyberprzestępcy coraz częściej używają do ataku zaawansowanych technik, które umożliwiają im uniknięcie wykrycia przez długi czas, a w konsekwencji pozwalają na całkowicie swobodne działanie w sieci i podejmowanie szkodliwych działań w dowolnym momencie.

Projekt Aurora to odpowiedź HPE na to wyzwanie. Mechanizmy bezpieczeństwa zero-trust zapewniają ochronę cloud-native całej architekturze HPE - od brzegu sieci po chmurę. Dlatego projekt Aurora stanie się integralną częścią elementów konstrukcyjnych platformy chmurowej HPE GreenLake. Dzięki temu automatycznie i w sposób ciągły będzie można weryfikować integralność sprzętu, oprogramowania układowego, systemów operacyjnych, platform i obciążeń, w tym obciążeń bezpieczeństwa.

Ponadto, funkcje atestacji prowadzonej w trybie ciągłym pozwalają wykorzystać Project Aurora do automatycznego wykrywania zaawansowanych zagrożeń, od poziomu układów krzemowych po chmurę, w ciągu kilku sekund - to prawdziwa rewolucja w porównaniu z dzisiejszą średnią wynoszącą 28 dni. Te funkcje pomogą przedsiębiorstwom potencjalnie zminimalizować ryzyko utraty danych, nieautoryzowanego zaszyfrowania czy uszkodzenia cennych danych albo naruszenia własności intelektualnej. Project Aurora jednocześnie uzupełnia wcześniejsze inwestycje w bezpieczeństwo, których celem było ograniczenie przestojów i ochrona produktywności oraz przychodów.

Nowa inicjatywa opiera się na technologii HPE silicon root of trust, która jest uznawana przez ubezpieczycieli specjalizujących się w systemach cyfrowych za element zmniejszający ryzyko. W połączeniu z technologiami open-source, takimi jak SPIFFE i SPIRE, Project Aurora umożliwia zespołom inżynierskim DevOps i SecDevOps dostarczanie - powiązanych ściśle ze stale weryfikowanym sprzętem - tożsamości dla obciążeń.

Projekt Aurora zostanie w pierwszej kolejności wykorzystany w HPE GreenLake Lighthouse. W przyszłości zostanie dodany do usług cloud HPE GreenLake i oprogramowania HPE Ezmeral. W ten sposób klienci zyskają niezależny od platformy sposób definiowania, tworzenia i wdrażania architektury zero-trust, która obejmuje całe środowisko - od brzegu sieci po chmurę.

Komponenty sprzętowe na żądanie: zwiększenie pojemności rdzeni procesora dzięki kilku kliknięciom myszki

HPE przedstawia innowacyjny, konsumpcyjny model rozliczeniowy pay-per-use, który może być precyzyjnie optymalizowany na poziomie pojedynczego układu, podobnie jak ma to miejsce w chmurze. Zapewnia on lepsze mechanizmy pomiaru zużycia, krótszy czas buforowania i szybsze wdrożenia.

W pierwszej kolejności zostanie on udostępniony za pośrednictwem platformy chmurowej HPE GreenLake. Pozwoli to HPE zaoferować możliwość elastycznej konsumpcji podstawowych komponentów sprzętowych na żądanie - to pierwsza tego typu funkcja na rynku. Rozwiązanie, opracowane we współpracy z firmą Intel, umożliwia dodawanie nowej pojemności na poziomie rdzenia procesora i pamięci trwałej z wykorzystaniem technologii Intel Optane. HPE eliminuje potrzebę zamawiania czy instalowania nowych procesorów, umożliwiając klientom natychmiastową aktywację większej pojemności i rozliczanie się za nią przy pomocy jednego kliknięcia.

"Świat szybko staje się coraz bardziej cyfrowy, a skuteczne wykorzystanie danych i przyspieszenie innowacji będzie zależeć od czterech kluczowych supermocy: chmury, łączności, sztucznej inteligencji i inteligentnego brzegu sieci. Nasza długa historia, pogłębiona współpraca i dzielona z HPE wizja, stanowią doskonałą ilustrację dla tego, jak moc tych podstawowych technologii w naszych wspólnych rozwiązaniach napędza kolejną falę cyfrowej transformacji - umożliwi ona osiąganie lepszych wyników biznesowych, oferowanie lepszych doświadczeń i będzie pozytywnie wpływać na ludzkość" - powiedział Pat Gelsinger, CEO firmy Intel.

Konsola Compute Cloud Console: intuicyjne, automatyczne zarządzanie zunifikowanymi operacjami dla mocy obliczeniowej w modelu as-a-service

Obecnie wiele zespołów IT nadal stosuje takie samo podejście do monitorowania i zarządzania zasobami obliczeniowymi, jak 20 lat temu. Z czasem, w miarę jak potrzeby obliczeniowe wzrastały a serwery i systemy wychodziły poza główne centrum danych i na brzeg sieci, to podejście stawało się coraz bardziej złożone i wymagało wykonywania większej liczby zadań. To z kolei sprawiało, że pojawiła się potrzeba zastosowania zautomatyzowanych, zunifikowanych narzędzi.
 
Właśnie z myślą o ułatwieniu zarządzania tą złożonością, HPE wprowadza zunifikowane operacje obliczeniowe w modelu as-a-service dostarczając prostych funkcji kontroli, niewymagających wysiłku od administratora. Compute Cloud Console to intuicyjna, chmurowa usługa zarządzania, która automatyzuje operacje związane z mocą obliczeniową w skali całej floty urządzeń wykorzystywanych w organizacji. Oparta na platformie HPE GreenLake Cloud Platform, konsola Compute Cloud Console upraszcza zarządzanie infrastrukturą i zapewnia bezproblemową obsługę w modelu usługowym, bez względu na to, gdzie zlokalizowane są obciążenia - na brzegu sieci, w centrum danych czy w chmurze. Dodatkowo, automatyzuje ona zadania wykonywane ręcznie, takie jak udostępnianie zasobów czy zarządzanie cyklem ich użytkowania. Dzięki temu przyspiesza czas wprowadzania produktu na rynek i eliminuje niespójności wynikające z błędów ludzkich.

Nowa konsola Compute Cloud Console wykorzystuje najnowsze innowacje HPE związane z dostarczaniem scentralizowanych konsol wyposażonych w funkcje zarządzania cloud-native. Konsola jest zbudowana w oparciu o tę samą sprawdzoną, bezpieczną i bazującą na sztucznej inteligencji technologię, która wspiera Aruba Central, silnik obsługujący ponad sto tysięcy klientów i ponad milion urządzeń sieciowych. Konsola Compute Cloud Console wykorzystuje rozwiązania, które znalazły się w zaprezentowanej niedawno konsoli Data Services Cloud, będącej definiowanym programowo rozwiązaniem cloud-native dla pamięci masowej. Podobnie jak Compute Cloud Console, konsola Data Services Cloud Console zapewnia zunifikowany chmurowy model działania oferujący funkcje umożliwiające przechowywanie danych i obsługę usług dla danych.

HPE zaprezentowała także katalog nowych usług cloud, do których klienci mogą łatwo uzyskać dostęp - wystarczy do tego jedno kliknięcie na platformie HPE GreenLake. Obejmuje on usługi cloud dla sieci 5G, elektronicznej dokumentacji medycznej, usług finansowych, analizy danych i ryzyka oraz systemów HPC i sztucznej inteligencji.

Źródło: HPE

Logowanie i rejestracja